Jak wybrać ubezpieczenie na narty dla dziecka? Nadchodzą ferie 2018

Redakcja
Udostępnij:
5

Narciarze na polskich stokach cieszą się pierwszym śniegiem, a prognozy na ten sezon są bardzo optymistyczne. Mimo to coraz więcej z nas decyduje się na szusowanie w Alpach, Dolomitach albo u naszych czeskich i słowackich sąsiadów. Tamtejsza infrastruktura stwarza póki co więcej możliwości. Nic zatem dziwnego, że nawet obozy zimowe dla dzieci organizowane są nie […]

Jak wybrać ubezpieczenie na narty dla dziecka? Podpowiadamy

Narciarze na polskich stokach cieszą się pierwszym śniegiem, a prognozy na ten sezon są bardzo optymistyczne. Mimo to coraz więcej z nas decyduje się na szusowanie w Alpach, Dolomitach albo u naszych czeskich i słowackich sąsiadów. Tamtejsza infrastruktura stwarza póki co więcej możliwości. Nic zatem dziwnego, że nawet obozy zimowe dla dzieci organizowane są nie na polskich, a na zagranicznych stokach.

Ferie w Austrii bądź we Włoszech stają się standardem organizowanym przez szkoły czy ośrodki jazdy na nartach. Rodzice skwapliwie z tego korzystają, chcąc zapewnić dzieciom jak najlepsze wspomnienia i warunki. Narty za granicą wiążą się więc z koniecznością wyboru dobrego ubezpieczenia. Szkolne NNW i karta EKUZ w tym przypadku nie wystarczą. Polisy zapewniane przez organizatorów wyjazdów też nie gwarantują pełnej ochrony, bo zawierają minimalny zakres oraz najmniejsze możliwe sumy gwarantowane. Zatem – jak wybrać ubezpieczenie na narty dla dziecka?

Koszty leczenia na 30 000 euro to minimum

ubezpieczenie na narty dla dziecka - wybieramy najlepsze

 Najważniejszym elementem każdej polisy są koszty leczenia. Warto poświęcić im chwilkę, bo w razie wypadku na stoku czy jakichkolwiek nieszczęśliwych zdarzeń to właśnie z kwoty kosztów leczenia będą opłacone pobyty w szpitalach, operacje, zabiegi, zakupy leków i środków medycznych, a także transport powrotny do kraju czy organizacja przyjazdu i pobytu bliskiej osoby, czyli jednego z rodziców.

Wszystkie te wydatki mogą łącznie sporo kosztować. Jeśli dziecko posiada polisę zapewnianą przez organizatora wyjazdu, dodatkowe ubezpieczenie na narty powinna posiadać koszty leczenia przynajmniej na 30 000 euro.

Polisa na ratunek

Trzeba też pamiętać, by polisa posiadała koszty ratownictwa – pierwsza pomoc udzielona przez ratowników górskich, zwiezienie ze stoku czy transport śmigłowcem ratowniczym pokrywane są właśnie w ramach tego elementu polisy. Suma gwarantowana powinna wynosić przynajmniej 6 000 euro – tyle zwykle wynoszą koszty akcji ratowniczych w krajach europejskich.

Ochrona na wszelki wypadek

nastolatek na deskach, czyli ubezpieczenie na narty dla dziecka

Dzieci zazwyczaj posiadają szkolne NNW, co jednak nie wyklucza dodatkowego NNW w ramach ubezpieczenia na narty. W razie jakiegokolwiek wypadku odszkodowanie wówczas otrzyma się z dwóch źródeł – w ramach szkolnej polisy oraz w ramach dodatkowego ubezpieczenia na narty.

Warto zadbać także, by polisa posiadała ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym – jeśli dziecko spowoduje wypadek na stoku bądź uszkodzi sprzęt narciarski osobie trzeciej, odszkodowanie nie będzie zapłacone przez rodziców, ale przez ubezpieczyciela w ramach polisy. Dobrym pomysłem będzie także ubezpieczenie bagażu dziecka oraz sprzętu narciarskiego – w razie jego zniszczenia, kradzieży bądź zgubienia towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci rekompensatę.

Pełne wsparcie od A do Z

Większość towarzystw ubezpieczeniowych klasyfikuje jazdę na nartach bądź na snowboardzie jako sport wysokiego ryzyka. Oznacza to, że standardowa polisa nie wystarczy i wymagany jest zakup rozszerzenia ochrony. Taka dodatkowa ochrona wymagana jest również od osób chorujących przewlekle, np. na astmę czy cukrzycę. Jeśli Twoje dziecko boryka się z takimi trwałymi schorzeniami wymagającymi stałej opieki medycznej, musisz do ubezpieczenia dokupić rozszerzenie o choroby przewlekłe.

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty dla dziecka?

wybieramy najlepsze ubezpieczenie na narty dla dziecka

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje zniżki dla osób, które jeszcze nie ukończyły 18 roku życia. Ubezpieczenie na narty dla dziecka jest więc nieco tańsze niż standardowa polisa dla osoby dorosłej. Jednak jego cena zależy od wielu czynników: kraju, do którego się wyjeżdża., długości pobytu, wybranych rozszerzeń czy wreszcie od konkretnego pakietu czy od konkretnej oferty ubezpieczyciela.

Najtańsze ubezpieczenie na narty dla dziecka można znaleźć w naszym kalkulatorze już od 2,27 zł dziennie. Najlepiej jednak dopasować ochronę pod kątem potrzeb dziecka i samemu wybrać najlepsze ubezpieczenie. Kalkulacja ofert zajmie kilka minut, zakup polisy online także nie jest czasochłonny. Dokument ubezpieczenia wystarczy wydrukować z maila i włożyć dziecku do walizki. A wsparcie w razie nieprzewidzianych sytuacji na feriach będzie zapewnione na 100%!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów