Udane rodzinne wakacje. Gdzie pojechać na urlop z dzieckiem?

Redakcja
Udostępnij:
4.5

Przed paroma dniami oficjalnie zaczęły się wakacje. Najmłodsi cieszą się wolnym czasem, a ich rodzice głowią się, nad tym gdzie znowu pojechać…. Znasz to? Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zaplanować tegorocznego rodzinnego urlopu, podpowiemy Ci, gdzie najlepiej wyjechać.Z tego artykułu dowiesz się:Może nad morze?Na górskim szlakuNa łonie naturyWakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?Ubezpieczenie turystyczne na […]

Morze, góry czy jezioro? Gdzie pojechać na urlop z dzieckiem?

Przed paroma dniami oficjalnie zaczęły się wakacje. Najmłodsi cieszą się wolnym czasem, a ich rodzice głowią się, nad tym gdzie znowu pojechać…. Znasz to? Jeśli jeszcze nie zdążyłeś zaplanować tegorocznego rodzinnego urlopu, podpowiemy Ci, gdzie najlepiej wyjechać.

Może nad morze?

 Gdzie pojechać na urlop z dzieckiem? Nad morze!

            To idealna opcja dla każdej rodziny, bez względu na wiek dzieci. Morze sprawdzi się w przypadku małych dzieci, jak i tych już dużo starszych. Klimat morski świetnie wpływa na odporność, a na plaży zawsze jest co robić. Nawet, gdy pogoda nie dopisze można organizować spacery brzegiem morza, zwiedzać liczne atrakcje, których nie brakuje w kurortach turystycznych czy zabrać dzieci do Aquaparku czy innych świątyni rozrywki.  Warto dopasować rodzaj i czas podroży do wieku dziecka – długa droga w ciągu dnia samochodem lub pociągiem może być męcząca i nużąca dla parolatków. Lepiej więc podróżować samolotem lub nocą.

Na górskim szlaku

 Gdzie pojechać na urlop z dzieckiem? W góry!

            Wakacje w górach najlepiej sprawdzą się w przypadku dzieci starszych i aktywnych. Wszystko jednak tak naprawdę zależy od preferencji i możliwości fizycznych. Warto jednak zadbać, by wędrówki górskie dostosować do dzieci – wybierając krótsze i łatwiejsze trasy, nie szarżując i dopasowując tempo do najmłodszych. Dobrym pomysłem będzie urozmaicenie wycieczki grami i zabawami. Koniecznie trzeba zabrać na szlak odpowiedni prowiant i dużo napojów. Samą podróż w góry również warto odpowiednio zaplanować, podobnie jak w przypadku wyjazdu nad morze.

Na łonie natury

 Gdzie pojechać na urlop z dzieckiem? Na wieś!

            Wakacje nad jeziorem, blisko lasów, na wsi to idealne rozwiązanie dla wszystkich członków rodziny. Cisza, spokój, możliwość relaksu i cała masa atrakcji dla starszych i młodszych. Można spacerować, jeździć na rowerze, kąpać się w jeziorze, piec kiełbaski na ognisku, organizować podchody czy zwiedzać okolice. Albo wypoczywać na łące, jednym okiem zerkając na bawiące się dzieci.

Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać?

            Wyjazd  z dzieckiem to zawsze wyzwanie i niekiedy przyjemne wakacje zmienia się w koszmar. Lepiej tego uniknąć. Pomoże w tym odpowiednim przygotowanie się do urlopu – zaplanowanie pobytu, spakowanie niezbędnych rzeczy, przegląd atrakcji dla całych rodzin w miejscu wypoczynku czy odpowiednia organizacja podróży. Więcej o tym można przeczytać w naszym artykule Wakacje z dzieckiem – o czym pamiętać? Zobacz, na co jeszcze warto zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd z dzieckiem

            Niezależnie od tego, gdzie planujemy spędzić wakacje – czy w górach, nad morzem, na wsi, nad jeziorem, w Polsce czy za granicą, koniecznie trzeba zadbać o bezpieczeństwo całej rodziny. Pomoże w tym ubezpieczenie turystyczne. W przypadku wyjazdów zagranicznych powinno ono zapewniać pokrycie kosztów leczenia, NNW i OC w życiu prywatnym (w przypadku rodzinnych urlopów ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to rzecz tak samo niezbędna, jak koszty leczenia – gdy dziecko cos zbroi, rodzice nie będą musieli martwić się pokrywaniem kosztów). Na pewno warto ubezpieczyć bagaż i ochroną objąć ewentualnie uprawiane sporty. Najtańszą polisę na rodzinny wyjazd można znaleźć już od 6,32 zł dziennie (ubezpieczenie dla dwóch dorosłych i dwójki dzieci poniżej 18 lat). Ubezpieczenie turystycznej można dopasować dla swojej rodziny w naszym kalkulatorze.

Zaplanuj udane wakacje z dzieckiem

            Nieważne, którą opcję na rodzinny wyjazd wybierzesz. Każda rodzina ma swoje preferencje, inaczej lubi spędzać swój wolny czas  – i każdy pomysł na urlop będzie udany, pod warunkiem pozytywnego nastawienia i odpowiedniego zaplanowania wyjazdu. A wtedy – nad morzem, czy w górach, nad jeziorem i na wsi – wakacje będę z pewnością udane.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania