Ubezpieczenie turystyczne do Japonii – jak wybrać?

Redakcja
Udostępnij:
4.2

Japonia to kraj kuszący swoją innością. Daleki Wschód, odmienna kultura, zupełnie inna mentalność, zachwycająca przyroda, liczące tysiące lat zabytki, budzące zachwyt wielkie metropolie – to już wystarczające powody, by tam pojechać. Fakt faktem, że podróż jest droga – sam bilet do Japonii to koszt około 2000 zł, a do tego trzeba doliczyć nocleg, transport po […]

Ubezpieczenie turystyczne do Japonii – jak wybrać?

Japonia to kraj kuszący swoją innością. Daleki Wschód, odmienna kultura, zupełnie inna mentalność, zachwycająca przyroda, liczące tysiące lat zabytki, budzące zachwyt wielkie metropolie – to już wystarczające powody, by tam pojechać. Fakt faktem, że podróż jest droga – sam bilet do Japonii to koszt około 2000 zł, a do tego trzeba doliczyć nocleg, transport po kraju, wyżywienie, inne atrakcje. Niemniej jednak – Japonia zdecydowanie jest warta odwiedzenia.

A co można tam zobaczyć? Na pewno w swoim planie podróży należy umieścić japońskie metropolie (Tokio, Jokohama, Osaka, Sapporo, Kwasaki – koniecznie trzeba się do nich dostać superszybkim pociągiem), warto zwiedzić Wyspy Riukiu, wulkan Sakurajima, tufy wulkaniczne w Honsiu. Spragnionym japońskiej historii proponujemy Kiorto – dawną stolicę, w której można zobaczyć pałac cesarski, posąg Buddy i drewniane świątynie. Można odwiedzić także Hiroszimę, Niko z kompleksem świątyń położonych w lesie czy wybrać się na górę Fuji, gdie znajduje się krater wulkanu, a widoki na miasto położne w dole zapierają dech w piersiach.

Aby zwiedzać Kraj Kwitnącej Wiśni, nie potrzebujemy wizy – pod warunkiem, że zostajemy tam nie dłużej niż 90 dni. Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie. Podpowiadamy, na co uważać w Azji i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Japonii.

Na co uważać w najbezpieczniejszym kraju Azji? Kilka porad dla podróżujących po Japonii

Znajdź najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Japonii!

W zasadzie w Japonii nie ma się czego bać – to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie. Turyści nie muszą obawiać się oszustów ani naciągaczy, w miastach jak i poza nimi podróżnicy też mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Nie ma żadnych zagrożeń związanych z piciem wody czy jedzeniem – wszystko jest przygotowywane w sterylnych warunkach. Jedyne niebezpieczeństwo stanowi natura – na wyspach roi się od węży, podobnie na górskich szlakach i w lasach, zaś na plażach trzeba być ostrożnym – to królestwo meduz i klujących ryb. Zagrożenie chorobami jest takie same jak w Europie, podróżnicy zalecają jedynie szczepienie przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu oraz BTP (błonnica, tężec, polio).

Wszystko się może zdarzyć. Zabierz ze sobą ubezpieczenie turystyczne do Japonii

Mimo że Japonia jest tak bezpieczna, to nie możemy założyć, że nie dopadną nas tam problemy zdrowotne albo czy nie zdarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek. Wszędzie się coś może nam stać, nawet w domu, a co dopiero w podróży. Jesteśmy w obcym kraju, gdzie koszty leczenia musimy pokrywać w 100% z własnej kieszeni. Dlatego lepiej mieć ze sobą polisę, która w razie jakichkolwiek problemów za granicą będzie finansowym zabezpieczeniem. Co powinno zawierać takie ubezpieczenie turystyczne do Japonii?

Koszty leczenia w Japonii

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Japonii?

Te są bardzo wysokie. Kraj Kwitnącej Wiśni, jak wszystkie inne rozwinięte państwa charakteryzuje się wysokimi kosztami leczenia. Pojedyncza wizyta ambulatoryjna możne nas kosztować od 8 000 do 25 000 jenów (około 320-1000 zł)! O wiele droższa jest hospitalizacja, za jedną dobę spędzoną w szpitalu można zapłacić nawet od 10 000 do 30 000 jenów (około 400 do 12000 zł)! Wizyta u stomatologa może zakończyć się wystawieniem rachunku na 15 000 jenów (600 zł). Nawet mały problem zdrowotny w Japonii może okazać się ogromnym nadszarpnięciem naszego budżetu. Lekkomyślnością więc będzie wyjazd bez ubezpieczenia. Polisa powinna pokrywać koszty leczenia do sumy gwarantowanej, mówi się o minimum 40 000 euro. A jeszcze lepiej wybrać opcję kosztów leczenia bez limitu.

Polisa z NNW i OC

Ubezpieczenie na wyjazd do Japonii powinno także posiadać NNW (czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz OC w życiu prywatnym (czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej). To pierwsze gwarantuje nam odszkodowanie, jeśli w razie nieszczęśliwego wypadku doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu, taką rekompensatę za poniesiony ból, cierpienie i dyskomfort. Zaś OC chroni bardziej nasz portfel – bo jest to ochrona w razie, gdy my poszkodujemy osobę trzecią powodujące u niej utratę zdrowia lub mienia, a ona wystąpi z roszczeniem pokrycia strat. Wówczas odszkodowanie zostanie opłacone z naszej polisy. Im wyższa suma gwarantowana NNW i OC, tym wyższe odszkodowania.

Dodatki do ubezpieczenia – co warto objąć ochroną?

Zakres, jaki powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Japonii

W niektórych pakietach wraz z kosztami leczenia, NNW i OC oferowane są dodatkowe elementy. Warto zainwestować w ubezpieczenie bagażu, które chroni nasze rzeczy osobiste od kradzieży, zniszczenia czy zgubienia, w tym także od opóźnienia w związku ze zgubieniem bagażu przez linie lotnicze. Dzięki temu nie będziemy stratni, a wiemy że takie sytuacje zdarzają się podróżnikom dość często. Osoby planujące podczas wyjazdu do Japonii uprawianie sportów podwyższonego ryzyka lub ekstremalnych, jak np. nurkowanie, surfowanie, wyprawy do dżungli, terenów wysokogórskich, w miejsca opuszczone czy odosobnione muszą rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową o te właśnie aktywności, co wiąże się ze zwyżką ceny polisy. Podobnie osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Jeśli w podróż zabiera się sprzęt sportowy, również można go ubezpieczyć.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Japonii››

Koszt ubezpieczenia turystycznego do Japonii – porównaj, wybierz i kup online

Polisa, które obejmie nas ochroną podczas podróży do Japonii wcale nie musi być droga. Jej koszt zależy od wybranych elementów ubezpieczenia, charakteru wyjazdu i konkretnej oferty, na którą się zdecydujemy. Można znaleźć polisę już od 5,21 zł za dzień ochrony. To naprawdę niewiele, zwłaszcza gdy zestawi się koszt polisy z kosztami leczenia w Japonii. Lepiej mieć ubezpieczenie, nawet zakupione za 50-100 zł niż płacić tysiące jenów za wizytę u japońskiego specjalisty. Poniżej podajemy kilka przykładowych kalkulacji polisy turystycznej:

  • Ubezpieczenie do Japonii dla jednej osoby na 2-tygodniowy wyjazd połączony z wycieczkami wysokogórskimi:

Cena: 137,20 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, 20 sportów objętych polisą, ubezpieczenie sprzętu sportowego

  • Ubezpieczenie do Japonii dla dwóch osób na 7 dni (wyjazd wypoczynkowy, połączony ze zwiedzaniem):

Cena: 95,20 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenia do Japonii dla jednej osoby na 3-tygodniową podróż:

Cena: 189 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

Porównaj i kup polisę do Japonii
Porównujemy ubezpieczenie turystyczne do Japonii

Każdy sam może wykonać takie wyliczenia – w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych i zdecydować się na opcję dopasowaną do własnych potrzeb, możliwości i wymagań. Wybraną polisę można zakupić online, wydrukować i zabrać ze sobą w podróż do Japonii.I nie bać się gigantycznych kosztów leczenia ani nieszczęśliwych wypadków – w końcu podróżnik przezorny, to podróżnik spokojny.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania