Ubezpieczenie turystyczne do Chin – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:
5

Chiny – najludniejsze państwo świata, kraj wielu kontrastów, jedna z najbardziej zamkniętych, ale i najciekawszych cywilizacji świata. To tam mieszają się ze sobą różne narodowości i kultury. A nad wszystkim „czuwa” komunistyczna dyktatura Chińskiej Republiki Ludowej. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Państwie Środka i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Chin.Z tego artykułu dowiesz się:Tłok, kuchnia […]

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Chin?

Chiny – najludniejsze państwo świata, kraj wielu kontrastów, jedna z najbardziej zamkniętych, ale i najciekawszych cywilizacji świata. To tam mieszają się ze sobą różne narodowości i kultury. A nad wszystkim „czuwa” komunistyczna dyktatura Chińskiej Republiki Ludowej. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Państwie Środka i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Chin.

Chiny są wymagającym kierunkiem podróży. Wszędzie są ludzie. W każdym miejscu, przy każdej atrakcji, w każdej restauracji i w każdym sklepie. Atrakacje turystyczne także można liczyć w tysiącach. Tydzień na zwiedzenie Chin nie wystarczy, miesiąc to też niewiele . Trzeba więc wszystko szczegółowo zaplanować. Na pewno warto zobaczyć wielkie metropolie i pełne zabytków miasta: Pekin, Xi’an, Chengdu, Lijiang, Gulin, Szanghaj, Nanjing, Guangzhou, tybetańska Lhasa oraz Hotan w Xinjiangu.

Chiny to także zachwycająca natura. Koniecznie trzeba wybrać się do Wąwozu Skaczącego Tygrysa, zobaczyć tarasy ryżowe w Yuanyang. Nie można też zapomnieć o Morzu Żółtym, gdzie Wielki Mur Chiński kończy się w wodzie. „Must see” jest także Rezerwat Pandy Wielkiej na obrzeżach Chengdu oraz góry Changbei Shan. Na szczycie listy każdego szanującego się podróżnika powinien się znaleźć także Mur Chiński, imponujące obiekty olimpijskie, Dandong, czyli most łączący Chiny z Koreą, Wiszący Klasztor oraz wielki posąg Buddy…. Na temat atrakcji można by napisać książkę. Dlatego przed wyjazdem polecamy solidną lekturę przewodników.

Tłok, kuchnia i przyroda. Na co uważać w Chinach?

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Chin

Przy takiej ogromnej liczbie mieszkańców i turystów nietrudno o kradzieże – trzeba więc uważać na kieszonkowców. Chiny są raczej  bezpiecznie i nie trzeba obawiać się przestępstw na dużą skalę. Jednak turyści powinni być wyczuleni na próby oszukiwania, zwłaszcza podczas zakupów na lokalnych targach czy w kantorach. W Chinach nie zaleca się picia wody kranowej, zawsze trzeba mieć ze sobą (nawet w hotelu)  oryginalnie zapakowaną wodę z butelki. Zagrożenie stanowi także zupełnie inny niż w Europie i nieuporządkowany ruch drogowy. Lepiej darować sobie przejścia przez ulicę na rzecz przejść podziemnych. Uważać trzeba także na przyrodę, zwłaszcza na zachodzie Chin zdarzają się obsunięcie ziemi czy lawiny błotne. Podczas zwiedzania miast lepiej unikać biednych dzielnic i dworców po zmroku.

Kuchnia chińska to jeden z najciekawszych elementów  podróży do Państwa Środka.  Warto jednak dawkować sobie przyjemności. Jedzenie powinno być przyrządzane na naszych oczach. Podróżnicy nie zalecają w Chinach raczenia się lodami. Przed wyjazdem do Azji trzeba się zaszczepić przeciw WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) , WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), żółtej gorączce, BTP (błonnica, tężec, polio), durowi brzusznemu (tyfusowi), wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. W apteczce warto mieć leki przeciwmalaryczne.

Koszty leczenia w Chinach

Tak jak w każdym zagranicznym kraju, tak i w Chinach jesteśmy zobowiązani pokryć ewentualne koszty leczenia. EKUZ nie działa poza granicami Europy, zatem za wszystkie usługi medyczne zapłacimy z własnej kieszeni. Koszty leczenia w Chinach nie należą do najtańszych. Wizyta u lekarza może nas kosztować nawet 90 dolarów, zaś doba leczenia szpitalnego, w zależności od placówki, to koszt od 60 do 200 dolarów. Do tego należy doliczyć zakup leków, środków medycznych itp. Nie mówiąc już o operacjach, zabiegach czy transporcie powrotnym do kraju. Sumy są ogromne. Dlatego do Chin koniecznie trzeba zabrać ze sobą ubezpieczenie turystyczne, które pokryje wszystkie koszty leczenia.

Ubezpieczenie turystyczne do Chin – jak je wybrać?

Zabierz w podróż ubezpieczenie turystyczne do Chin

Polisa powinna zagwarantować odpowiednią sumę, do której ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem i ratownictwem za granicą. W przypadku podróży do Chin lepiej zdecydować się na najwyższy z możliwych wariantów albo w ogóle wybrać opcję kosztów leczenia bez limitu. Warto sprawdzić, co towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje w ramach Assistance. Ten element polisy może być bardzo pomocny w kraju, w którym nie znamy języka ani zwyczajów. W ramach Assistance ubezpieczyciele oferują zwykle pomoc tłumacza, prawnika, informacje, gdzie znaleźć lekarza i co robić w razie kradzieży lub  innych problemów za granicą.

NNW, OC i ubezpieczenie bagażu – ubezpiecz się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń

Każda polisa turystyczna gwarantuje także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – dzięki niemu możemy ubiegać się o odszkodowanie, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu. Zaś OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, pokryje straty wyrządzone przez nas osobie trzeciej, oczywiście te, które spowodowaliśmy nieumyślnie. Warto pomyśleć też o ubezpieczeniu bagażu – w razie kradzieży, zgubienia czy zniszczenia rzeczy osobistych, otrzymamy częściowe odszkodowanie.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Gdzie znajdę tanie ubezpieczenie turystyczne do Chin?

Jeśli podczas podróży do Chin planujesz wycieczki wysokogórskie, wyprawy w miejsca odludne czy niezamieszkałe lub uprawianie jakichkolwiek aktywności definiowanych jako sporty podwyższonego ryzyka lub ekstremalne, musisz zadbać o dodatkowe rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej. Taki dodatek zapewni ochronę w razie zdarzeń, do których dojdzie podczas wykonywania tych aktywności.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Chin››

Ubezpieczenie turystyczne do Chin – ile to kosztuje?

Polisa, która zapewni nam ochronę podczas wyjazdu do Chin nie jest droga. Nawet nie odczujemy tego wydatku w naszym podróżnym budżecie. A z pewnością poniesiemy o wiele niższe koszty leczenia w Państwie Środka. Cena ubezpieczenia zależy od tego, jaki zakres wybierzemy – podstawową ochronę czy rozbudowany pakiet. Każdy samodzielnie może dopasować polisę do własnych potrzeb, wybierając spośród różnych wariantów i opcji. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Chin można znaleźć od 4,23 zł dziennie w naszym kalkulatorze. Pamiętajmy jednak, że cena to tylko jeden z elementów decydujących o wyborze polisy. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych kalkulacji dla osób planujących podróż do Chin:

  • Ubezpieczenie turystyczne do Chin dla jednej osoby na 2 tygodnie:

Cena: 154,70 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego, 92 sporty objęte polisą.

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na 10-dniową podróż po Chinach:

Cena: 86,33 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu.

  • Ubezpieczenie turystyczne do Chin dla jednej osoby na 2-tygodniową podróż połączoną z aktywnościami ekstremalnymi:

Cena: 218,82 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW , 209 sportów objętych polisą.

Wyjeżdżamy do Azji. Zabierz ubezpieczenie turystyczne do Chin

Przedstawione powyżej wyliczenia są szacunkowe. Sprawdź sam w naszym kalkulatorze i wybierz ubezpieczenie dla siebie. Możesz je od razu zakupić online – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Podróżuj po Chinach, poznawaj orientalną kulturę, kolekcjonuj wrażenia, ale zawsze bezpiecznie – z polisą!

Co warto wiedzieć?
  • Chiny są raczej  bezpiecznie i nie trzeba obawiać się przestępstw na dużą skalę – jednak warto być wyczulonym na próby oszukiwania, zwłaszcza podczas zakupów na lokalnych targach czy w kantorach.
  • EKUZ nie działa poza granicami Europy, zatem za wszystkie usługi medyczne w Chinach zapłacimy z własnej kieszeni – koniecznie wykup ubezpieczenie!
  • Cena ubezpieczenia do Chin zależy od wielu czynników, ale głównie od tego jaki zakres polisy wybierzemy – podstawową ochronę czy rozszerzony pakiet.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania