Malediwy na własną rękę – ile kosztuje wycieczka?

Małgorzata Tabak
Udostępnij:
5

Malediwy to rajskie wyspy na Oceanie Indyjskim, składające się z ponad tysiąca koralowych atoli, otoczonych błękitnymi wodami. Białe plaże, kolorowe rafy koralowe, i niebieskie laguny sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla miłośników wodnych przygód i relaksu. Podpowiadamy, jak zaplanować wyjazd na te rajskie wyspy.

Malediwy na własną rękę

Jeżeli zimą marzysz o rajskim miejscu z ciepłym klimatem, białym piaskiem i turkusową wodą, to położone na Oceanie Indyjskim Malediwy są idealnym wyborem. Możesz skorzystać z oferty biura podróży lub zorganizować pobyt samodzielnie, co pozwoli nie tylko na zwiedzanie lokalnych wysp i poznawanie kultury, ale także może okazać się budżetowym rozwiązaniem.

W artykule znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Podpowiadamy, jak zorganizować taki pobyt, ie kosztuje wyjazd na Malediwy na własną rękę oraz co warto zobaczyć i robić na rajskich wyspach.

Którą wyspę wybrać na wakacje na Malediwach na własną rękę?

Organizując wyjazd samodzielnie, warto odwiedzić jakąś lokalną wyspę. Polecamy wybrać się np. na Dhigurah położoną na atolu Ari około 100 km na południowy zachód od stolicy Malediwów.

Słynie ona z rajskich plaż i pięknych widoków oferując wiele atrakcji, takich jak nurkowanie, łowienie ryb oraz wyprawy na sand bank. Możesz wykupić także jednodniową wycieczkę przez miejscowe biuro podróży, aby zobaczyć rekiny wielorybie i płaszczki manta oraz cieszyć się nurkowaniem w turkusowej wodzie na środku oceanu.

Ponieważ Dhigurah to typowo lokalna wyspa zobaczysz, jak wygląda życie na Malediwach poza turystycznymi kurortami. Na wyspę można dostać się jedynie lokalnym promem a jego koszt ze stolicy Malediwów to około 35 dolarów za osobę.

Ile kosztuje lot na Malediwy?

Z Polski na Malediwy brak lotów bezpośrednich i trzeba przygotować się na długą podróż z przesiadką. Jednak od kiedy linia lotnicza Wizzair uruchomiła loty na Malediwy z Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bilety lotnicze można kupić w naprawdę korzystnych cenach. Lecimy wtedy z Krakowa lub Katowic do Abu Dhabi, a stamtąd do Male stolicy Malediwów.

Takie loty są realizowane niemal codziennie, a bilet lotniczy w obie strony można upolować już za około 1 500 zł. Alternatywne połączenie, to lot liniami Turkish Airlines z przesiadką w Stambule.

Ile kosztuje nocleg na Malediwach?

Malediwy oferują różne opcje zakwaterowania zarówno w turystycznych resortach, jak i na lokalnych wyspach. Standard i ceny są zróżnicowane i spełnią oczekiwania każdego turysty. Można wydać prawie 10 000 zł za 7 dni dla jednej osoby za nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu albo bajkowym domku na wodzie lub tylko 200 zł za noc ze śniadaniem w niewielkim hotelu na lokalnej wyspie.

Dla podróżujących na własną rękę najbardziej budżetowym sposobem na nocleg będzie wybór jednego z licznych guest housów, czyli małych prywatnych obiektów noclegowych, gdzie ceny zaczynają się od 30 dolarów za noc.

Jeżeli dodatkowo wybierzemy miejsce na znacznie oddalonej od stolicy kraju Male wyspie lokalnej, cena może być jeszcze niższa.

Ile kosztuje wyżywienie na Malediwach?

Na wyspach najpopularniejszym daniem są ryby (głównie tuńczyk) podawane na różne sposoby, a smaki i serwowane potrawy są typowe dla innych krajów azjatyckich.

Wyspa lokalna to dobre miejsce, aby spróbować jedzenia w restauracjach odwiedzanych głównie przez mieszkańców i sprawdzić jak smakują regionalne dania. Za 5-10 dolarów zjemy m.in. smażony ryż lub makaron w wielu wariantach z rybą, kurczakiem oraz oczywiście w wersji wegetariańskiej. Bardzo popularne jest także carry oraz owoce morza, które są jednak nieco droższe od innych potraw.

W resortach turystycznych dostępne są też typowe europejskie dania jak np. pizza, hamburgery czy makarony, za które zapłacimy ok 20-50 dolarów. Ponieważ Malediwy to kraj muzułmański nie zjesz tu oczywiście wieprzowiny.

Ile kosztują atrakcje na Malediwach?

Malediwy to przede wszystkim raj dla fanów sportów wodnych. Nurkowanie, pływanie na desce, skutery wodne, jak również łowienie ryb na oceanie, takie atrakcje oferują zarówno hotele, jak i liczne biura, a koszt to około 50-150 dolarów.

Można również zorganizować wyjazd na jednodniową wycieczkę do stolicy Malediwów lub skorzystać z najpopularniejszej atrakcji na wyspach, czyli wypadu na sand bank (piaskową wyspę na środku oceanu). Koszt takiej wycieczki (razem z napojami i owocami), to około 50 dolarów za osobę.

Kiedy lecieć na Malediwy?

Rajskie plaże na Malediwach kuszą turystów o każdej porze roku. Jednak najlepszym terminem na podróż jest czas od listopada do kwietnia, kiedy panuje sucha i słoneczna pogoda. W tym okresie temperatura powietrza wynosi około 30°C, a wody około 28°C. Można zatem korzystać ze słońca i wodnych atrakcji.

Pozostała część roku to pora deszczowa charakteryzująca się dużą wilgotnością oraz częstymi opadami i silnymi wiatrami.

Co warto zobaczyć na Malediwach?

Malediwy to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim i rajskie miejsce słynące przede wszystkim z pięknych plaż. Najpiękniejsze plaże na Malediwach to Bikini Beach na wyspie Maafushi, Fulhadhoo Beach i Ukulhas Beach. Warto wybrać się także na Fish Head, czyli bajkową rafę na Malediwach, korzystając usług oferowanych przez liczne centra nurkowe.

Male – stolica Malediwów, to jedyny miejski ośrodek w kraju, gdzie można zobaczyć między innymi pochodzący z XVII wieku Meczet Piątkowy, Muzeum Narodowe i dawny pałac sułtana oraz odwiedzić Male Local Market (popularne miejsce na zakupy) lub poranny targ rybny.

Organizując wyjazd na własną rękę, możesz zwiedzać również lokalne wyspy i zobaczyć, jak żyją ich mieszkańcy oraz spróbować kuchni obfitującej w owoce morza.

Co trzeba wiedzieć o Malediwach?

 • Podróżując na Malediwy, trzeba mieć paszport.
 • Na lotnisku otrzymuje się na 30 dni darmową wizę on arrival, która umożliwia pobyt na wyspach.
 • Malediwski to język urzędowy, ale w powszechnym użyciu jest również język angielski.
 • W sklepach można płacić w lokalnej walucie (rupia malediwska), jak i dolarami lub euro.
 • Na lokalne wyspy kursują promy publiczne lub prywatne łodzie motorowe.
 • Zarówno w kurortach turystycznych, jak i wybierając wyspę lokalną, turyści mogą czuć się bezpiecznie.
 • Na wyspach istnieje zagrożenie kataklizmami takimi jak trzęsienie ziemi czy fale tsunami.
 • Malediwy to kraj muzułmański, co wpływa na zwyczaje i przepisy, które muszą respektować odwiedzający je podróżni.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Malediwy?

Na Malediwach opieka zdrowotna jest dostępna na prawie każdym atolu, ale jej koszt jest bardzo wysoki w porównaniu do innych krajów regionu, przykładowo wizyta lekarska kosztuje około 50 dolarów. Dlatego właśnie, mimo iż Malediwy nie wymagają ubezpieczenia podróżnego, to jego posiadanie jest zdecydowanie zalecane, ponieważ pozwala uniknąć ryzyka wysokich opłat w razie problemów zdrowotnych czy wypadku.

Minimalna wysokość kwoty ubezpieczenia to 50 000 euro, a polisa powinna obejmować elementy takie jak:

 • ubezpieczenie NNW – dające ochronę w razie zdarzeń losowych,
 • OC w życiu prywatnym – zabezpieczenie w razie wyrządzonej przez nas nieumyślnie szkody innym osobom,
 • ubezpieczenie na wypadek kradzieży i uszkodzenia bagażu lub sprzętu sportowego,
 • oraz bardzo przydatną w podróży pomoc Assistance.
Ubezpieczenie na Malediwy
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
45,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
Europa
Koszty leczenia
432 817 zł
Ratownictwo
30 297 zł
Bagaż
4 328 zł
64,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 43 282 zł OC: 432 817 zł OC sportowe: 432 817 zł sporty objęte polisą: 10 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 zł
89,39 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
109,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie na Malediwy
Proama
45,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
Europa
64,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
432 817 zł
Ratownictwo
30 297 zł
Bagaż
4 328 zł
Dodatkowo: NNW: 43 282 zł OC: 432 817 zł OC sportowe: 432 817 zł sporty objęte polisą: 10 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
AXA
89,39 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 114 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Generali
109,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19

Takie ubezpieczenie można kupić za pomocą naszego kalkulatora. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz, wybierzesz jedną z przedstawionych ofert i opłacisz składkę online. Dokumenty otrzymasz na maila. Wszystko szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje 10 dni na Malediwach?

  Taki wyjazd na własną rękę można zorganizować już za około 5 000 zł.

 2. Czego nie wolno na Malediwach?

  Malediwy to kraj muzułmański i na jego terenie picie alkoholu jest możliwe tylko w wyznaczonych strefach turystycznych.

 3. Kiedy nie jechać na Malediwy?

  Na Malediwach sezon trwa cały rok, ale lepiej unikać okresu kiedy panuje tam pora deszczowa.

 4. Kiedy jechać na Malediwy, aby było tanio?

  Najtańszy pobyt można zorganizować poza szczytem sezonu turystycznego, który trwa od listopada do kwietnia.

Co warto wiedzieć?
 1. Malediwy to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, składające się z 1 200 wysp, z których około 300 jest zamieszkanych.
 2. Z Polski do stolicy kraju Male możesz dostać się lecą z przesiadką w Abu Dhabi.
 3. Organizując wyjazd na własną rękę, możesz wybrać się na wyspy lokalne i zobaczyć jak wygląda życie ich mieszkańców.
 4. Poza wyznaczonymi do tego miejscami, takimi jak bikini beach, nie można opalać się w strojach odrywających ciało.
 5. Ubezpieczenie podróżne nie jest obowiązkowe, ale ponieważ koszty ewentualnego leczenia mogą być bardzo wysokie, warto je posiadać.
Autor

Małgorzata Tabak

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania