Wakacje lada moment. Przygotuj się na wyjazd już teraz!

Redakcja
Udostępnij:
Oceń tę stronę

Wakacje to czas, w którym często wyjeżdżamy do ciepłych krajów z całą rodziną lub rozkoszujemy się ładną pogodą w Polsce. Musimy jednak pamiętać o tym, aby już teraz przygotować się na wyjazdy wakacyjne!

Wakacje lada moment - walizka

[Artykuł zewnętrzny]

Wakacje to czas, w którym często wyjeżdżamy do ciepłych krajów z całą rodziną lub rozkoszujemy się ładną pogodą w Polsce. Musimy jednak pamiętać o tym, aby już teraz przygotować się na wyjazdy wakacyjne! W tym celu przydadzą nam się kremy z filtrem przeciwsłonecznym, które zadbają o zdrowie naszej skóry przez cały czas. Co jeszcze jest ważne przed wyjazdem na wczasy? Jak wybrać kosmetyki do opalania?

Kremy SPF – dlaczego są tak ważne dla skóry?

Jeśli szykujemy się na wyjazd w dalekie kraje, musimy wziąć ze sobą niezawodny krem SPF 50. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna to podstawa dla naszej skóry! Dlaczego jest to aż tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że kremy z filtrami chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Co ciekawe, ich stosowanie może znacznie zmniejszać ryzyko raka skóry, powstawania przebarwień, czy też fotostarzenia się cery. Aby zapewnić jak najwyższy poziom ochrony na wakacjach, wybierajmy kremy SPF 30 i wyższe, które są dostępne w wielu miejscach (drogerie, apteki, sklepy internetowe).

Działanie kremu SPF

Jak działają skuteczne kremu SPF? Warto zauważyć, że ich działanie jest następujące:

  • Ochrona skóry przed szkodliwymi promieniami UV
  • Ochrona skóry przed promieniowaniem HEV i IR
  • Poprawa kondycji i ogólnego wyglądu skóry
  • Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry
  • Zapobieganie przebarwieniom skórnym

Pamiętajmy o tym, że kremy SPF ze składnikami pielęgnującymi bardzo dobrze wpływają na ogólny wygląd naszej skóry! Nic więc dziwnego, że tak chętnie są stosowane przez osoby w każdym wieku.

Ochrona przed słońcem – o czym jeszcze pamiętać?

W jaki sposób można dodatkowo chronić się przed słońcem? Poza stosowaniem filtrów SPF, nie zapominajmy także o innych działaniach. Warto przez cały czas nawadniać organizm, stosować ochronę głowy przed słońcem (kapelusze, czapki z daszkiem), nosić zwiewne i wygodne ubrania oraz unikać przebywania na mocnym słońcu. Nawet, gdy wydaje nam się, że słońce jest ukryte za chmurami, sięgajmy po kremy z filtrami przeciwsłonecznymi -promieniowanie dociera bowiem do nas nawet zza chmur.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania