Ubezpieczenie w podróży w TUI

Redakcja
Udostępnij:

Większość turystów, którzy decydują się na urlop w ramach ofert biur podróży, wykupuje swoje wycieczki odpowiednio wcześniej. Nawet kilka miesięcy przed datą rozpoczęcia wycieczki. Nic w tym dziwnego, bo pewnych przedsięwzięć jak zakup wczasów i ubezpieczenia turystycznego lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę.Z tego artykułu dowiesz się:Ubezpieczenie podstawowe TUI – czy wystarczy na wyjazd?Ile kosztuje […]

Ubezpieczenie w podróży w TUI

Większość turystów, którzy decydują się na urlop w ramach ofert biur podróży, wykupuje swoje wycieczki odpowiednio wcześniej. Nawet kilka miesięcy przed datą rozpoczęcia wycieczki. Nic w tym dziwnego, bo pewnych przedsięwzięć jak zakup wczasów i ubezpieczenia turystycznego lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę.

tui-ubezpieczenie

Na polskim rynku możemy znaleźć kilka działających od lat biur podróży, dlatego przyszli turyści wahają się z podjęciem decyzji, którego touroperatora wybrać. Z tego powodu tworzone przez portale rankingi cieszą się coraz większą popularnością Biuro podróży TUI Poland stoi na podium w rankingu najlepszych biur podróży 2017 roku wykonanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Z tej przyczyny postanowiliśmy przyjrzeć się zasadom rezygnacji z wycieczki, określonych w OWU touroperatora, oraz oferowanemu przez TUI ubezpieczeniu turystycznemu.

Ubezpieczenie podstawowe TUI – czy wystarczy na wyjazd?

Podczas wyboru wycieczki spotykamy się z koniecznością wykupienia również polisy podróżnej. Dlaczego? Biura podróży mają obowiązek ubezpieczyć turystę, więc najczęściej decyzja klientów pada na podstawowe, najtańsze ubezpieczenie. Jednak często ono nie wystarcza podczas podróży.

Warto tutaj przytoczyć historię turysty z Polski, który w 2016 roku wyjechał w ramach wycieczki biura podróży na tydzień do Meksyku. To miały być wspaniałe wakacje. Niestety, pan Stanisław dostał udaru mózgu i musiał być hospitalizowany. Po ustabilizowaniu stanu turysta otrzymał rachunek za hospitalizacje, zabiegi, transporty medyczne na 800 tys. PLN!

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne wystarczyło, aby opłacić rachunek za opiekę medyczną tylko w kilku procentach. Pan Stanisław sam będzie musiał zająć się horrendalną różnicą. A wystarczyło jedynie znaleźć i wykupić polisę z odpowiednimi sumami ubezpieczeń.

Rekomendowane przez TUI ubezpieczenie turystyczne posiada niskie sumy ubezpieczenia, przez co uzyskane świadczenie w wielu przypadkach może po prostu nie wystarczyć podczas leczenia w innym kraju. Ubezpieczenie kosztów leczenia w podstawowej polisie posiada sumę na jedynie 70 tys. zł. A to stanowczo za mało.

Pamiętajmy, że w ubezpieczeniu KL nie wchodzą w zakres tylko wizyty u lekarza, ale również hospitalizacja, zabiegi, operacje, lekarstwa, transport zwłok, koszty ratownictwa i poszukiwań, leczenie stomatologiczne i co ważne, transport medyczny na terenie kraju, w którym przebywa turysta oraz powrotny do domu. Często sam transport powrotny kosztuje więcej niż oferuje nam suma ubezpieczenia KL w podstawowym wariancie.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Mogłoby się wydawać, że polisa z takimi wysokimi sumami ubezpieczenia będzie dużo kosztować. Nic bardziej mylnego. Postanowiliśmy udowodnić to dzięki porównywarce ubezpieczeń turystycznych, w której sprawdziliśmy, ile będzie kosztować polisa turystyczna do Grecji na 7-dniowy wyjazd dla osoby dorosłej z rekomendowanymi sumami ubezpieczenia.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Sumy ubezpieczeń

Cena polis

AXA Assistance

Koszty leczenia: 200 000 PLN

NNW: 20 000 PLN

Ubezpieczenie dla aktywnych

23 zł

ERV

Koszty leczenia: 40 000 EUR

NNW: 30 000 PLN

Ubezpieczenie bagażu: 1 200 PLN

37 zł

Signal Iduna

Koszty leczenia: 40 000 EUR

NNW: 30 000 PLN

Ubezpieczenie bagażu: 1 000 PLN

43 zł

Allianz

Koszty leczenia: 200 000 PLN

OC: 50 000 PLN

NNW: 20 000 PLN

Ubezpieczenie bagażu: 1 800 PLN

Ubezpieczenie dla aktywnych

45 zł

Pamiętajmy, że im większe wybierzemy sumy ubezpieczenia, tym możemy liczyć na szerszy zakres pomocy od ubezpieczyciela. Gdyby pan Stanisław do Meksyku wykupił polisę podróżną z sumą ubezpieczenia KL bez limitu, zapłaciłby jedynie około 140 zł.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – czy warto wykupić?

Sad man waiting for delayed flight in airport

W trakcie kupna wycieczki mogą nas dzielić nie tylko dni lub tygodnie od daty wyjazdu, ale nawet i miesiące. Towarzystwa ubezpieczeniowe w takich sytuacjach oferują produkt ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży.

Sprawdziliśmy, jakie są koszty rezygnacji w TUI w imprezie turystycznej. Jeśli klient zrezygnuje w terminie:

  • do 31 dni przed rozpoczęciem imprezy zapłaci 25% ustalonej ceny,

  • od 30. dnia – 40% ustalonej ceny,

  • od 24. dnia – 50% ustalonej ceny,

  • od 17. dnia – 60% ustalonej ceny,

  • od 10. dnia – 80% ustalonej ceny,

  • od 3. dnia – 90% ustalonej ceny.

Z tego powodu warto wykupić sobie do wycieczki TUI ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Tego typu ubezpieczenia znajdziemy w naszej zakładce ubezpieczeń kosztów rezygnacji z podróży. Koszt usługi wynosi tylko kilkadziesiąt złotych, a pomoże nam uchronić nasze finanse w sytuacjach wyjątkowych, które nie pozwolą nam na wyjazd w ramach kupionej wcześniej oferty biura podróży TUI.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania