Ubezpieczenie turystyczne do Islandii

Magdalena Kajzer
Udostępnij:
5

Nawet pojedyncza wizyta u islandzkiego lekarza może bardzo dużo kosztować. Lepiej więc na wypadek problemów ze zdrowiem czy nieszczęśliwych wypadków mieć ubezpieczenie turystyczne, które pokryje nierefundowane koszty leczenia. Sprawdź ile kosztuje i jak je wybrać!

Wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Islandii

Ten niewielki kraj leżący na samym krańcu Europy ma naprawdę wiele do zaoferowania. Księżycowy krajobraz, dziewicza przyroda, liczne gejzery i zorza polarna – dla takich atrakcji warto zaplanować podróż na Islandię. Sprawdziliśmy, co warto tam zobaczyć (a warto, naprawdę bardzo wiele!), na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie.

Na Islandii zachwyca przede wszystkim krajobraz – nie ma drzew, jak okiem sięgnąć rozciągają się pola lawy, a wśród nich wodospady, skały i gejzery. Szczególnie warta zobaczenia jest Błękitna Laguna, nie można pominąć też najwyższego wodospadu na świecie, czyli Glymur mierzącego sobie 198 metrów.

Na Lodowej Lagunie można podziwiać majestatyczne lodowce oraz kąpiące się foki. Niejednego podróżnika zachwyci Półwysep Reykjanes, czyli pomost łączący płyty tektoniczne – Eurazji i Ameryki Północnej.

Ciekawą atrakcją jest rejs połączony z podziwianiem orek lub wielorybów. Można też wynająć przewodnika, który oprowadzi nas po lodowcach. Będąc w Islandii, koniecznie trzeba zobaczyć stolicę, czyli Rejkiawik z licznymi klubami, restauracjami oraz sztuczną plażą z wodą geotermalną.

Groźna jedynie przyroda, czyli na co uważać na Islandii

Islandia to bardzo bezpieczny kraj. Mieszkańcy są przyjaźni turystom, bardzo rzadko zdarzają się tam jakieś kradzieże i próby naciągania. Generalnie ze strony Islandczyków raczej nic nam nie grozi.

Jednym zagrożeniem dla turystów może być dzika przyroda – lepiej więc uważać na kolonie rybitw czy na wydrzyki wielkie, które w okresie lęgowym mogą atakować. Dotarcie do niektórych miejsc może być utrudnione ze względu na słabo rozbudowaną sieć dróg.

Koszty leczenia na Islandii

Na terenie Islandii można skorzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, ale należy pamiętać, że nie pokryje ona wszystkich kosztów leczenia i można z niej skorzystać tylko w publicznych placówkach.

  • Za wizytę u lekarza trzeba dopłacić około 40 zł, jeśli odbędzie się w godzinach pracy, po godzinach dopłata wzrośnie do niemal 100 zł.
  • Bardzo kosztowna będzie również wizyta u specjalisty – trzeba nastawić się na wydatek minimum 130 zł i to bez doliczania dodatkowych badań.
  • Za transport sanitarny na terenie kraju zapłaci się około 200 zł.
  • Przewóz chorego do kraju jest w całości pokrywany przez poszkodowanego, podobnie jak zakup leków i środków opatrunkowych.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Islandii?

Porównaj ubezpieczenie turystyczne na Islandię››

Nawet pojedyncza wizyta u islandzkiego lekarza może bardzo dużo kosztować. Lepiej więc na wypadek problemów ze zdrowiem czy nieszczęśliwych wypadków mieć ubezpieczenie turystyczne, które pokryje nierefundowane koszty leczenia. Poza tym zapewni dodatkową ochronę na czas pobytu w Islandii. Co powinna zawierać optymalna polisa turystyczna?

Koszty leczenia i NNW to podstawa

Każda polisa zapewnia pokrycie kosztów leczenia. Na terenie Islandii wystarczy takie ubezpieczenie z sumą gwarantowaną na 30 000 euro. Osoby pozostające pod stałą opieką lekarza muszą rozszerzyć ochronę o dodatek „choroby przewlekłe”. 

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), zapewni pomoc finansową w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Można też wybrać polisę z OC w życiu prywatnym, które przyda się w razie spowodowania wypadku i wyrządzenia szkód osobom trzecim.

Zadbaj o bagaż i aktywność

Zawsze w podróży przydatna będzie ochrona bagażu od kradzieży, zniszczenia czy zagubienia. Jeśli podczas wyjazdu na Islandię planujemy uprawianie jakichkolwiek aktywności, należy sprawdzić, czy nie są one zaliczane przez ubezpieczycieli jako ryzykowne bądź ekstremalne. Jeśli tak, potrzebne będzie stosowne rozszerzenie ochrony. Ubezpieczyć można się również od opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotnicze.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Islandię?

Taka ochrona nie jest dużym wydatkiem. Polisę zapewniająca bezpieczeństwo na terenie Islandii można mieć już od 2,82 zł dziennie – to naprawdę niewiele w porównaniu do kosztów leczenia, które w razie problemów będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Każdy może samodzielnie obliczyć wysokość składki i dopasować zakres ubezpieczenia. Warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak charakter podróży, planowane aktywności czy inne, własne preferencje. Poniżej przygotowaliśmy kilka przykładowych obliczeń:

  • Ubezpieczenie dla jednej osoby planującej 3-tygodniową podróż do Islandii:

Cena: 59 zł.

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW.

  • Ubezpieczenie turystyczne na Islandię dla dwóch osób na 7-dniowy wyjazd:

Cena: 55 zł.

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu.

  • Ubezpieczenie dla czteroosobowej grupy znajomych osoby na 2-tygodniową podróż na Islandię, połączoną z wyprawą na lodowiec:

Cena: 258,52 zł.

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, OC sportowe, 70 sportów objętych polisą.

 

Porównaj ubezpieczenie turystyczne na Islandię››

***

Takie ubezpieczenie turystyczne na Islandię można znaleźć w naszym kalkulatorze. Trzeba tylko wypełnić prosty formularz i wybrać ofertę dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Po wybraniu optymalnej polisy można ją zamówić online, a następnie otrzymać ją na maila. Później wystarczy ją  wydrukować i ruszać na podbój Islandii!

Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania