Ubezpieczenie turystyczne do Austrii

Redakcja
Udostępnij:
5

Niewielki kraj położony nad Dunajem kojarzy nam się z rajem narciarskim i alpejskim lodowcami. Austria ma jednak wiele twarzy i równie pięknie jest tam zimą, jak wiosną czy latem. To doskonałe miejsce na spędzenie wakacyjnego urlopu. Podpowiadamy, co można tu zobaczyć i jakie ubezpieczenie turystyczne do Austrii wybrać.Z tego artykułu dowiesz się:Zagrożenia, czyli na co […]

Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Austrii - jak je wybrać?

Niewielki kraj położony nad Dunajem kojarzy nam się z rajem narciarskim i alpejskim lodowcami. Austria ma jednak wiele twarzy i równie pięknie jest tam zimą, jak wiosną czy latem. To doskonałe miejsce na spędzenie wakacyjnego urlopu. Podpowiadamy, co można tu zobaczyć i jakie ubezpieczenie turystyczne do Austrii wybrać.

Austria to Alpy i warto zobaczyć je w letniej szacie. Są bowiem równie zachwycające o każdej porze roku. Ale na Alpach świat się nie kończy. Absolutnym „must see” jest Wiedeń. Co można tam zobaczyć? Liczne zabytki – pałace, kościoły, ale i Muzeum Freuda ze słynną leżanką, na której pierwsi pacjenci byli poddawani psychoanalizie, a także Operę Wiedeńską z pomnikiem Mozarta, Dom Hundertwassera, kawiarenki z tortami Sachera oraz sznyclami po wiedeńsku. Na spokojne zwiedzenie miasta trzeba liczyć przynajmniej trzy dni. Za to jeden dzień powinien wystarczyć na zaprzyjaźnienie się z Salzburgiem – wspaniałym miastem położnym w samym sercu Alp otoczonym majestatycznym szczytami i krystalicznymi jeziorami. Warto zobaczyć także Innsbruck oraz Linz. Osoby szukające wytchnienia i rozrywki powinny odwiedzić Karyntię, która słynie z bogatej oferty kulturalno-rekreacyjnej. Tym, którym bliżej do natury polecamy okolice Jeziora Bodeńskiego – idealnego na biwak i długie piesze wycieczki. W Tyrolu można zapoznać się z lokalną kulturą, ale to również doskonała baza wypadowa do wypraw wysokogórskich.

Zagrożenia, czyli na co uważać w Austrii

Zwiedzamy Wiedeń i wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Austrii

Austria należy do bezpiecznych krajów. Poziom zagrożenia jest zbliżony do tego w Polsce. Turyści powinni się wystrzegać odludnych miejsc, zwłaszcza po zmroku. Przed wyjściem w Alpy należy się odpowiednio przygotować, zabierając odpowiedni sprzęt w przypadku wysokogórskich wspinaczek. W większych miastach oraz w znanych ośrodkach turystycznych trzeba uważać na kieszonkowców i mieć swój bagaż zawsze na oku.

Koszty leczenia w Austrii

W Austrii, która jest członkiem Unii Europejskiej w razie problemów ze zdrowiem możemy skorzystać z publicznej służby zdrowia w ramach EKUZ-u (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Jednakże warto pamiętać, że karta nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia. Za co w Austrii zapłacimy z własnej kieszeni? Częściowo musimy opłacić leczenie stomatologiczne. Także za każdy dzień pobytu w szpitalu obowiązują opłaty od 12 euro do 20 euro (za podstawową opiekę, wyższy standard będzie jeszcze droższy). Leki częściowo są refundowane, jednakże za każdy lek naliczana jest bezzwrotna opłata w wysokości 5,55 euro. W przypadku zakupu środków medycznych pomocniczych (np. opatrunków, okularów, aparatów słuchowych itp.) pacjent musi pokryć we własnym zakresie koszty w wysokości 10% ceny zakupu. Transport do szpitala jest bezpłatny w sytuacjach zagrożenia życia lub gdy lekarz uzna, że wymaga tego stan zdrowia pacjenta. W 100% pacjent musi pokryć koszty leczenia prywatnego, a także ratownictwa, w tym transportu śmigłowcem. Całość kosztów pokrywana jest także przez pacjenta w przypadku transportu powrotnego do kraju oraz leczenia prywatnego.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Austrii?

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Austrii wybrać w Alpy?

Jak widać koszty leczenia w Austrii tylko częściowo mamy refundowane. Za znaczną cześć usług będziemy zobowiązani zapłacić sami. Podczas podróży wszystko się może zdarzyć – nieszczęśliwy wypadek, problemy ze zdrowiem… Chyba nie chcemy psuć sobie wspomnień z wyjazdu rachunkiem na kilkanaście tysięcy euro za leczenie w Austrii. Ubezpieczenie turystyczne pozwoli nam tego uniknąć. Co powinna zawierać dobrze dobrana polisa?

Koszty leczenia i NNW to podstawa

Koszty leczenia są najważniejsze. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszystkie opłaty związane z pomocą medyczną – oczywiście do wysokości sumy gwarantowanej. W przypadku podróży do Austrii, połączonej z wypoczynkiem oraz zwiedzaniem ta powinna wynosić nie mniej niż 20 000 – 30 000 euro. Każde ubezpieczenie turystyczne oprócz kosztów leczenia w standardzie posiada także NNW, czyli ochronę w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli za granicą dojdzie do wypadku, w którym poniesiemy uszczerbek na zdrowiu, to ubezpieczyciel wypłaci nam stosowne do urazu odszkodowanie. Takie ekwiwalent finansowy choć trochę zrekompensuje nam cierpienie i dyskomfort, którego doznaliśmy podczas nieszczęśliwego zdarzenia.

Nieobowiązkowe, ale warto – OC i ubezpieczenie bagażu

Gdzie zjeść tort Sachera i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Austrii?

Polisa to nie tylko NNW i koszty leczenia. Można ją uzupełnić o dodatkowe elementy. Warto zadbać o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (OC). To ochrona dla nas w razie poszkodowania osoby trzeciej. Jeśli nieumyślnie zniszczymy komuś mienie lub wyrządzimy szkodę na zdrowiu, to ewentualne, zasądzone odszkodowanie (do czego często dochodzi w krajach Europy Zachodniej) zostanie wypłacone w ramach polisy poprzez towarzystwo ubezpieczeniowe. Dobrym pomysłem będzie także ochrona bagażu – ubezpieczenie na wypadek zniszczenia, zgubienia lub kradzieży naszych rzeczy osobistych.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Austrii››

Dodatki dla aktywnych

Jeśli planujesz podczas podróży do Austrii wyprawy wysokogórskie, uprawianie sportów podwyższonego ryzyka lub ekstremalnych, koniecznie powinieneś rozszerzyć ubezpieczenie o dodatkową ochronę. W razie wypadku podczas tych aktywności zostaną pokryte koszty leczenia i wypłacone NNW. Nie można zapomnieć też o kosztach ratownictwa i ubezpieczeniu sprzętu sportowego. Osobom które planują wypad narty (nawet latem jest to możliwe na lodowcach alpejskich) polecamy lekturę artykułu Gdzie na narty do Austrii.

Ubezpieczenie turystyczne do Austrii – ile kosztuje i gdzie je znaleźć?

Podróż do Wiednia - jak znaleźć ubezpieczenie turystyczne do Austrii?

Cena polisy turystycznej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od długości pobytu, jak i charakteru wyjazdu. Każdy sam może wybrać pakiet oraz ofertę konkretnego ubezpieczyciela, decydować się na różne elementy i warianty. Najtańsze ubezpieczenie można znaleźć od 2,57 zł za dzień ochrony. Zakres i cenę polisy turystycznej można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych. Niżej prezentujemy kilka przykładowych kalkulacji.

  • Ubezpieczenie dla jednej osób planującej tygodniowy wyjazd do Austrii, połączony z wieczkami w góry (do 3000 m n.p.m.):

Cena: 22,68 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 92 sporty objęte polisą, w tym wycieczki górskie do 3000 m n.p.m.

  • Ubezpieczenie turystyczne do Austrii dla trzyosobowej rodziny na dziesięciodniowy urlop:

Cena: 107,70 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na weekend w Wiedniu:

Cena: 15,51 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Austrii od 20 zł

Są to obliczenia szacunkowe. Najlepiej taką kalkulację wykonać samodzielnie i dopasować do swoich potrzeb, charakteru podróży oraz możliwości finansowych. Wybrane ubezpieczenie można zakupić online – dokument polisy trzyma się na maila, wystarczy go wydrukować i ruszyć w podróż. Zwiedzaj Austrię, nie tylko zimą i ciesz się bezpiecznym i spokojnym wyjazdem z ubezpieczeniem turystycznym!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania