Ubezpieczenie na narty do Włoch – jak je wybrać?

Redakcja
Udostępnij:
4.7

Zanim zaczniesz szusować po włoskich zboczach, zainwestuj nie tylko w dobre wyposażenie, ale i w odpowiednie ubezpieczenie na narty. Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając polisę!

Ubezpieczenie na narty do Włoch – jak je wybrać?

Włoskie ośrodki narciarskie cieszą się ogromną popularnością wśród polskich miłośników jazdy na deskach. W wielu regionach Włoch zimą, to właśnie Polacy stanowią najliczniejszą grupę turystyczną. I nic dziwnego – piękne krajobrazy Alp, Apeninów czy Dolomitów idealnie nadają się do szusowania na nartach czy na snowboardzie. Do tego włoskie kurorty gwarantują świetnie przygotowaną infrastrukturę narciarską oraz wiele atrakcji poza stokiem dla spragnionych rozrywki turystów. Jednak zanim zaczniesz szusować po włoskich zboczach, zainwestuj nie tylko w odpowiednie wyposażenie, ale i w odpowiednie ubezpieczenie na narty.

EKUZ a ubezpieczenie narciarskie do Włoch

Można zapytać – po co nam jakiekolwiek dodatkowe ubezpieczenie, skoro leczenie we wszystkich państwach Unii Europejskiej jest refundowane, wystarczy tylko wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Niestety, wiele osób wyjeżdżających na urlop za granicę nie zdaje sobie sprawy z tego, że EKUZ nie pokrywa wszystkich usług medycznych w danym kraju. W zasadzie jej zakres jest bardzo niewielki. We Włoszech przysługuje nam podstawowa opieka medyczna, taka sama jak dla mieszkańców tego kraju. Jednak warto sobie uświadomić, że oznacza to tylko pomoc w nagłych wypadkach wymagających ratowania naszego zdrowia i życia, w tym również leczenie szpitalne. Nie można zapomnieć, że korzystać można tylko z publicznej służby zdrowia (lista takich placówek jest dostępna w Azienda Sanitaria Locale, czyli w lokalnym urzędzie ds. opieki zdrowotnej).

Koszty leczenia we Włoszech

Ubezpieczenie na wakacje we wrześniu

Każda wizyta u lekarza to koszt do 36,15 euro, podobne opłaty obowiązują za zabiegi stomatologiczne. Lekarz specjalista przyjmuje tylko za skierowaniem lekarza ogólnego (wyjątkiem jest tylko pediatra). Przy zakupie leków również możemy być zmuszeni do pokrycia ich kosztów. Niektóre medykamenty można kupić za opłatą ryczałtową, a za niektóre konieczne będzie wpłacenie całej sumy bądź tylko jej połowy, na szczęście część leków jest darmowa. Wizyty w przychodniach prywatnych wiążą się z kosztami, które będziemy musieli samodzielnie uiścić. EKUZ nie pokrywa też kosztów transportu medycznego z Włoch do Polski. I podobnie jak w innych europejskich krajach, na poszkodowanego przechodzą koszty akcji ratowniczej czy poszukiwania w górach. Często takie działania są skomplikowane, angażują mnóstwo służb, konieczne jest skorzystanie z helikoptera – dlatego też rachunek za akcję w górach może “dobić” nawet do 50 000 złotych!

Kompleksowe ubezpieczenie na narty do Włoch – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie, co powinna pokrywać taka kompleksowa polisa narciarska. Priorytetową kwestią są koszty leczenia i akcji ratowniczych (ubezpieczenie powinno gwarantować zwrot przynajmniej 20 000 zł za ewentualne usługi medyczne, lepiej jednak w przypadku wyjazdu na narty zainwestować w wyższą sumę, np. 30 000 – 40 000 euro). Warto też skorzystać z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – dzięki temu nie tylko otrzymamy zwrot kosztów leczenia, ale i odszkodowanie z tytuły trwałych urazów ciała. Coraz popularniejsze staje się także OC sportowe, które gwarantuje pokrycie roszczeń finansowych od osób trzecich (np. pokrycie start zdrowotnych czy materialnych na skutek nieszczęśliwego wypadku na stoku). Zwykle w skład podstawowego pakietu polisy narciarskiej wchodzi również Assistance, czyli całodobowa pomoc telefoniczna, techniczna czy medyczna. Coraz więcej narciarzy rozszerza pakiet o ubezpieczenie bagażu i sprzętu – dzięki temu wszystkie rzeczy osobiste oraz całe wyposażenie (zarówno wypożyczone, jak i własne) są obłożone odpowiednią kwotą, zwracaną w przypadku jego zgubienia czy kradzieży.

Wybieramy polisę narciarską

Jak znaleźć ubezpieczenie na wyjazd na narty do Włoch, które zagwarantuje w pakiecie te niezbędne elementy? Niemal wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pakiety polis narciarskich. Jak zatem wybrać najlepszą z nich? Nic prostszego – na naszej stronie znajdziesz funkcjonalny kalkulator ubezpieczeń narciarskich, za pomocą którego szybko znajdziesz i porównasz nawet kilkanaście różnych ofert. Wystarczy tylko wypełnić stosowane informacje (dzięki nim ubezpieczenie będzie dopasowane do Twoich indywidualnych wymagań), zapoznać się z proponowanymi pakietami, wybrać najatrakcyjniejszy i zamówić go online. Najlepsze polisy na narty do Włoch znajdziesz już od 22 zł za tygodniową ochronę! Poniżej kilka przykładowych kalkulacji:

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób wyjeżdżających na ekstremalną jazdę na nartach do Włoch na 5 dni:

Cena: 87,00 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 20 sportów objętych ochroną, w tym ekstremalne narciarstwo i snowboard, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, OC sportowe

  • Ubezpieczenie dla trzyosobowej rodziny planującej 7-dniowy wyjazd na narty do Włoch

Cena: 61,25 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 90 sportów objęte ochroną, w tym snowboard i narciarstwo

  • Ubezpieczenie dla grupy 10 osób na 7- dniowy wypad na narty do Włoch

Cena: 366,40 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, ochroną objęta jazda na nartach i snowboardzie, OC sportowe

FAQ

  1. Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na narty do Włoch?

    Priorytetową kwestią są koszty leczenia i akcji ratowniczych - warto też skorzystać z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), dzięki temu nie tylko otrzymamy zwrot kosztów leczenia, ale i odszkodowanie z tytuły trwałych urazów ciała.

  2. Jak znaleźć dobre ubezpieczenie na zimowy wyjazd do Włoch?

    Niemal wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują pakiety polis narciarskich. na naszej stronie znajdziesz funkcjonalny kalkulator ubezpieczeń narciarskich, za pomocą którego szybko znajdziesz dopasowaną do twoich potrzeb ofertę.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów