Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży w Rainbow Tours

Redakcja
Udostępnij:
4.1

Decyzja o rezygnacji z wymarzonej wycieczki czy wypoczynku nie jest łatwa i raczej nie bierzemy jej pod uwagę, rezerwując nasz urlop. To błąd – do rezygnacji lub powrotu może nas zmusić sytuacja rodzinna, problem w pracy lub własne zdrowie. Uwzględnijmy ten przykry scenariusz przy planowaniu wakacji, a unikniemy stresu i nieprzewidzianych kosztów. Wraz z wycieczką […]

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży w Rainbow Tours

Decyzja o rezygnacji z wymarzonej wycieczki czy wypoczynku nie jest łatwa i raczej nie bierzemy jej pod uwagę, rezerwując nasz urlop. To błąd – do rezygnacji lub powrotu może nas zmusić sytuacja rodzinna, problem w pracy lub własne zdrowie. Uwzględnijmy ten przykry scenariusz przy planowaniu wakacji, a unikniemy stresu i nieprzewidzianych kosztów.

Wraz z wycieczką możemy nabyć dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, którego elementy omówimy na przykładzie drugiego co do wielkości przychodów biura podróży na polskim rynku Rainbow Tours. Firma działa od roku 1990 r, a w ubiegłym roku odnotowała zysk netto w wysokości 27,8 mln zł.

Rezygnacja z urlopu bije po kieszeni

Już w roku 2005 Rainbow Tours wprowadziło „Program Gwarancji Podróży”, będący dodatkową ochroną klientów spółki w przypadku anulacji wyjazdu z powodu zbyt małej liczby chętnych. Jadąc z tym biurem, mamy więc pewność, że jeśli nasza wycieczka lub wczasy zostaną odwołane z winy Rainbow Tours, otrzymamy pełny zwrot poniesionych kosztów. Jeśli zaś nie mamy Rainbow Tours ubezpieczenie i to my odwołamy wyjazd, z kosztów poniesionych na nasz urlop otrzymamy:

 • do 45 dni przed wyjazdem – 7% ceny wycieczki,
 • od 39 do 31 dni przed wyjazdem – 20% ceny wycieczki,
 • od 30 do 21 dni przed wyjazdem – 30% ceny wycieczki,
 • od 20 do 14 dni przed wyjazdem – do 50% ceny wycieczki,
 • od 13 do 18 dni przed wyjazdem – do 70% ceny wycieczki,
 • od 7 do 2 dni przed wyjazdem – do 80% ceny wycieczki,
 • 1 dzień przed wyjazdem i mniej – do 90% ceny wycieczki.

W przypadku droższych wycieczek albo wyjazdu z całą rodziną nasze straty mogą być więc bardzo duże. Jeśli przerwiemy nasz wypoczynek, musimy liczyć się dodatkowo z kosztami powrotu, które będziemy musieli ponieść z własnej kieszeni.

Co zapewnia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji Rainbow Tours?

Zakres Rainbow ubezpieczenie od kosztów rezygnacji jest zawarte w OWU Rainbow tours ubezpieczenie turystyczne. W odróżnieniu od innych biur nie ma ono wariantów – jeśli wykupimy tę dodatkową polisę, biuro zwróci nam 100% udokumentowanych wydatków poniesionych przez nas, o ile rezygnacja z imprezy turystycznej lub jej przerwanie nastąpiły z powodu:

 • śmierci, w tym z powodu choroby przewlekłej, ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej ubezpieczonego (w tym ostatnim wypadku do 45 dni przed planowanym wyjazdem)
 • nieszczęśliwego wypadku uniemożliwiającego udział w imprezie turystycznej
 • komplikacji związanej z ciążą lub przedwczesnego porodu ubezpieczonego, osoby mu bliskiej lub współuczestnika wyprawy, które zaszły przed 32. tygodniem ciąży, uniemożliwiając wyjazd.
 • szkód na mieniu, które nastapiły w wyniku zdarzenia losowego lub kradzieży z włamaniem.
 • utraty pracy ubezpieczonego lub współuczestnika wycieczki, która nie nastąpiła z ich winy lub wyznaczenia przez nowego pracodawcę daty rozpoczęcia pracy
 • aktu terrorystycznego, do którego doszło nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i nie więcej niż 250 km od miejsca wypoczynku.

Kiedy nie otrzymamy świadczeń?

Oczywiście jak w przypadku większości tego typu poilis rainbow tours ubezpieczenie podróżne ma swoje wyłączenia od odpowiedzialności. Zalicza się do nich sytuacje, gdy zdarzenie nastąpiło w związku z:

 • stanem nietrzeźwości lub przebywaniem pod działaniem środków odurzających przez ubezpieczonego
 • działaniami wojennymi i uczestniczeniem ubezpieczonego w strajkach, aktach terroru itp.
 • nieprzestrzeganiem zaleceń lekarskich i próbą samobójczą ubezpieczonego
 • prowadzeniem samochodu bez uprawnień przez ubezpieczonego
 • alkoholizmem lub zaburzeniami psychicznymi ubezpieczonego
 • zdarzeniami nie do uniknęcia, np. klęski żywiołowe.

Jak w każdej tego typu polisie, wyłączeniem jest też udanie się przez ubezpieczonego w podróż mimo przeciwwskazań lekarskich i niepoddanie się zalecanym zabiegom medycznym.

Koszt ubezpieczenia od rezygnacji z podróży można oszacować w biurze lub online za pomącą specjalnego kalkulatora – są one różne w zależności od terminu imprezy i ceny wycieczki. Pamiętajmy, że taką polisę należy nabyć niezwłocznie po zakupie wymarzonej imprezy turystycznej. Jeśli wykupimy wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, warto porównać ceny polis różnych ubezpieczycieli, bo w przypadku np. 150 dni różnice w cenie polisy mogą być znaczne, mimo że dzienny koszt polisy to kilka złotych.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania