Ultra all inclusive – co to jest?

Redakcja
Udostępnij:
Oceń tę stronę

Ultra all inclusive to opcja, która zdobywa coraz większą popularność wśród podróżników poszukujących maksymalnego komfortu i wygody podczas wakacji. Taki pakiet zapewnia nie tylko pełne wyżywienie i napoje, ale także szereg dodatkowych udogodnień i usług, które czynią pobyt jeszcze bardziej ekskluzywnym i niezapomnianym. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co wchodzi w skład oferty ultra […]

Kobieta odpoczywająca na leżaku w zagranicznym hotelu

Ultra all inclusive to opcja, która zdobywa coraz większą popularność wśród podróżników poszukujących maksymalnego komfortu i wygody podczas wakacji. Taki pakiet zapewnia nie tylko pełne wyżywienie i napoje, ale także szereg dodatkowych udogodnień i usług, które czynią pobyt jeszcze bardziej ekskluzywnym i niezapomnianym.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej, co wchodzi w skład oferty ultra all inclusive, jakie korzyści niesie dla wczasowiczów i w jaki sposób różni się od standardowego all inclusive. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zrozumieć i wykorzystać wszystkie zalety tej opcji podczas swojej kolejnej podróży.

All inclusive – co oznacza?

All inclusive oznacza „wszystko w cenie” i jest najczęściej wybieraną przez turystów opcją, jeśli chodzi o wakacyjny pobyt w hotelu. Jeżeli chodzi o wyżywienie, osoba, która opłaci taki pakiet może bez ograniczeń korzystać z bufetu śniadaniowego, obiadowego oraz kolacji w wyznaczonych przez hotel godzinach.

Często w cenę wliczone są także napoje i regionalne alkohole – nie jest to jednak regułą. Ale all inclusive może dotyczyć również innych udogodnień – niezwiązanych z jedzeniem, na przykład takich jak:

  • korzystanie z leżaków przy basenie,
  • darmowe wejścia do aquaparku,
  • rozrywki dla dzieci, np. zajęcia z animatorem,
  • rozrywki dla dorosłych, np. wstęp do hotelowego klubu za darmo.

Nie wszędzie oferta all inclusive wygląda tak samo, dlatego warto przed wyjazdem dowiedzieć się, co oferuje dany hotel w cenie poszczególnych pakietów. Wśród pakietów all inclusive wyróżnia się:

  • all inclusive soft,
  • all inclusive light,
  • all inclusive plus,
  • all inclusive snack,
  • all inclusive 24,
  • ultra all inclusive.

Co to jest ultra all inclusive?

Ultra all inclusive (opisywana czasem w ofertach jako UAI) to jedna z wersji pakietu all inclusive. Jest to najbardziej rozbudowana opcja, która zawiera to, co pakiet all inlusive, czyli np. standardową ofertę gastronomiczną, uzupełnioną o:

  • napoje i przekąski,
  • napoje alkoholowe – nie tylko lokalne, ale również z importu,
  • room service, czyli możliwość zamówienia śniadania albo kolacji do pokoju bez dodatkowych opłat,
  • możliwość skorzystania z restauracji a’la carte – wówczas możesz zamówić to, co jest w menu, a nie tylko to, co jest przygotowane w bufecie,
  • opiekę przydzielonej osoby, która pomoże Ci w razie potrzeby,
  • zakwaterowanie w wyższym standardzie,
  • dostęp do siłowni, basenu i aquaparku,
  • wycieczki i inne atrakcje.

Każdy z hoteli ma swoją własną ofertę ultra all inclusive, w której mogą znaleźć się rozmaite udogodnienia.

Czego nie obejmuje pakiet ultra all inclusive?

Choć zakres ultra all inclusive jest bardzo szeroki, są usługi, których nie obejmuje. Zwykle cena nie uwzględnia wejścia do strefy spa i różnych zabiegów, na przykład masaży czy manicure. Trzeba to jednak zawsze sprawdzić, bo czasem w ramach pakietu można skorzystać na przykład z sauny czy jacuzzi.

Z oferty mogą być wyłączone również eksportowane (czyli inne niż lokalne) alkohole.

Czym różni się all inclusive od ultra all inclusive?

Oferta ultra all inclusive jest z reguły znacznie szersza niż all inclusive. Najczęściej jest poszerzona o dodatkowe przekąski między posiłkami czy bardziej „luksusowe” usługi, takie jak room service. W ramach ultra all inclusive możesz spodziewać się również pokoju o lepszym standardzie i kontaktu do osoby, która w razie problemów czy wątpliwości będzie Twoim opiekunem.

Oba pakiety różnią się również ceną – ultra all inclusive jest droższy, czasem nawet o 40- 50% w stosunku do klasycznego all inclusive.
Czy ultra all inclusive się opłaca?

Pakiet ultra all inclusive jest naprawdę bogaty – przez całą dobę możesz korzystać z restauracji lub barów. Do tego dochodzi lepsze zakwaterowanie, rezerwacja leżaka, wejście do aquaparku i animacje dla dzieci. Wprost proporcjonalnie do ilości udogodnień rośnie jednak również jego cena. Czy warto zapłacić więcej i z nich korzystać?

Jeśli lubisz czuć się luksusowo, chcesz mieć możliwość wypicia drinka późnym wieczorem czy poproszenia o śniadanie do łóżka – zdecydowanie warto! Jak ultra all inclusive ma się do cen poza hotelem i czy nie jest czasem droższe?

Zwykle ceny w restauracjach w mieście, w którym jesteś są wyższe – a więc zjedzenie śniadania, kolacji i obiadu 3 razy dziennie poza hotelem to duże obciążenie dla budżetu. Do tego dochodzi oczywiście jeszcze fakt, że w restauracji zamawiasz z reguły jedno/dwa dania – w hotelu możesz spróbować wielu rzeczy i poznać sporo smaków.

Czy warto kupować pakiet ultra all inclusive?

Pakiet ultra all inclusive zawiera pełne wyżywienie i sporo dodatkowych udogodnień. Wiele osób ceni sobie tak zorganizowane wakacje, ponieważ nie trzeba wówczas planować posiłków, szukać restauracji i wychodzić z hotelu. To opcja bardzo wygodna dla rodzin z dziećmi – nie musisz obawiać się o brak miejsc czy tłumy w restauracjach w godzinach obiadów czy kolacji i martwić, że dzieci nic nie zjedzą z menu.

W hotelach bufet jest tak skomponowany, aby każdy znalazł coś dla siebie – są tam zarówno dania lokalne, jak i pochodzące z kuchni świata. Często poza smakołykami z danego regionu można zjeść po prostu pizzę czy frytki.

Co więcej – kupując wakacje w opcji ultra all inclusive, znasz całkowity (albo prawie całkowity) koszt wakacji. Gdy jedziesz do hotelu, w którym nie ma wyżywienia, posiłki musisz jeść w różnych restauracjach. Trudno jest przewidzieć, ile będzie cię to łącznie kosztowało.

Ultra all inclusive – komu się nie spodoba?

Czy więc opcja ultra all inclusive ma jakieś wady? Jedną z nich jest na pewno przymus jedzenia posiłków w hotelowej restauracji. Codziennie jesz śniadania, obiady i kolacje w tym samym miejscu, co uniemożliwia poznanie lokalnych restauracji i miejscowych potraw, przyrządzanych przez różnych szefów kuchni. Osoby, które lubią wejść do przypadkowej knajpki, zamienić słowo z właścicielem czy napić się kawy z mieszkańcami regionu, raczej nie wybierają spożywania posiłków w hotelu.

Ultra all inclusive nie spodoba się pewnie osobom, które lubią jeść w kameralnej atmosferze – hotelowe restauracje zwykle są dosyć tłoczne. Rozwiązaniem może być zamówienie posiłku do pokoju.

Minusem ultra all inclusive jest także konieczność dostosowania się do godzin serwowania posiłków. Jeśli jesteś typem podróżnika, który wychodzi z hotelu wcześnie rano, a wraca wieczorem – wykupienie wyżywienia w tej opcji będzie stratą pieniędzy, bo i tak na pewno będziesz coś jeść poza hotelem.

Osoby, które nie lubią być zależne od hotelowej organizacji zwykle rezygnują z wyżywienia w hotelu albo opłacają opcję tylko ze śniadaniem.

Musisz odwołać wyjazd? Ubezpiecz się i nie trać pieniędzy

Opłaciłeś wyjazd do pięknego hotelu z pełnym wyżywieniem i atrakcjami, ale… całą rodziną się rozchorowaliście? Wyjazd już za miesiąc, a ty straciłeś właśnie pracę? Takie rzeczy niestety się zdarzają, dlatego oprócz zaplanowania atrakcji na czas wyjazdu i spakowania walizki, warto przed wylotem pamiętać o jednej ważnej kwestii: ubezpieczeniu.

Oprócz podstawowej polisy turystycznej warto mieć ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty poniesione w związku z wyjazdem, jeżeli przed rozpoczęciem podróży będziesz musiał z niego zrezygnować.

Kiedy możesz liczyć na odzyskanie pieniędzy? Konkretne warunki opisane są w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, ale zwykle pieniądze możesz otrzymać w przypadku:

  • choroby twojej albo kogoś z bliskiej rodziny,
  • śmierci twojej albo osoby z bliskiej rodziny,
  • utraty pracy,
  • komplikacji związanych z ciążą albo wyznaczenia daty porodu w czasie wyjazdu,
  • udokumentowanej kradzieży dokumentów niezbędnych na wyjazd,
  • poważnego zdarzenia losowego, takiego jak włamanie do domu, pożar czy zniszczeń wynikających z katastrofy naturalnej.

Jak wygląda taka polisa cenowo? Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży możesz kupić już od około 100-150 złotych za wyjazd, którego koszt wynosi 5 000 złotych. Im droższa wycieczka, tym większy koszt musisz ponieść.

FAQ

  1. Gdzie lecieć z pakietem ultra all inclusive?

    Pakiety ultra all inclusive można znaleźć w ofertach hoteli na całym świecie. Szczególnie poleca się korzystać z tej opcji w czasie podróży do Turcji, Tunezji i Egiptu – tamtejsza kuchnia jest dość ostra, a poza tym nietrudno o zatrucia. Posiłki spożywane w hotelach są pod tym względem bezpieczną opcją.

  2. Czy lecąc z dziećmi na wakacje, warto wybrać opcję ultra all inclusive?

    Ultra all inclusive to opcja idealna na wyjazdy z dziećmi. W cenie jest jedzenie, napoje, przekąski, a także opieka animatora i dostęp do wielu atrakcji. Dzięki temu na wakacjach możesz naprawdę wypocząć, a nie zastanawiać, w jakiej restauracji zjeść i jakie rozrywki zapewnić dzieciom, aby się nie nudziły.

  3. Ile kosztuje pakiet ultra all inclusive?

    Ceny pakietów ultra all inclusive są rozmaite i zależą od regionu, do którego lecisz oraz standardu hotelu. Za tygodniowy pobyt w hotelu w Turcji w 2024 roku (w opcji last minute!) zapłacisz już od około 3 000 złotych za osobę.

Podsumowanie
  1. Hotele oferują swoim gościom różne pakiety wyżywienia i usług – od braku wyżywienia do całodniowego menu wraz z przekąskami i napojami.
  2. Oferta all inclusive oznacza, że wszystkie posiłki są w cenie – najczęściej hotele oferują śniadanie, obiad i kolację.
  3. Oferta all inclusive w poszczególnych hotelach może się różnić: nie wszędzie do posiłków napoje są za darmo.
  4. All inclusive może mieć różne opcje, np. all inclusive plus albo ultra all inclusive.
  5.  Pakiet ultra all inclusive bywa droższy od all inclusive nawet o 50%.
Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania