Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii

Redakcja
Udostępnij:
4.3

Egzotyka dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Podróż do Tajlandii wcale nie kosztuje wiele i dużo osób może sobie na nią pozwolić. Najlepiej odwiedzić ten azjatycki kraj, kiedy u nas panuje zima – tam bowiem jest o wiele cieplej, lato jest w pełni. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie i na wszelki wypadek zakupić ubezpieczenie turystyczne […]

Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii

Egzotyka dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Podróż do Tajlandii wcale nie kosztuje wiele i dużo osób może sobie na nią pozwolić. Najlepiej odwiedzić ten azjatycki kraj, kiedy u nas panuje zima – tam bowiem jest o wiele cieplej, lato jest w pełni. Nie można jednak zapomnieć o bezpieczeństwie i na wszelki wypadek zakupić ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii.

Polak lubi Tajlandię

Każdego roku, głównie w sezonie zimowym Polacy planują podróż do Tajlandii. Oferty przygotowywane są przez biura podróży, można też samodzielnie zaplanować wyjazd. Dlaczego tak nas ciągnie w azjatyckie egzotyki? Przede wszystkim: ten kierunek nie jest drogi, 11-dniowy pobyt w Tajlandii to koszt około 3500 zł – 4000 zł. Turystów z Polski przyciągają również piaszczyste, szeroki plaże, krystalicznie czysta woda, egzotyczna i bardzo smaczna kuchnia tajska. Miłośnicy nurkowania mają do wyboru wielu raf koralowych, w Tajlandii panują też doskonałe warunki do surfowania. Można więc relaksować na plaży albo zaczerpnąć trochę egzotyki, wyprawiając się do dżungli, jeżdżąc na słoniu albo zwiedzając Bangkok. Każdy znajdzie w Tajlandii coś dla siebie.

Ciemna strona Tajlandii – na co uważać?

bangkok-1759467

Zaprawieni w bojach podróżnicy podkreślają, że w Tajlandii, jeśli samodzielnie organizuje się wyjazd, należy uważać na wszelkiej maści oszustów i naciągaczy, którzy próbują coś ugrać na nieświadomych niczego turystach (np. wmawiając im, że jakaś atrakcja jest nieczynna i przekierowując do innej, nieciekawej, za to słono płatnej). Trzeba także wystrzegać się kieszonkowców i drobnych przestępców, zwłaszcza w „ciemnych” ulicach. Lepiej po zmroku nie zapuszczać się w rejony oddalone od centrum miasta (choć i w centrum nocami jest pusto i niezbyt bezpiecznie) i nie zaglądać do dzielnic czerwonych latarni.

Kuchnia i natura mogą być niebezpieczne

Druga ważna sprawa to zdrowie – koszty leczenia nie należą do najtańszych (wizyta u lekarza kosztuje około 100 zł, zaś pobyt w szpitalu to koszt od 200 do nawet 2000 zł dziennie!), a zagrożenia czyhają z wielu stron. Przede wszystkim nie wolno pić wody z kranu – może się to skończyć zatruciem bądź zpadnięciem na jedną z egoztycznych chorób. Kuchnia tajska jest bardzo smaczna, ale lepiej uważać na jedzenia z podejrzanych ulicznych budek. Nasze europejskie żołądki mogą nie poradzić sobie z bardzo, bardzo ostrymi przyprawami, więc lepiej poprosić o danie nieostre (po tajsku „maj pet”). W innym przypadku można wylądować w szpitalu z powodu zatrucia. Zagrożenie dla turystów w Tajlandii stanowi też natura – szczególną uwagę trzeba uważać na jadowite węże, a przy plażach – rekiny i parzące meduzy. Przed podróżą zaleca się wykonanie kilku szczepień (przeciwko WZW A, WZW B, żółtą gorączką BTP [błonnica, tężec, polio], wściekliźnie, japońskiemu zapaleniu mózgu i meningokokom).

Nie daj się zagrożeniom, kup ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii

island-1605228

Jak widać, nawet niewinny urlop w Tajlandii może być ryzykowny. Bliskie spotkanie z tajską kuchnią, wieczorny spacer w towarzystwie węży, nie mówiąc już o kontuzji doznanej podczas surfowania czy o innych kłopotach zdrowotnych – takie rzeczy się zdarzają, nie ma się co czarować. Zamiast wierzyć, że urlop minie bezproblemowo, lepiej do tej wiary dodać zakup polisy chroniącej na wypadek nieszczęśliwych i niezaplanowanych zdarzeń. Dobre ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii powinno składać się z następujących elementów:

  • koszty leczenia – na wypadek pobytu w szpitalu, skorzystania z pomocy lekarza, transportu medycznego, zakupu leków i środków opatrunkowych, słowem wszelkich usług medycznych udzielonych nam w Tajlandii, za które normalnie musielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni, suma gwarantowana kosztów leczenia powinna wynosić minimum 30 000 euro,
  • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – w razie jakiekolwiek zdarzenia powodującego uszczerbek na zdrowiu możemy otrzymać odszkodowanie, które zrekompensuje nam poniesione straty i cierpieniem, wysokość takiego odszkodowania zależy od sumy gwarantowanej – będzie ono stanowiło procent, w zależności od tego, jaki uszczerbek poniesiemy, np. za złamanie nogi – 3%, a za operację, pobyt w szpitalu i rehabilitację – 30%,
  • ubezpieczenie bagażu – ochrona na wypadek kradzieży, zgubienia lub zniszczenia naszych rzeczy osobistych, w razie ich utraty możemy otrzymać odszkodowanie, przynajmniej w części rekompensujące wartość bagażu,
  • ubezpieczenie OC (od odpowiedzialności w życiu prywatnym) – jeśli w jakiś sposób uszkodzimy osobę trzecią, powodując wypadek, albo zniszczymy nieumyślnie jej własność, to w razie pociągnięcia nas do odpowiedzialności finansowej, odszkodowanie zapłaci za nas ubezpieczyciel (oczywiście, do określonej w OUW sumy gwarantowanej).

Dla osób planujących standardowy, turystyczny pobyt w Tajlandii, połączony z odpoczynkiem i zwiedzaniem polisa obejmująca powyżej opisany zakres w zupełności wystarczy. Jedynie osoby planujące dodatkowe aktywności (np. nurkowanie czy surfing, a nawet wyprawę do dżungli czy niezamieszanych terenów) powinny zainwestować w rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej o uprawianie sportów podwyższonego ryzyka lub ekstremalnych, przyda się także ochrona sprzętu sportowego (analogiczna jak ubezpieczenie bagażu). Osoby ze zdiagnozowanymi schorzeniami wymagającymi długoterminowego leczenia (np. z cukrzycą, nadciśnieniem, astmą itp.) powinny zainwestować w rozszerzenie „choroby przewlekłe”.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii››

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Tajlandii – porównaj i nie przepłać za ochronę!

Bankog

W Polsce mamy najtańsze ubezpieczenia turystyczne w całej Europie. Zainwestowanie we własne bezpieczeństwo zatem niewiele nas kosztuje, a bardzo się opłaca. Polisę z podstawowym zakresem można znaleźć od 4,28 zł za dzień ochrony. Dostępne są różne pakiety, oferty, można zdecydować się na mniejsze lub większe sumy gwarantowane, dobierać różne dodatki. Zakres i cenę ubezpieczenia turystycznego do Tajlandii można porównać w naszym kalkulatorze. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kalkulacji:

  • Ubezpieczenie dla jednej osób planującej dwutygodniową podróż po Tajlandii:

Cena: 218,28 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 209 sportów objętych polisą, w tym również wyprawy do dżungli

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na dziewięciodniowy urlop w Tajlandii:

Cena: 77,16 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla czteroosobowej rodziny na 7- dniowy pobyt w Tajlandii

Cena: 70,00 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

Każdy może sam wyszukać najlepsze dla siebie ubezpieczenie, dopasować je do swoich preferencji oraz charakteru wyjazdu. Wybraną opcję można zakupić online i otrzymać na maila. Polisę wystarczy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż. I cieszyć się urokami egzotycznego urlopu w Tajlandii bez żadnych zmartwień!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania