Podróż do Disneylandu – idealny prezent na Dzień Dziecka

Redakcja
Udostępnij:
5

1 czerwca obchodzimy święto naszych najmłodszych. Współczesnym dzieciom ciężko wymyślić prezent, który je ucieszy – mają tony zabawek, milion gier komputerowych i najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny… Przeżycia jednak są o wiele cenniejsze niż rzeczy materialne – dlatego polecamy na Dzień Dziecka podróż do Disneylandu.Z tego artykułu dowiesz się:Jak zaplanować podróż do Disneylandu z biurem podróży?Organizacja wyjazdu […]

Podróż do Disneylandu

1 czerwca obchodzimy święto naszych najmłodszych. Współczesnym dzieciom ciężko wymyślić prezent, który je ucieszy – mają tony zabawek, milion gier komputerowych i najnowocześniejszy sprzęt elektroniczny… Przeżycia jednak są o wiele cenniejsze niż rzeczy materialne – dlatego polecamy na Dzień Dziecka podróż do Disneylandu.

Kraina ulubionych dziecięcych bajek i cenionych filmów animowanych, postacie znane ze szklanego ekranu, atrakcje dla dzieci i dorosłych – to między innymi czeka na odwiedzających Disneyland Resort Paris we Francji, czyli park rozrywki pod szyldem Disneya, znajdujący się najbliżej Polski. Dzieci i ich opiekunowie mogą odwiedzić dwa parki tematyczne – Disneyland Park (podzielony na 5 bajkowych krain) oraz Walt Disney Studios.

W każdym z nich znajdują się atrakcje do zwiedzenia oraz rozrywka interaktywna. Disneyland to marka sama w sobie i chyba nikogo nie trzeba bardziej przekonywać, że warto zobaczyć to miejsce – i to niezależnie od wieku! Możemy odwiedzić Disneyland w ramach wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży lub samodzielnie zaplanować taki wyjazd.

Jak zaplanować podróż do Disneylandu z biurem podróży?

Aktualnie do Disneylandu można pojechać z biurem podróży Itaka lub Rainbow Tours. Są to wycieczki łączące zabawę w parkach rozrywki ze zwiedzaniem Paryża.

Zwykle 1-2 dni zaplanowane są na wizytę w Disneylandzie i dodatkowo w jednym innym parku rozrywki (np. w Parku Asteriksa), a pozostały czas wykorzystywany jest na poznawanie uroków stolicy Francji.

W cenie wycieczki mamy zapewnione dojazd i powrót, a także noclegi, wyżywienie i wybrane atrakcje z programu. Koszt takiej podróży do Disneylandu waha się od około 1000 zł do 2000 zł, w zależności od biura i terminu wyjazdu.

Organizacja wyjazdu do Disneylandu na własną rękę

To już nieco trudniejsze zadanie, za to w przypadku samodzielnej organizacji podróży do najsłynniejszego parku rozrywki w Europie można sporo zaoszczędzić.

Przelot tam i z powrotem do Paryża można znaleźć już od 200-300 zł od osoby (w tym celu polecamy poszukiwanie tanich połączeń w wyszukiwarkach internetowych, jak np. Fly.pl).

Nocleg w stolicy Francji najlepiej zaplanować w okolicy Disneylandu lub w centrum miasta.

Ceny według Booking.com zaczynają się od 800 zł za 3 dni dla czterech osób. Bilet wstępu do Disneylandu można mieć już od 298,30 zł – warto kupić go jednak przez internet i ze sporym wyprzedzeniem (wtedy będzie taniej).

W zależności od tego, na ile dni przylatujemy do Paryża, można zaplanować zwiedzanie miasta, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Bezpieczna podróż do Disneylandu – czy na pewno?

Francja w ostatnich latach nie należy do bezpiecznych krajów – dochodziło tam do zamachów terrorystycznych, nierzadko zdarzają się też zamieszki uliczne. Na terenie całego państwa obowiązuje drugi stopień alertu antyterrorystycznego.

Również i polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Francji. Trzeba więc liczyć się ze wzmożoną kontrolą w miejscach publicznych – w tym również na lotniskach czy w parkach rozrywki.

Polski MSZ apeluje, by unikać udziału w zgromadzeniach publicznych i każdorazowo przed wyjazdem do Francji zgłaszać swoją podróż w systemie Odyseusz.

Więcej o ostrzeżeniach MSZ››

Podróż do Disneylandu – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

We Francji obowiązuje karta EKUZ, jednak nie wszystkie koszty leczenia zostaną pokryte w ramach tej ochrony, jak np. powrót do kraju, koszty ratownictwa, leczenie w prywatnych placówkach, zabiegi i wizyty niewchodzące w zakres czynności ratujących zdrowie i życie.

Warto więc zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Powinno ono zapewniać pokrycie kosztów leczenia, minimum na 20 000 euro, koszty ratownictwa na 5 000 euro, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC). Przydatne będzie również ubezpieczenie bagażu.

Warto sprawdzić, czy wszystkie aktywności dostępne w parku rozrywki są chronione polisą i czy nie wymagają dodatkowego rozszerzenia (jak np. jazda na rollercoasterze) o sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne.

Polisa powinna gwarantować również pomoc w razie ataku terrorystycznego. Takie ubezpieczenie można znaleźć w naszym kalkulatorze już od 2,5 zł dziennie.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Francji››

Podaruj dziecku podróż marzeń

Zabawki i gry szybko się zniszczą oraz zostaną odrzucone w kąt. A podróż do Disneylandu pozostanie w pamięci na bardzo, bardzo długo. Zapewni dziecku wiele atrakcji, niesamowitych przeżyć i pozwoli mu spędzić czas z rodzicami w niecodziennych okolicznościach. Będzie również o wiele cenniejsza niż kolejne klocki lego, lalka Barbie czy najnowsza FIFA. Przy okazji spełniając marzenia dziecka, możemy spełnić też swoje.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania