Ubezpieczenie wyjazdu na narty – Austria

Redakcja
Udostępnij:
5

Choć do Polski zima dopiero zbliża się wielkim krokami, to sezon narciarski w Alpach już ruszył. Warto zatem zacząć przygotowania do wyjazdów na narty lub na snowboard. Planujesz białe szaleństwo w austriackich Alpach? Zadbaj nie tylko o dobry sprzęt i miejsca zakwaterowania, ale również o odpowiednie ubezpieczenie na narty. W końcu wtedy nie trudno o […]

Ubezpieczenie wyjazdu na narty – Austria

Choć do Polski zima dopiero zbliża się wielkim krokami, to sezon narciarski w Alpach już ruszył. Warto zatem zacząć przygotowania do wyjazdów na narty lub na snowboard. Planujesz białe szaleństwo w austriackich Alpach? Zadbaj nie tylko o dobry sprzęt i miejsca zakwaterowania, ale również o odpowiednie ubezpieczenie na narty. W końcu wtedy nie trudno o wypadek czy kontuzję. Lepiej więc dmuchać na zimne i zapewnić sobie najlepszą ochronę.

Koszty leczenia w Austrii, czyli czego EKUZ nie pokryje

Większość narciarzy wybierających się w austriackie Alpy wychodzi z założenia, że skoro posiadają Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego to nie muszą już martwić się o żadne inne, dodatkowe ubezpieczenia. Trzeba jednak wiedzieć, że EKUZ nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia – możemy jedynie liczyć na nieodpłatną podstawową pomoc (z zakresu ratowania zdrowia i życia) w placówkach, które mają podpisaną umowę z Gebietskrankenkass, czyli regionalną kasą chorych – każda wizyta w prywatnej przychodni pokrywana jest z własnej kieszeni. EKUZ gwarantuje też transport do najbliższego szpitala i częściowo refunduje leczenie stomatologiczne.

Niestety, wszystkie inne usługi medyczne są odpłatne. Każdy dzień pobytu w szpitalu to koszt od 8 do 16,80 euro. Do tego za leki obowiązuje bezzwrotna opłata w wysokości 4,90 euro (wyjątkiem jest zgoda na refundację recepty wydana przez głównego lekarza). Nie możemy także liczyć na bezpłatny transport lotniczy i ratownictwo górskie – koszty akcji spadają na pacjenta. Podobnie rzecz ma się z przewozem do Polski. Dlatego dobra polisa narciarska powinna zapewniać zwrot kosztów leczenia w wysokości minimum 20 000 euro, a także akcji ratowniczych i powrotu do kraju.

Co powinno pokrywać ubezpieczenie na wyjazd na narty do Austrii?

Jeździmy na narty każdego roku i wydaje się nam, że wystarczy mieć zapewnione koszty leczenia i nic złego już nas nie może spotkać. A tymczasem podczas kilkudniowego wyjazdu na narty zdarzyć się może bardzo wiele. Zakres opieki medycznej, którą zapewniam nam EKUZ jest naprawdę niewielki, nie powinniśmy wyjeżdżać bez ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego nierefundowane usługi. To jednak nie wszystko. Wystarczy, że nieszczęśliwym trafem wjedziemy w szusującego obok narciarza, który może zażądać od nas odszkodowania za zniszczony sprzęt, kombinezon czy leczenie (znane są nawet przypadki płacenia dożywotniej renty!). Jeśli wykupimy polisę z OC obowiązującym na stoku, nie musimy obawiać się takich „atrakcji”.

narciarze na stoku w Austrii

Warto zadbać, by ubezpieczenie podrózne na narty do Austrii zawierało NNW – dzięki temu w razie jakichkolwiek kontuzji na skutek nieszczęśliwych wypadków możemy się ubiegać o odszkodowanie. Polisy narciarskie zwykle są rozszerzane o Assistance, czyli całodobową pomoc informacyjną. Dobrym pomysłem będzie wykupienia ubezpieczenia sprzętu – towarzystwa ubezpieczeniowe oferują je zarówno na wyposażenie własne, jak i wypożyczone.

Najlepsze ubezpieczenia turystyczne na wyjazd do Austrii

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie narciarskie? Większość ubezpieczycieli oferuje pakiety SKI lub narciarskie, dopasowane do konkretnych potrzeb. Naszym zdaniem najciekawsze oferty przygotowały Uniqa oraz Allianz. Ubezpieczenie narciarskie Uniqa to kilka pakietów do wyboru: Small, Medium, Large oraz XLarge. Pakiet podstawowy gwarantuje koszty leczenia, ratownictwa, ubezpieczenie NNW, bagażu, Assistance, dodatkowo można rozszerzyć go o OC i ubezpieczenie sprzętu. Polisa Sport&Ski Allianz pokrywa koszty leczenia, ratownictwa, w jej skład wchodzi również OC, NNW, ubezpieczenie bagażu, sprzętu. Przy wyborze ubezpieczenia na wyjazd na narty do Austrii warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń. Dzięki niemu szybko i sprawnie znajdziesz polisę narciarską dopasowaną do Twoich potrzeb. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, zapoznać się z przedstawionymi ofertami i zakupić tę najlepszą online – bez wychodzenia z domu i tracenia czasu na zbędne formalności. Warto pamiętać, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest bezcenne, a wyjazd bez polisy czy zakup podstawowego pakietu może nas słono kosztować.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elżbieta Kłuc
Elżbieta Kłuc
8 lat temu

Moim zdaniem podstawowe nasze ubezpieczenie nie zapewnia wszystkich usług związanych z nieszczęśliwym wypadkiem za granica. Dlatego co roku przed urlopem wykupuje dla całej rodziny dodatkowa polisę w compensie. Moje dzieci sa bardzo aktywne z tego powodu bałbym sie jechać z nimi bez dodatkowego ubezpieczenia.

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania