Ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:

Wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci wróciły do szkolnych murów, a ich rodzice do corocznych dylematów. Składki, komitety, trójki klasowe i klasowe wycieczki…. Zwłaszcza temat tych ostatnich rozpala do czerwoności. Dokąd pojechać, Polska czy zagranica, ubezpieczać dziecko czy wystarczy szkolne NNW? Może nie znajdziemy remedium na wszystkie te rodzicielskie bolączki, ale na pewno podpowiemy, czy ubezpieczenie […]

Ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki - jak wybrać?

Wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci wróciły do szkolnych murów, a ich rodzice do corocznych dylematów. Składki, komitety, trójki klasowe i klasowe wycieczki…. Zwłaszcza temat tych ostatnich rozpala do czerwoności. Dokąd pojechać, Polska czy zagranica, ubezpieczać dziecko czy wystarczy szkolne NNW? Może nie znajdziemy remedium na wszystkie te rodzicielskie bolączki, ale na pewno podpowiemy, czy ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki jest konieczne i jak je wybrać.

Większość uczniów każdego roku korzysta ze szkolnych ubezpieczeń NNW. Zazwyczaj mają one przeciętne zakresy, ale wystarczające. Niemniej jednak oferują tylko odszkodowanie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Żadnych dodatkowych elementów ubezpieczenia nie zapewniają. Na upartego można uznać, że taka polisa wystarczy na krajowe wycieczki. Ale co w przypadku wyjazdów za granicę? Te przecież są coraz popularniejsze w polskich szkołach. Jeśli organizują je biura podróży, to ubezpieczenie zapewnione jest z automatu, czasem dba o nie szkoła. Warto jednak pamiętać, że są to minimalne pakiety, często niewystarczające (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ). Dlatego lepiej zapewnić pełniejszą ochronę, samodzielnie wybierając ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki.

Ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki a EKUZ

najlepsze Ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki

Jeśli wycieczka szkolna ma miejsce w kraju Unii Europejskiej bądź EFTY, to dziecko będzie objęte podstawową opieką medyczną, o ile posiada Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ta jednak nie zastąpi ubezpieczenia – bo EKUZ zapewnia tylko najbardziej niezbędne usługi medyczne z koniecznością częściowego ich pokrywania przez pacjenta. Może się okazać, że pobyt w szpitalu czy pomoc specjalisty będzie płatna. W każdym kraju z własnej kieszeni trzeba zorganizować transport powrotny do kraju – a są to niemałe kwoty, sięgające do kilkudziesięciu tysięcy euro. Lepiej więc mieć ubezpieczenie turystyczne pokrywające koszty leczenia. W jego ramach zostaną pokryte wszystkie usługi medyczne, zarówno te refundowane przez EKUZ, jak i wszystkie pozostałe. Suma gwarantowana kosztów leczenia na terenie Europy powinna być nie mniejsza niż 20 000 euro, w krajach poza naszym kontynentem sumę należy dopasować do kosztów leczenia danego kraju.

Pomoc w razie „W”

Polisa to nie tylko koszty leczenia. Warto zadbać, by zawierała też NNW (nawet, jeśli dziecko posiada jego szkolną wersję, w razie ewentualnego wypadku, odszkodowanie zostanie wypłacone z obu źródeł) oraz OC w życiu prywatnym (jeśli dziecko spowoduje wypadek, w którym zostaną zniszczone rzeczy należące do osoby trzeciej lub jeśli zostanie ktoś poszkodowany, to ewentualnym odszkodowaniem nie zostaną obciążeni rodzice dziecka, będzie ono wypłacane z ubezpieczenia). Dobrym pomysłem będzie także ubezpieczenie bagażu dziecka – od kradzieży, zniszczenia lub zgubienia.

Polisa plus, czyli ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki z rozszerzeniami

szukamy tanie Ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki

Każde ubezpieczenie turystyczne można, a czasami nawet trzeba rozszerzyć. Dodatkowa ochrona wymagana jest, jeśli dziecko będzie podczas wycieczki uprawiało sporty uznawane za ekstremalne lub wysokiego ryzyka (np. wycieczki górskie, jazdę na nartach, rejs statkiem itp. – szczegółowe informacje na ten temat znajdują się zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). W przypadku takich aktywności przydadzą się też koszty ratownictwa (te w wielu krajach są pokrywane przez poszkodowanych) oraz ochrona sprzętu sportowego. Specjalnego ubezpieczenia wymagają też dzieci chorujące przewlekle, np. na astmę czy choroby serca. Bez rozszerzenia ubezpieczyciel może odmówić pokrycia kosztów leczenia, jeśli doszło do pogorszenia stanu zdrowia z tytułu choroby przewlekłej.

Ile kosztuje ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki?

gdzie znajdę Ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki - jak wybrać?

Polisy turystyczne nie należą do najdroższych produktów tego typu, a dodatkowo osoby do ukończenia 18 roku życia mogą liczyć na zniżki od ubezpieczycieli ze względu na ich młody wiek. Najtańsze ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki można znaleźć już od 2,31 zł za dzień ochrony. Najlepiej jednak dopasować pakiet pod kątem potrzeb wyjeżdżającego ucznia i charakteru wycieczki. Tylko takie spersonalizowane ubezpieczenie zagwarantuje pełną ochronę. Cenę i zakres polis można sprawdzić w naszym kalkulatorze. Wybrane ubezpieczenie dla dziecka na szkolne wycieczki można kupić online, zajmie to dosłownie 5 minut. Polisę wystarczy wydrukować, zapakować dziecku do plecaka i życzyć młodemu podróżnikowi szczęśliwej podróży.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania