Czy są ubezpieczenia turystyczne z możliwością pracy?

Redakcja
Udostępnij:
5

Niemcy, Anglia, Dubaj – nieważne, gdzie wyjeżdżasz do pracy, ważne, aby odpowiednio się do tego przygotować. Zwykłe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy. Musimy powiadomić ubezpieczyciela o zamiarze podjęcia pracy fizycznej lub umysłowej.Z tego artykułu dowiesz się:Praca fizyczna a umysłowaCeny ubezpieczenia turystycznego z możliwością pracy fizycznejO czym należy pamiętać przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego z możliwością pracy? Towarzystwa […]

Czy są ubezpieczenia turystyczne z możliwością pracy?

Niemcy, Anglia, Dubaj – nieważne, gdzie wyjeżdżasz do pracy, ważne, aby odpowiednio się do tego przygotować. Zwykłe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy. Musimy powiadomić ubezpieczyciela o zamiarze podjęcia pracy fizycznej lub umysłowej.

Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw potrzebom Polaków, wyjeżdżających do pracy za granicę. Z tego powodu powstały usługi dodatkowe w polisach turystycznych, które odpowiadają wymaganiom emigrantów. Jaką polisę wybrać na wyjazd do pracy?

Praca fizyczna a umysłowa

W dodatkowych ubezpieczeniach turystycznych z możliwością pracy możemy wyróżnić dwa rodzaje   – ubezpieczenie dla pracy fizycznej oraz dla pracy umysłowej. Nie każdy ubezpieczyciel rozdziela te dwa zakresy, ale warto zapoznać się z ich definicjami.

  • Praca fizyczna – zajęcie, które opiera się głównie na sile mięśni oraz umiejętnościach manualnych i praktycznych. Nie ma znaczenia forma prawna zatrudnienia. Zaliczana jest tutaj również działalność niezarobkowa, czyli wolontariat lub praktyki zawodowe.
  • Praca umysłowa – zajęcie, które opiera się na intelekcie zatrudnionego. Nie wymaga dużego nakładu siły fizycznej. Najczęściej do pracy umysłowej zaliczana jest praca biurowa oraz uczestnictwo w konferencjach oraz szkoleniach.

Ceny ubezpieczenia turystycznego z możliwością pracy fizycznej

Wielu Polaków zastanawia się, czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie turystyczne z możliwością pracy. Koszt polisy jest  od kilkudziesięciu do kilkuset złotych wyższy  od zwykłego ubezpieczenia turystycznego. Jednak jeżeli zataimy cel naszej podróży, to ubezpieczyciele mogą nie podjąć się wypłacenia świadczeń. W trakcie pracy fizycznej jesteśmy narażeni na różne zagrożenia – choroby, wypadki lub zniszczenie narzędzi firmy, w której pracujemy. Warto się ubezpieczyć od kosztów leczenia lub odpowiedzialności cywilnej. W przeciwnym razie nasza wypłata może zostać przeznaczona na spłatę powstałych w trakcie wyjazdu zobowiązań. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne z możliwością pracy fizycznej? Sprawdziliśmy ceny polisy miesięcznego wyjazdu na teren Unii Europejskiej:

Znajdź polisę do pracy

Towarzystwo ubezpieczeniowe Sumy ubezpieczeń KL, NNW oraz OC Cena polisy
Allianz KL: 260000 PLN

OC: 400000 PLN

NNW: 40000 PLN

191, 10 zł
Uniqa KL: 1000000 EUR

OC: 50000 EUR

NNW: 4000 EUR

278,40 zł
Ergo Ubezpieczenia KL: 750000 EUR

OC: 40000 PLN

NNW: 100000 EUR

510, 00 zł

*ceny aktualne na dzień 17.03.2017

O czym należy pamiętać przed wykupieniem ubezpieczenia turystycznego z możliwością pracy?

Wyjeżdżając do państwa członkowskiego UE i EFTA, należałoby również zainteresować się tematem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która daje posiadaczowi dokumentu możliwość korzystania ze świadczeń zdrowotnych za granicą. Kartą tą mogą się posługiwać wyłącznie ci, którzy zostali oddelegowani do pracy za granicą przez polskiego pracodawcę lub przedsiębiorcy samodelegujący się.

Porównaj ubezpieczenia

Pamiętajmy także, aby przed wykupieniem polisy, zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Przeczytajmy informacje, co należy zrobić, gdy powstanie szkoda, jakich formalności trzeba dopełnić, aby dostać odszkodowanie. Należałoby zaznajomić się z wyłączeniami odpowiedzialności, w których jest opisane, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia.

polisa_do_pracy_za_granica
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania