Krabi w Tajlandii – co warto zobaczyć?

Magdalena Kajzer
Udostępnij:

wakacje na Krabi

Krabi to jedna z prowincji Tajlandii i coraz popularniejszy kierunek letnich wyjazdów. Na urlop na Krabi decyduje się także coraz więcej Polaków.

Co zobaczyć na Krabi, jak zorganizować na własną rękę taki wyjazd i o czym powinieneś pamiętać? Poniżej kilka porad dla osób, które planują wakacje na Krabi.

Wakacje na Krabi – atrakcje turystyczne

Prowincja Krabi została odkryta przez turystów stosunkowo niedawno – wciąż nie jest tak popularna jak Phuket czy Pattaya. Nie oznacza to jednak, że ma mniej do zaoferowania. Co warto zobaczyć na Krabi?

Świątynia Wat Tham Sua. Żeby się do niej dostać, trzeba pokonać schody o 1237 stopniach! Widok z góry i gigantyczny posąg Buddy na szczycie wynagradzają jednak te trudy.

  • Krabi Elephant Sanctuary – Sanktuarium Słoni. Niepowtarzalne miejsce, w którym możesz obserwować i karmić słonie.
  • Plaża Railay Beach, której atrakcją są imponujące wapienne skały. Świetne miejsce na wspinaczkę!
  • Świątynia płodności na plaży plaży Phra Nang. Kobiety modlą się tu o płodność, rybacy – o obfite połowy. Ciekawe doświadczenie!
  • Gorące źródła. Na Krabi znajdują się mineralne wody termalne o temperaturze 35-40°C.
  • Jezioro Emerald Pool w samym sercu lasu deszczowego. Miejsce na ożywczą kąpiel po wyprawie do dżungli!
  • Targowiska i pchle targi. Będąc w Tajlandii, nie zapomnij o zakupach! Targowiska na Krabi to prawdziwa kopalnia skarbów.

Mówiąc o atrakcjach turystycznych, nie sposób nie wspomnieć o jedzeniu. Jedzenie na Krabi jest znakomite… i bardzo tanie. Koniecznie spróbuj lokalnych pyszności na Krabi Walking Street!

Krabi na własną rękę czy wycieczka z biurem podróży – ile kosztuje urlop na Krabi?

Organizacja urlopu na Krabi na własną rękę to opcja najczęściej wybierana przez turystów. Zorganizowane wycieczki do Tajlandii zwykle są znacznie droższe. Poniżej szacunkowe porównanie cen urlopu dla dwójki dorosłych i dziecka na 7 dni w lipcu 2019 r.

Lot

Ok. 3 000 zł/ osoba

Źródło: SkyScanner

Nocleg

Ok. 200 zł/ doba

Źródło: Booking.com

Wynajem auta

Ok. 500 zł/ 7 dni

Źródło: happycar.pl

Wyżywienie

Ok. 1200 zł/ dorosły
Ok. 500 zł/ dziecko

Ceny szacunkowe

Ubezpieczenie

88 zł/ polisa

Źródło: Rankomat.pl

Suma:

13 888 zł

Dla porównania – ceny wycieczek w popularnych biurach podróży w lipcu 2019 r. wahają się między 7 000 – 9000 zł za osobę w opcji wyłącznie ze śniadaniami.

Wakacji na Krabi raczej nie upolujesz w ofercie last minute, a jeśli już – cena nie będzie dużo niższa.

Wakacje na Krabi z dzieckiem – czy warto?

Zaplanowanie urlopu na Krabi z dzieckiem może być odrobinę trudniejsze. Największym wyzwaniem jest lot. Zwykle należy się przesiąść co najmniej dwukrotnie, a całość podróży trwa kilkanaście godzin.

Do planowania urlopu na Krabi trzeba więc podejść odpowiednio wcześnie. Czym szybciej znajdziesz lot, tym większe szanse, że trafisz na ofertę z małą liczbą przesiadek. Dobrym pomysłem jest również zakup bezpośredniego lotu czarterowego.

Atrakcje czekające na miejscu mogą jednak wynagrodzić maluchowi trudy podróży. Krabi oferuje dzieciom przede wszystkim niezapomnianą zabawę na czystych, piaszczystych plażach.

Starsze dzieci mogą spróbować nurkowania w masce i wraz z rodzicami zwiedzać dżunglę i wyspy. Każdy maluch z radością spróbuje także tajskich owoców, a przemieszczanie się łodzią będzie nie lada atrakcją. Nic nie kształci jak podróże – szczególnie w tak egzotyczne rejony jak Krabi.

Jak znaleźć nocleg na Krabi dla rodziny z dzieckiem? Z tym raczej nie powinieneś mieć problemów. Na Booking.com bez większego trudu znajdziesz apartamenty przystosowane do potrzeb rodziny z dzieckiem.

Bezpieczeństwo na Krabi – czy na Krabi jest bezpiecznie?

Krabi, podobnie jak cała Tajlandia uchodzą za bezpieczne. Nie istnieje zagrożenie terrorystyczne ani sanitarno-epidemiologiczne. Należy jednak zachować czujność – zdarzają się rabunki i kradzieże.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także zachowanie ostrożności przy spożywaniu posiłków typu street food i przestrzeganie zasad higieny. Nie są wymagane specjalne szczepienia.

Opieka medyczna w Tajlandii jest na wysokim poziomie. Niestety, nie jest też tania. Koniecznie zadbaj więc o wykupienie ubezpieczenia turystycznego dla siebie i rodziny.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii?

Odpowiednia polisa zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa. Zestawiając koszty polisy z kosztami całej wycieczki, nie jest to duży wydatek – zwykle kilkadziesiąt złotych.

Dobre ubezpieczenie turystyczne na Krabi powinno składać się co najmniej z poniższych elementów:

l   Koszty leczenia – suma gwarancyjna minimum 30 000 euro;

l   Ubezpieczenie NNW;

l   OC w życiu prywatnym;

l   Ubezpieczenie bagażu.

Zakres polisy powinieneś dostosować do charakteru Twojego wyjazdu. Jeśli zamierasz uprawiać sporty lub planujesz wyprawę do dżungli, warto rozważyć rozszerzenie ochrony o uprawianie sportów podwyższonego ryzyka lub ekstremalnych. Możesz też ubezpieczyć swój sprzęt sportowy.

Zakres ubezpieczenia dopasujesz do swoich potrzeb przy pomocy naszego kalkulatora. Bezpiecznego urlopu na Krabi!

Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania