Szampańskie białe szaleństwo, czyli na narty do Francji

Redakcja
Udostępnij:

Choć w Polsce sezon narciarski powoli dobiega końca, to w Alpach jest on w pełni! Tam – w niektórych rejonach – można szusować do maja, a czasem nawet i dłużej. Może warto pomyśleć o takich feriach wiosennych we Francji? To doskonałe miejsce na białe szaleństwo – znakomita infrastruktura, rozbudowana baza noclegowa i wiele atrakcji, z […]

Szampańskie białe szaleństwo, czyli na narty do Francji

Choć w Polsce sezon narciarski powoli dobiega końca, to w Alpach jest on w pełni! Tam – w niektórych rejonach – można szusować do maja, a czasem nawet i dłużej. Może warto pomyśleć o takich feriach wiosennych we Francji? To doskonałe miejsce na białe szaleństwo – znakomita infrastruktura, rozbudowana baza noclegowa i wiele atrakcji, z których można korzystać na stoku i poza nim. Nie zdążyłeś jeszcze skorzystać z uroków zimy? Wciąż możesz to nadrobić. Pakuj sprzęt i jedź do Francji. A my podpowiemy Ci, dlaczego warto właśnie tam!

Familijne szusowanie, czyli na narty do Francji z całą rodziną

Francuskie Alpy to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Zachwycają różnorodnością stoków, na których mogą szaleć i ci więksi, i ci mniejsi miłośnicy białego szaleństwa. Na dodatek w okolicy znajduje się wiele przedszkoli i szkółek narciarskich, gdzie najmłodsze pociechy mogą zdobywać pierwsze narciarskie szlify pod czujnym okiem instruktora. Dorośli mogą w tym czasie szusować do woli.

A w jakim regionie się zatrzymać? To już zależy od indywidualnych upodobań, bo każdy kurort francuski wyróżnia się doskonałymi warunkami – zarówno pod kątem pogody, jak i całej infrastruktury narciarskiej. Można wybrać się do Chamonix, Trzech Dolin, Risoul-Vars, Chamrousse, La Rosiere, Super Dévoluy, Alpe d’Huez, Serre Chevalier, Les Sybelles, Sainte Foy i wielu innych ośrodków. Koszt takiego wypoczynku we francuskich Alpach to wcale nie astronomiczna suma – bo około 1 tysiąca złotych od osoby.

Jak przygotować się do wyjazdu na narty?

Komfortowy turnus z biura podróży

Wszystko zależy od tego, jak lubisz podróżować. Można pójść na łatwiznę i wykupić turnus narciarski w biurze podróży. A takich ofert nie brakuje. Wtedy wszystko będziemy mieć podane „pod nos” – transport, zakwaterowanie, skipassy, skibusy z hotelu na stok, wyżywienie, a czasem i dodatkowe atrakcje. Jednak wybierając taką formę wyjazdu na narty, trzeba liczyć się z kosztami. Wiadomo, że turnusy oferowane przez biura podróży do tanich nie należą. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę i beztroskie podróżowanie, to można zapłacić więcej, by nie mieć nic (oprócz kasku) na głowie.

Oszczędny wyjazd na własną rękę

Miasto pod Alpami

Jeśli jednak lubisz oszczędzać, to znacznie taniej wyjdzie wyjazd samodzielnie zaplanowany. Musisz jednak dopatrzyć więcej szczegółów. Znaleźć nocleg (np. w prywatnych kwaterach lub tanich hostelach), zaplanować transport, rozwiązać kwestię wyżywienia, zakupu skipassu i dojazdu z miejsca zakwaterowania na stok. Ale od czego mamy internet! Możesz skorzystać z poradnika www.e-francja.eu, gdzie dowiesz się, jak szukać noclegów, jak dojechać w dany region Francji, czego spróbować z lokalnej kuchni itp. Wtedy zaplanowanie wyjazdu pójdzie Ci jak z płatka.

Aprés ski po francusku

Choć najlepsze Aprés ski jest w Austrii, to jednak i we Francji po tym względem nie można narzekać. Mnóstwo uroczych knajpek, tawern i barów tylko czeka na spragnionych turystów. Bardziej aktywni mogą skorzystać z basenów, kręgli, kortów tenisowych i sqaushowych lub z lodowisk. Dostępne są także sporty bardziej ekstremalne, takie jak wspinaczka po ścianie lodowej, wędrówki w głębokim śniegu, lot na paralotni czy jazda na skuterze śnieżnym. Można też wybrać się do klubów na liczne imprezy. No i przede wszystkim koniecznie spróbować francuskiej kuchni, a wśród nich takich specjałów, jak fondue serowe, tartiflette (zapiekanka ziemniaczano-serowa), raclette, jak również Génépi (sznaps ziołowy). Więcej ciekawych informacji na temat tego, co robić we Francji można znaleźć na blogu www.e-francja.pl

Pamiętaj o ubezpieczeniu na narty do Francji!

Porównaj ubezpieczenia narciarskie do Francji››

Wyjeżdżając na narty, koniecznie trzeba pamiętać o wykupieniu polisy. Wielokrotnie już o tym wspominaliśmy – bez ubezpieczenie nie ma, co się wybierać na stok. Koszty leczenia (minimum na 20 000 euro), NNW, OC, Assistance, ubezpieczenie bagażu i sprzęt – to zakres polisy, którą każdy narciarz powinien mieć w portfelu lub telefonie. Więcej o tym, jak właściwie wybrać ubezpieczenie na narty, można przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach, a w kalkulatorze porównać kilka różnych polis i zapoznać się z ich ceną. Poniżej dla przykładu przedstawiamy trzy optymalne oferty ubezpieczenia na narty we Francji:

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób wyjeżdżających na narty do Francji na dwa tygodnie:

Cena: 90,72 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 90 sportów objętych ochroną, w tym narciarstwo i snowboard

  • Ubezpieczenie dla czteroosobowej rodziny planującej 7-dniowy wyjazd na narty do Austrii

Cena: 56,08 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 6 sportów objęte ochroną, w tym snowboard i narciarstwo, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na 5- dniowy wypad na narty do Francji samochodem

Cena: 103,60 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 90 sportów objętych ochroną, w tym jazda na nartach i snowboardzie, OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, AutoAssistance

Najlepiej jednak samodzielnie dopasować polisę zgodnie ze swoimi preferencjami. Dzięki ubezpieczeniu Twój wyjazd na narty będzie w pełni chroniony. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza wyjeżdżając z najbliższymi.

Narty we Francji – udany wypoczynek gwarantowany

Wyciąg narciarski w Alpach we Francji

Podsumowując – wyjazd na narty do Francji to gwarancja udanego białego szaleństwa. Zwłaszcza, jeśli masz w planach rodzinne ferie. Nie czekaj, zima wciąż jeszcze trwa, warto pomyśleć o aktywnym wypoczynku. A francuskie Alpy zapewnią Ci to w 100%! Nie wierzysz? To przekonaj się o tym na własnej skórze i własnych nogach!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów