5 najlepszych miejsc na rodzinny wyjazd na narty

Redakcja
Udostępnij:
5

Sezon narciarski powoli dobiega końca. Ale dobre warunki do szusowania, zwłaszcza w Alpach i Dolomitach pozostaną jeszcze przez przynajmniej dwa miesiące. Jeśli więc nie wykorzystałeś jeszcze okazji do poszusowania, to może warto wybrać się teraz, kiedy stoki są mniej oblężone. Zapoznaj się z naszymi 5 propozycjami najlepszych miejsc na rodzinny wyjazd na narty i zaplanuj […]

rodzinny wyjazd na narty

Sezon narciarski powoli dobiega końca. Ale dobre warunki do szusowania, zwłaszcza w Alpach i Dolomitach pozostaną jeszcze przez przynajmniej dwa miesiące. Jeśli więc nie wykorzystałeś jeszcze okazji do poszusowania, to może warto wybrać się teraz, kiedy stoki są mniej oblężone. Zapoznaj się z naszymi 5 propozycjami najlepszych miejsc na rodzinny wyjazd na narty i zaplanuj zimowy urlop w marcu!

Wyjeżdżając w góry z dziećmi, warto wybrać taki kurort, który nie tylko spełni oczekiwania najmłodszych, ale zagwarantuje dobrą zabawę całej rodzinie. Podstawa to dobre szkółki narciarskie i profesjonalni instruktorzy, dobra baza noclegowa, bliskość wyciągów, konkurencyjne ceny skipassów i szereg atrakcji poza stokiem.

1. Dolina Stubai, Austria

rodzinny wyjazd na narty do Doliny Stubai

Ten ośrodek narciarski należy do najbardziej przyjaznych rodzinom kurortów w Alpach. Taką pochlebną opinię zawdzięcza przede wszystkim łagodnym trasom, które idealnie nadają się na stawianie pierwszych, narciarskich kroków. Rodzice docenią przedszkola i szkółki narciarskie, pod których opieką można zostawić dzieci na cały dzień – pieczę nad nimi będą sprawować profesjonalni i wykwalifikowani instruktorzy. Na szczególną uwagę zasługuje nowatorska trasa BIG Family Fun Slope ze skoczniami, przeszkodami i muldami. Nie brakuje także pozastokowych atrakcji, choćby takich jak zwiedzanie groty wykutej w lodzie, tory saneczkowe czy lodowe labirynty. Ceny noclegów i skipassów są objęte atrakcyjnymi promocjami dla rodzin – już od 1200 euro można zapewnić cały pobyt dla swoich bliskich.

2. Alpe di Siusi, Włochy

Alpe di Susi na rodzinny wyjazd na narty

We włoskich Dolomitach także panują doskonałe warunki dla rodzin z dziećmi. Jednym z częściej polecanych kurortów jest Alpe di Siusi. Słynie on ze stoków o łatwych i średnich stopniach trudności, a to dzięki specyficznemu ukształtowaniu terenu (to płaskowyż górski, jeden z największych w Europie). Na terenie ośrodka znajdują się renomowane szkółki narciarskie. Wyciągi uznawane są za bardzo bezpieczne i przyjazne dzieciom. W okolicy znajduje się wiele parków rozrywki, torów saneczkarskich czy lodowisk. Hotele i ośrodki oferują atrakcyjne ceny dla rodzin.

3. Donovaly, Słowacja

rodzinny wyjazd na narty w Donovay

Niedaleko naszej granicy znajduje się jeden z popularniejszych rodzinnych kurortów narciarskich. Mowa oczywiście o Donovaly położonym w centralnej części Słowacji, tuż obok Bańskiej Bystrzycy, na pograniczu Wielkiej Fatry, Niżnych Tatr i Starohorskich. Znajduje się tam ponad 11 km tras narciarskich, zarówno o łatwym, jak i zaawansowanym stopniu trudności. Na terenie ośrodka mieszczą się także profesjonalne szkółki dla dzieci, można skorzystać z usług wypożyczalni czy snow parku. W Donovaly nie brakuje też atrakcji dla całych rodzin: jest słynny tor saneczkowy, 4 – osobowa kolejka krzesełkowa Bully Express czy funpark z przeszkodami dla dzieci. Ceny są tam zdecydowanie niższe niż w Alpach. Całodzienny karnet można kupić już od 28 euro. Warto korzystać też z różnych zniżek dla dzieci i całych rodzin.

4. Benecko, Czechy

Bencko - czy sprawdzi się na rodzinny wyjazd na narty?

W czeskich Karkonoszach również nie brakuje miejsc idealnych dla rodzin z dziećmi. Jednym z polecanych ośrodków jest Benecko. Znajduje się tam 5,5 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 15 wyciągów. Stoki są zlokalizowane od południa, co gwarantuje słoneczną pogodę. Największą atrakcją tego kurortu są niezwykle korzystne ceny – jednodniowy skipass dla dziecka to koszt 61 zł, dorośli zapłacą 80 zł. Na terenie Benecka znajdują się dwa snowparki. Prężnie działają także szkółki i przedszkola narciarskie. Po całym dniu na stoku można skorzystać z wielu atrakcyjnych rozrywek – organizowane są konne kuligi i wyprawy na rakietach śnieżnych, w ośrodku znajdują się też kręgielnie, sala gier i dyskoteka.

5. Saas Fee, Szwajcaria

rodzinny wyjazd na narty w Saas Fee

Ten szwajcarski kurort jest mniej znany, ale za to oferuje doskonałe warunki dla rodzin z dziećmi. Wyciągi dla dzieci znajdują się w samym centrum ośrodka, nie brak tam oślich łączek oraz przedszkoli narciarskich i szkółek dla dzieci. Rodzice z kolei nie pogardzą bardziej profesjonalnymi trasami o różnym stopniu zaawansowania. Najmłodsi spędzą wspaniale czas w Kids Fun Park i Beginner-Freestyle-Park, gdzie będą mogli korzystać z zimy na wesoło. Poza stokiem Saas Fee oferuje zwiedzanie lodowej jaskini, snowtubing, lodowisko oraz tor saneczkowy. Pobyt w szwajcarskim kurorcie do tanich jednak nie należy – ceny karnetów dziennych dla dorosłych to koszt około 60 euro, dzieci mogą korzystać ze zniżek.

Jak wybrać ubezpieczenie na narty dla rodziny?

Wyjazd na narty, zwłaszcza z dziećmi, zaliczany jest przez towarzystwa do sportów podwyższonego ryzyka. Warto więc (a nawet rzeklibyśmy, że trzeba) zakupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. W państwach europejskich możemy co prawda skorzystać z pomocy w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, jednakże warto wiedzieć, że nie pokryje ona wszystkich usług medycznych, a jedynie te najbardziej podstawowe. Przykładowo opłatę za transport powrotny do kraju czy koszty ratownictwa na stoku musi opłacić sam poszkodowany – a nie są to małe kwoty, mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Porównaj ubezpieczenie narciarskie na rodzinny wyjazd››

Polisa na rodzinny wyjazd – co powinna zawierać?

rodzinny wyjazd na narty - jak wybrać ubezpieczenie?

Dobra polisa powinna pokrywać koszty leczenia (przynajmniej do 30 000 euro), zapewniać ubezpieczenie NNW i OC oraz ochronę bagażu i sprzętu narciarskiego. Koszt takiego ubezpieczenia na narty dla czteroosobowej rodziny (dwoje dorosłych i dwójka dzieci) w naszym kalkulatorze zaczyna się od 12,58 zł dziennie. To bardzo niewiele w porównaniu z pozostałymi wydatkami narciarskimi. A przecież bezpieczeństwo i zdrowie naszych bliskich powinny być dla nas priorytetem. Zatem jeśli planujemy rodzinny wypad na deski, zabierzemy również dobrze dopasowane ubezpieczenie.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów