Ubezpieczenie turystyczne do Izraela

Redakcja
Udostępnij:
4.2

Planujesz wyjazd do biblijnej ziemi Obiecanej? To będzie podróż pełna wrażeń. Zobacz, co zobaczyć i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Izraela.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Izraela? Podpowiadamy!

Kraj na styku trzech religii, święte miejsce trzech zupełnie różnych kultur, świadek historycznych zdarzeń, pełen malowniczych krajobrazów i zachwycających zabytków. Izrael to „must see” każdego szanującego się podróżnika. Nowoczesne miasta na wzór zachodnioeuropejskich aglomeracji to tylko pozory, wystarczy dobrze poszukać, by przenieść się do czasów biblijnych. Zobacz, co warto tam zobaczyć, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Izraela.

Biblijna Ziemia Obiecana to przede wszystkim Jerozolima, czyli Święte Miasto liczące sobie bez mała 6 tysięcy lat. Zatem – zabytków tam nie brakuje. Koniecznie trzeba zobaczyć Bazylikę Grobu Pańskiego, meczet Al Aksa, Ścianę Płaczu i pozostałe obiekty wchodzące w skład zespołu zabytkowego w Jerozolimie wraz z murami obronnymi, który jest wpisana na listę UNESCO. Poza tym spragnieni biblijnych śladów powinni udać się na Górę Oliwną oraz przejść Drogę Krzyżową. Nie można zapomnieć też o Morzu Martwym, najniżej położonym i najbardziej zasolonym jeziorze świata. Warto wybrać się też do Nazaretu, Tel-Awiwu czy do rezerwatu przyrody i parku narodowego Rosz Hanikra, w którym można podziwiać jaskinie i mlecznobiałe skały. Miłośnicy trekkingu mogą się zdecydować na The Israel National Trail, czyli na wędrówka ścieżką od czubka Izraela ku południowi przez rezerwaty i parki narodowe lub Jesus Trail – ścieżką otaczająca Morze Galilejskie.

Na co uważać, czyli zagrożenia w Izraelu

Polecamy ubezpieczenie turystyczne do Izraela. Gdzie znajdziesz najlepsze?

W Izraelu spotykamy się z napiętą sytuacją polityczną. Często dochodzi tam do zamachów, zatem nikogo nie powinny dziwić kontrole, rewizje i wzmożone środki bezpieczeństwa. W większych ośrodkach turystycznych i dużych miastach trzeba uważać na kieszonkowców. W dzielnicach arabskich oraz ortodoksyjnie żydowskich trzeba pamiętać o wymogu zakrywania ramion do łokcia oraz nóg za kolana. Lepiej unikać ciemnych i odludnych miejsc. Przed wyjazdem do Izraela warto się zaszczepić na WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), BTP (błonnica, tężec, polio) oraz przeciwko tyfusowi.

Koszty leczenia w Izraelu

Służba medyczna w Izraelu stoi na bardzo wysokim poziomie, co oczywiście idzie w parze z odpowiednio wysokimi kosztami. Za wizytę lekarską zapłacimy około 200 dolarów, zaś konsultacje ze specjalistą wyniosą nas od 300 dolarów w górę. Pobyt w szpitalu też nie należy do najtańszych – doba hospitalizacji to koszt 1000 dolarów. Zapłacimy także za koszty ratownictwa, transport sanitarny oraz transport powrotny do kraju – są to sumy liczone w kilku, a nawet kilkunastu tysiącach dolarów. Od maja do października w Izraelu mamy do czynienia z trudnymi warunkami pogodowymi, jest gorąco i wilgotno, co może negatywnie oddziaływać na osoby mające problemy z nadciśnieniem tętniczym oraz z chorobami układu krążenia.

Ubezpieczenie turystyczne do Izraela – jak wybrać właściwą polisę?

Podróż po Ziemi Obiecanej a ubezpieczenie turystyczne do Izraela

Na terenie Izraela EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie działa. Jesteśmy zatem zdani sami na siebie – wszystkie koszty leczenia pokrywamy z własnej kieszeni, chyba że posiadamy polisę. Nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, by w podróż do Izraela zabrać ubezpieczenie, które w razie potrzeby pokryje wszystkie niezbędne koszty leczenia i ratownictwa. Jak zatem wybrać odpowiednią polisę, która zagwarantuje 100% ochronę na czas wyjazdu?

Koszty leczenia – jaka powinna być minimalna suma gwarantowana?

Pierwszy i najważniejszym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego są właśnie koszty leczenia. Ich suma gwarantowana nie powinna być niższa 100 000 euro – właśnie z powodu wysokich opłat w izraelskich placówkach medycznych. Polisa bowiem pokrywa koszty do wysokości sumy gwarantowanej. Kilka dni w szpitali w Izraelu może nas kosztować około 5000 dolarów, nie wspominając już o lekach, środkach medycznych, transporcie powrotnym do kraju czy kosztach zabiegów i operacji. Lepiej zainwestować w polisę z możliwie najwyższą sumą gwarantowaną lub wybrać opcję kosztów leczenia bez limitu (polecane zwłaszcza w przypadku dłuższych wyjazdów).

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Izraela››

NNW, OC i ubezpieczenie bagażu – pełna ochrona na polisie

Ranking polis - wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Izraela

Polisa turystyczna powinna zawierać także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które daje szansę na uzyskanie odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu (towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam ekwiwalent finansowy rekompensujący ból i poniesione straty). Dobrze pomyśleć również o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC), które z kolei będzie ochroną w razie poszkodowania osób trzecich (w razie zniszczenia mienia lub spowodowania wypadku to ubezpieczyciel wypłaci ewentualne zasądzone odszkodowanie). Warto zainwestować w ubezpieczenie bagażu, które będzie ochroną od kradzieży, zniszczenia bądź zgubienia naszych rzeczy osobistych.

Polisa dla aktywnych

Osoby, które podczas podróży do Izraela planują aktywności, np. trekking, nurkowanie, uprawianie jakichkolwiek innych sportów wysokiego ryzyka bądź ekstremalnych muszą zainwestować w rozszerzenie ochrony ubezpieczenia wybierając wyższą składkę. Warto mieć w takim wypadku również koszty ratownictwa oraz ochronę sprzętu sportowego.

Dodatkowe elementy polisy

Planujemy podróż i wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Izraela

Osoby, które cierpią na zdiagnozowane schorzenia muszą polisę wzbogacić o rozszerzenie „choroby przewlekłe” (ubezpieczyciele naliczają dodatkową składkę za wyższe ryzyko). Jak już wcześniej wspominaliśmy, w Izraelu zdarzają się zamachy terrorystyczne, dlatego warto sprawdzić, czy wybrane ubezpieczenie chroni nas w razie ataków (niektóre towarzystwa posiadają w wyłączeniach ochrony informację o tym, że polisa nie działa w razie ataków terrorystycznych).

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Izraela? Sprawdzamy i porównujemy ceny

Koszt polisy zależy od wielu czynników: długości pobytu, charakteru wyjazdu, wybranych rozszerzeń itp. W zasadzie każdy wyjeżdżający powinien dopasować ubezpieczenie do własnych potrzeb, możliwości i wymogów. Jak można to zrobić? Wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. W parę minut można znaleźć najlepszą dla siebie polisę. Ubezpieczenie turystyczne do Izraela w naszej porównywarce można zakupić już od 3,24 zł za dzień ochrony. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych wyliczeń:

  • Ubezpieczenie dla jednej osób planującej dwutygodniowy wyjazd do Izraela:

Cena: 59,22 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie turystyczne do Izraela dla dwóch osób na 7-dniowy wyjazd:

Cena: 45,36 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 92 sporty objęte polisą

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na tygodniowy wyjazd do Izraela połączony z nurkowaniem i trekkingiem

Cena: 137,20 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu, OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego, 20 sportów objętych polisą, w tym nurkowanie

*********

Gdzie znajdę ubezpieczenie turystyczne do Izraela? Najlepsze oferty i ceny

Nie można zapomnieć o tym, że są to tylko orientacyjne ceny. Każdy musi sam znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie. Wybraną polisę można zakupić online, potrwa to parę minut, a niezbędne dokumenty otrzyma się na maila. Nie wychodząc z domu, można zapewnić sobie ochronę na czas wyjazdu do Izraela! Ziemia Obiecana to miejsce zdecydowanie warte zobaczenia i pełne atrakcji dla turystów. Podróżując po biblijnych krainach, lepiej mieć ze sobą ubezpieczenie w kieszeni!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania