Gdzie na narty do Austrii – najlepsze miejsca w sezonie 2016/2017?

Redakcja
Udostępnij:

Nawet się nie obejrzeliśmy, jak lato zamieniło się w jesień, a już za chwilę zaskoczy nas zima. W Alpach sezon narciarski też niebawem wystartuje. Planujesz święta, ferie albo urlop na deskach (lub na jednej desce)? Koniecznie zacznij przygotowywać się do sezonu już teraz. Od czego zacząć? Oczywiście, od wyboru miejsca. Przedstawiamy trzy najlepsze kurorty, jeśli […]

Gdzie na narty do Austrii –  najlepsze miejsca w sezonie 2016/2017?

Nawet się nie obejrzeliśmy, jak lato zamieniło się w jesień, a już za chwilę zaskoczy nas zima. W Alpach sezon narciarski też niebawem wystartuje. Planujesz święta, ferie albo urlop na deskach (lub na jednej desce)? Koniecznie zacznij przygotowywać się do sezonu już teraz. Od czego zacząć? Oczywiście, od wyboru miejsca. Przedstawiamy trzy najlepsze kurorty, jeśli wybierasz się na narty do Austrii.

Ranking kurortów w Alpach austriackich

W Austrii ośrodków narciarskich nie brakuje, gdybyś mieli opisać je wszystkie, komputer zwariowałaby od ilości wprowadznych danych. Postanowiliśmy więc wybrać trzy najlepsze kurorty, takie “perełki” o wysokim standardzie i cenione przez narciarzy z całej Europy.

Szusuj blisko nieba – Hintertux, Tyrol

hintertux

Mroźne powietrze owiewa twarz, a ostre słońce razi w oczy. Stoisz na szczycie lodowca, na początku trasy, za chwilę zjedziesz w dół, ale jeszcze przez moment chcesz się upajać tymi widokami. Przed Tobą na wprost widnieją dumne szczyty Dolomitów, w dole rozciąga się dolina Zillertal i malownicza wioska Hintertux z najwyżej położonymi w Europie źródłami termowymi. Błękitne niebo wydaje się wisieć tuż nad głową. Czas ruszać – przed Tobą 12 kilometrów trasy z jeszcze lepszymi widokami. Hintertux to prawdziwa mekka narciarzy. Na lodowcu śnieg leży na okrągło, przez cały rok. kurort otoczony jest wysokimi górami i jaskiniami (największa z nich Spannagel ma ona około 10 km długości i jest największą naturalną jaskinią w Alpach Centralnych). W okolicy znajduje się 86 kilometrów tras narciarskich, wyciągi leżą powyżej 3000 m n. p. m.  Po dniu spędzonym na stoku odetchnąć można w licznych tawernach, knajpach, kurort oferuje wiele atrakcji Apres-ski (kluby, lodowiska, ośrodki spa, kasyna itp.) oraz kusi bogatą ofertą infrastrukturalną i bazą noclegową. Szusowanie w takich warunkach to czysta przyjemność.

Stoki 3000 metrów n.p.m – Sölden, Tyrol

solden

Wyciąg pracuje non stop, narciarze mijają się, pełno osób młodszych i starszych, seniorów i małych dzieci. Wjeżdżasz do góry, a przed Tobą malownicze szczyty Alp, ośnieżone i błyszczące w słońcu. Sölden – prawdziwy raj dla miłośników szusowania. To jeden z największych ośrodków narciarskich, znajduje się tutaj 146 kilometrów tras narciarskich z 35 różnymi rodzajami nowoczesnych wyciągów narciarskich wywożących turystów na trzy trzytysięczniki noszące dumną nazwę Big Three z platformami widokowymi. Dzień spędzasz na stoku, a noc w miasteczku tętniącym życiem. Bary, restauracje, kluby, festiwale, kafejki i puby są czynne przez całą noc. Nie brak też w Sölden sklepów, gabinetów spa, rozrywek dla paczek znajomych i całej rodziny. W dodatku kurort dysponuje aż 920 kwaterami noclegowymi – dla nikogo nie zabraknie miejsca!

Na nartach z VIP-ami – Kitzsteinhorn-Kaprun, Salzburg

kitzsteinhorn_kaprun

Stoisz na szczycie lodowca Kitzsteinhorn i zapiera Ci dech w piersiach. Ośnieżone szczyty gór i miejsca nietknięte stopą ludzką, piękno natury w całej pełni – tak to raj na ziemi, nic dziwnego, w końcu jesteśmy blisko nieba. Szerokie stoki, długie trasy o różnym poziomie zaawansowanie, snowparki idealne do uprawiania freestylu…. Tak, zdecydowanie Kitzsteinhorn to idealne miejsce na szusowanie – i to o każdej porze roku. Na wysokości 3029 metrów n.p.m. znajduje się stacja z platformą panoramiczną „Top of Salzburg“ będąca najwyższym punktem w Salzburgu, do którego można dotrzeć bez umiejętności wspinaczkowych. Poniej znajduje się Kaprun, jeden z najbardziej znanych kurortów narciarskich, będący nieformalną stolicą europejskiego szusowania. Znajdziesz tu najbardziej luksusowe restauracje, Apres ski w całej okazałości, a wśród malowniczych uliczek można spotkać gwiazdy światowego formatu. Hotele i ośrodki noclegowe charakteryzują się najwyższą jakością. W Kaprun doświadczysz białego szaleństwa w wersji de luxe.

Ubezpieczenie na narty w Austrii – jak wybrać?

Porównaj ubezpieczenia narciarskie do Austrii››

Planując wyjazd na narty, zazwyczaj skupiamy się na tych przyjemnych aspektach – zakupie sprzętu sportowego, spakowaniu bagażu, rezerwacji noclegu…. Ale trzeba też pomyśleć i o tym, co mniej przyjemne. Narciarstwo i snowboarding to sport podwyższonego ryzyka, nie łatwo o wypadek, kontuzję czy zniszczenie sprzętu. Lepiej się przed tym uchronić, wybierając odpowiednie ubezpieczenie. Powinno ono pokrywać koszty leczenia (minimum do sumy 20 000 euro), zapewniać ubezpieczenie NNW (odszkodowanie od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – w razie gdy uszkodzimy innego narciarza, nie będziemy musieli płacić mu odszkodowania, zrobi to za nas ubezpieczyciel). Warto też pomyśleć o ubezpieczeniu bagażu i sprzętu sportowego od kradzieży, zniszczenia i zagubienia. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają wykupienia rozszerzenia – narciarstwo uznawane jest jako sport ekstremalny lub wysokiego ryzyka, to z kolei generuje wyższą składkę. 

Zacznij sezon bezpiecznie

13837770764_02d8f91e9a_o

Wybierając ubezpieczenie na narty, należy pamiętać o dokładnym zapoznaniu się ze szczegółami oferty oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – żeby sprawdzić, co faktycznie zapewnia polisa, a jakie są wyłączenia ochrony. Warto też dopasować ofertę do swoich potrzeb, wymagań oraz możliwości finansowych – najlepiej porównując kilkanaście opcji ze sobą. Można to zrobić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń narciarskich – zaznaczasz interesujące Cię parametry i od razu widzisz co oferują towarzystwa. Niżej prezentujemy 3 przykładowe kalkulacje:

  • Ubezpieczenie dla grupy dziesięciu osób wyjeżdżających na narty do Austrii na tydzień:

Cena: 439,57 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 6 sportów objętych ochroną, w tym narciarstwo i snowboard, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, OC sportowe

  • Ubezpieczenie dla trzyosobowej rodziny planującej 14-dniowy wyjazd na narty do Austrii z uwzględnieniem podróży samochodem

Cena: 162,22 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 92 sporty objęte ochroną, w tym snowboard i narciarstwo, AutoAssistance

  • Ubezpieczenie dla 2 osób na 5- dniowy wypad na uprawianie freeride’u w Austrii

Cena: 127,20 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 209 sportów objętych ochroną, w tym ekstremalna jazda na nartach i snowboardzie, OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

Ty sam możesz wyliczyć, ile będzie kosztować Cię polisa. Wybierasz najatrakcyjniejszą propozycję i kupujesz ją online. Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu. I z wypadu na narty do Austrii przywieziesz tylko miłe wspomnienia, a nie słony rachunek za koszty leczenia czy zniszczone narty. Sezon dopiero się zaczyna, lepiej nadmiar gotówki przeznaczyć na jeszcze więcej szusowania!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów