Ubezpieczenie narciarskie w Słowenii – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:

Planując narty za granicą, najczęściej szukamy ofert wyjazdu do Austrii, Szwajcarii, na Słowację, do Francji, Włoch czy nawet Czech. A tymczasem pomijamy atrakcyjny kierunek, może mniej popularny, za to mniej zatłoczony. Mowa oczywiście o Słowenii. Przecież ten kraj ma góry na fladze narodowej, to już samo przez się mówi, że warunki dla narciarzy na pewno […]

Ubezpieczenie narciarskie w Słowenii – jak wybrać?

Planując narty za granicą, najczęściej szukamy ofert wyjazdu do Austrii, Szwajcarii, na Słowację, do Francji, Włoch czy nawet Czech. A tymczasem pomijamy atrakcyjny kierunek, może mniej popularny, za to mniej zatłoczony. Mowa oczywiście o Słowenii. Przecież ten kraj ma góry na fladze narodowej, to już samo przez się mówi, że warunki dla narciarzy na pewno tam będą.  Można szusować  w Alpach Julijskich, Kamnickich, jak i w Karawankach. Ubezpieczenie na taki wyjazd można znaleźć już od 3,24 zł dziennie!

Kranjska Gora, Krvavec czy Mariborsko Pohorje? Gdzie na narty w Słowenii?

Najbardziej rozpoznawalnym szczytem na terenie Słowenii jest Triglav – to właśnie on widnieje na fladze. W jego okolicy znajduje się Kranjska Gora – największy i najstarszy ośrodek narciarski w Słowenii. Ma powierzchnię 125 ha, stoki zlokalizowane są od 810 do 1295 metrów nad poziomem morza. Narciarze mogą korzystać z 30 km tras zjazdowych, 40 km tras biegowych, 23 wyciągów. Niedaleko Krajskiej Gory znajduje się Planica z jedną z najsłynniejszych skoczni narciarskich na świecie. Doskonale przygotowane ośrodki na terenie Słowenii to również:

 • Ski Centrum Cerkno,
 • Kanin,
 • Bohinj-Bled,
 • Krvavec,
 • Mariborsko Pohorje.

Wszystkie kurorty wyróżniają się doskonałą infrastrukturą, świetnie przygotowaną bazą noclegową. Słowenia polecana jest zwłaszcza na rodzinne wypady – nie brak w ośrodkach szkółek narciarskich oraz poza stokowych rozrywek (lodowisk, torów saneczkowych, restauracji itp.). Do tego piękne widoki, mnóstwo miejsc wartych zwiedzenia i  brak tłumów na stokach – to mówi samo za siebie. Ceny są zbliżone do polskich, 6-dniowy skipass to koszt od 125 do 160 euro. Koszty noclegów i wyżywienia również nie są wygórowane.

Ubezpieczenie na narty w Słowenii – jak wybrać?

vogel_ski_resort

Narciarstwo należy do sportów podwyższonego ryzyka – i trudno się z tą opinią towarzystw ubezpieczeniowych nie zgodzić. Wypadki na stoku się zdarzają, dochodzi do kontuzji, załamań, stłuczeń – to z kolei wymaga pomocy medycznej. Za granicą jesteśmy zmuszeni za nią płacić, nawet posiadając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Za jakie koszty leczenia zapłacimy w Słowenii?

Koszty leczenia w Słowenii – za co zapłacimy?

Leczenie ambulatoryjne w nagłych przypadkach, w tym również niezbędna pomoc stomatologiczna jest bezpłatna – o tym, czy dana pomoc była niezbędna decyduje lekarz. W zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz za korzystanie z leczenia szpitalnego, w zależności od rodzaju świadczeń opłata wynosi 20% lub 30 od całkowitego kosztu danego świadczenia. Za niektóre leki obowiązuje dopłata 30% , 90% lub 100% ceny.  Leczenie prywatne nie jest refundowane w ramach EKUZ.  Transport sanitarny na terenie Słowenii jest bezpłatny w nagłych przypadkach bądź w przypadku skierowania od lekarza.  W innych sytuacjach obowiązuje opłata stanowiąca 90% kosztów. Transport międzynarodowy jest w całości pokrywany przez pacjenta, podobnie jak koszty ratownictwa górskiego.

Wybierz odpowiednią sumę,  gwarantowaną kosztów leczenia

triglav

Minimalną bezpieczną sumą gwarantowaną kosztów leczenia jest 20 000 euro – jednak wybierając się na narty, lepiej wybrać wyższą sumę, w okolicach 30 000 – 40 000 euro. Nie można zapomnieć też o kosztach ratownictwa – suma gwarantowana powinna oscylować w granicach 5000 – 10 000 euro.

Podstawa ubezpieczenia narciarskiego do Słowenii

Koszty leczenia to najważniejszy element polisy narciarskiej, która powinna jeszcze gwarantować ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Warto też zainwestować w ochronę bagażu oraz sprzętu sportowego. Dodatkowo, osoby które planują uprawianie narciarstwa ekstremalnego, np. jazdy poza stokiem, freestylu, heilskingu itp. powinny zakupić stosowne rozszerzenie ochrony – w innym przypadku ubezpieczenie nie zadziała.

Porównaj ubezpieczenia narciarskie do Słowenii››

 

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Słowenii? Sprawdzamy ceny polis

vogel_ski_resort_from_top

Ciężko podać jedną uśrednioną cenę polisy na narty w Słowenii.  Zależy ona od wielu czynników, między innymi od długości pobytu, wybranego pakietu, oferty, dodatków. Standardowe ubezpieczenie na 7-dniowy wyjazd na narty do Słowenii to koszt około 22 zł. Do wyboru jest jednak wiele pakietów i opcji.  Można je dopasowywać do swoich potrzeb, możliwości finansowych oraz charakter wyjazdu. Zakres i cenę ubezpieczeń na narty w Słowenii można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń narciarskich i od razu wybraną polisę zakupić online – szybko i wygodnie.  Dzięki temu ferie na słoweńskich stokach będą udane i bezpieczne. Poniżej przedstawimy kilka przykładowych alkilacji najbardziej optymalnego ubezpieczenia na narty w Słowenii:

 • Ubezpieczenie dla dwóch osób planujących spędzić tydzień na nartach w Słowenii:

Cena: 51,84 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW , 92 sporty objęte ochroną, w tym narciarstwo i snowboard uprawiane na wyznaczonych trasach i wyznaczonych do tego miejscach

 • Ubezpieczenie dla trzyosobowej rodziny planującej tygodniowy pobyt w Słowenii i jazdę na nartach

Cena: 103, 90 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu, narciarstwo i snowboard uprawiane na wyznaczonych trasach i wyznaczonych do tego miejscach i 5 innych sporów objętych ochroną

 • Ubezpieczenie dla 6 osób na 5- dniowy pobyt na nartach w Słowenii planujących jazdę klasyczną oraz ekstremalne szusowanie

Cena: 291,60 zł

Zakres: leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 209 sportów objęte ochroną, w tym narciarstwo i snowboard uprawiane na wyznaczonych trasach i wyznaczonych do tego miejscach, jak i poza nimi oraz wszelkie odmiany ekstremalne tego sportu

 

 

FAQ

 1. Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Słowenii?

  Cena zależy od wielu czynników - długości pobytu, wybranego pakietu, oferty oraz dodatków. Standardowe ubezpieczenie na 7-dniowy wyjazd na narty do Słowenii to koszt około 22 zł.

 2. Gdzie wybrać się na narty w Słowenii?

  Warto wybrać się do największego i najstarszego ośrodka narciarskiego w Słowenii - Kranjska Gora. Inne dobrze przygotowane ośrodki na terenie Słowenii to: Ski Centrum Cerkno, Kanin, Bohinj-Bled, Krvavec, Mariborsko Pohorje.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów