RanKING – raport o cenach ubezpieczeń turystycznych

Aleksandra Kotala
Udostępnij:
5

Ile średnio kosztuje polisa na wakacje? Jak na jej cenę wpływa długość urlopu, kierunek wyjazdu czy liczba podróżujących? Odpowiedzi można znaleźć w najnowszym raporcie porównywarki ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl.Z tego artykułu dowiesz się:Kierunek podróży a cena polisy Na jak długo, kiedy i po co – to też się liczy Między czerwcem a październikiem 2016 dzienny koszt polisy […]

RanKING – raport o cenach ubezpieczeń turystycznych

Ile średnio kosztuje polisa na wakacje? Jak na jej cenę wpływa długość urlopu, kierunek wyjazdu czy liczba podróżujących? Odpowiedzi można znaleźć w najnowszym raporcie porównywarki ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl.

Między czerwcem a październikiem 2016 dzienny koszt polisy wakacyjnej za osobę wynosił 4,91 zł. Najdrożej za polisę turystyczną – bo aż o 18% więcej niż wynosiła średnia – zapłacił singiel (5,80 zł). Ubezpieczenie podróżne było najmniejszym kosztem dla rodzin z dziećmi – wydały one tylko 3,49 zł za dzień, czyli 29% mniej niż przeciętny Polak.

Kierunek podróży a cena polisy 

Wraz z przemierzaną odległością zwiększała się cena ubezpieczenia turystycznego za dzień w 2016 roku. Polacy płacili najwięcej za wyjazd do Afryki (9,51 zł) i Ameryki Północnej (8,26 zł), podczas gdy średnio niemal trzykrotnie mniej kosztowała podróż do Europy – 3,92 zł. W czołówce najpopularniejszych wyjazdów były Chorwacja (4,02 zł), Włochy (4,57 zł) i Hiszpania (4,56 zł). Dużym zainteresowaniem cieszyły się kraje położone dalej, jednak cena polisy turystycznej na wyjazd do nich była dużo wyższa – mowa m.in. o Nepalu (12,15 zł), Stanach Zjednoczonych (11,71 zł), Dominikanie (11,05 zł) czy Tajlandii (8,95 zł). Dla porównania dzienne ubezpieczenie urlopu w Austrii kosztowało tylko 2,86 zł, a na Białorusi 3,07 zł.

– Dalekie podróże są przez wyjeżdżających traktowane jako wyjazdy o podwyższonym stopniu ryzyka. Dlatego decydują się oni na większe sumy ubezpieczenia i szeroki zakres ochrony, co przełożyło się na wyższą cenę polisy – mówi Tomasz Masajło, Dyrektor ds. Marketingu i eCommerce rankomat.pl.

Na jak długo, kiedy i po co – to też się liczy

W zależności od długości wyjazdu średnia dzienna cena polisy za osobę znacząco się zmieniała. Najdroższe były ubezpieczenia na krótkie podróże, czyli do 3 dni. Należało za nie zapłacić przeciętnie 6,38 zł. Najbardziej opłacały się wyprawy na od 8 do 14 dni (4,51 zł za osobę), przy czym polisa była najtańsza w szczycie sezonu – w lipcu (4,39 zł) i sierpniu 2016 (4,63 zł) oraz w czerwcu 2017 (4,71 zł). Za zimowy wyjazd trzeba było zapłacić już 6,22 zł w grudniu, a 5,83 zł w styczniu. Jeśl jednak podczas wypoczynku Polacy decydowali się nie tylko na popularne zwiedzanie, ale także na inne aktywności, to płacili więcej. Polisa turystyczna obejmująca uprawianie sportów ekstremalnych czy wysokiego ryzyka kosztowała aż 11,59 zł, a zawierająca nurkowanie – 6,43 zł.  

Raport o średnich cenach ubezpieczeń turystycznych przygotował zespół porównywarki rankomat.pl za okres od czerwca 2016 do czerwca 2017 na podstawie kalkulacji oraz zakupionych polis podróżnych.

Dowiedz się, co jeszcze wpływa na cenę polisy. Pobierz załącznik z raportem

Autor

Aleksandra Kotala

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania