Ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny

Redakcja
Udostępnij:
5

Planujesz podróż na Bałkany? Podpowiemy co zobaczyć, gdzie się wybrać i na co uważać. Zobacz, ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny.

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny?

Kolejny z bałkańskich krajów, który jest niedoceniany przez Polaków. Wpadamy tam przy okazji urlopu w Chorwacji, ograniczając się do zobaczenia Medjugorie, Mostaru czy Sarajewa.

Tymczasem Bośnia i Hercegowina oferują o wiele, wiele więcej. Sprawdziliśmy, co warto tam zobaczyć i na co uważać. Podpowiemy też, jakie ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny wybrać.

Bośnia i Hercegowina jest specyficznym krajem, łączy w sobie dwie odmienne kultury – Wschodu i Zachodu, różne narodowości i różne wyznania. Taka mozaika sprawia, że jest to miejsce warte odwiedzenia i zatrzymania się na dłużej.

Podróż do Bośni i Hercegowiny zaczniemy w stolicy, czyli w Sarajewie. Jest to niezwykle malownicze miasto, otoczone wysokimi górami i wodami rzeki Miljacki. Znajduje się tam wiele urokliwych kafejek, placów i pięknych zabytków – cerkwi, pałaców i meczetów.

Imponujące zabytki, wspaniała natura

Koniecznie trzeba wybrać się także do Mostaru, najsłynniejszego miasta w całej Bośni i Hercegowinie. Słynny most nad Neretwą, stare miasto z wąskimi uliczkami, meczety Cejvan Cehaj i Koski Mehmed Paša, pozostałości po krwawej bałkańskiej wojnie – to powody, dla których nie można ominąć tego miasta.

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Bośni i Hercegowinie jest Medjugorie – miasteczko, które słynie z objawień, które miały mieć tu miejsce.

Bośnia i Hercegowina to także przyroda zapierająca dech w piersiach. Szczególnie w zachwyt wprawiają Góry Dynarskie czy Wodospady Kravica (kaskady położone na wysokości 20 metrów, otoczone rajską, bujną roślinnością).

Z kolei nieopodal Mostaru można podziwiać rzekę Bunę, która wypływa spod 200-metrowego wapiennego klifu – takiego widoku nie można przegapić. Niejednego turystę zachwyci także wodospad w samym centrum miasta Jajce.

Bałkańska gościnność i pyszna kuchnia

Mieszkańcy Bośni i Hercegowiny są bardzo gościnni wobec turystów. Są też bardzo wierni tradycjom – często można usłyszeć tam muzykę, która jest mieszanką śpiewów słowiańskich, tureckich i bałkańskich z towarzyszeniem fletu i kobzy.

Koniecznie trzeba spróbować tamtejszej kuchni – między innymi ćevapčići, czyli grillowanych paluszków z mielonego wieprzowego, wołowego lub cielęcego mięsa w chlebku typu pita, podawanego z pokrojoną cebulką. Nic też nie smakuje jak prawdziwa bośniacka kawa i oczywiście tutejsza odmiana rakii.

Uwaga, kieszonkowcy i miny! Zagrożenia w Bośni i Hercegowinie

Prawdziwą plagą w Bośni i Hercegowinie są kieszonkowcy – dokumenty i portfel należy strzec jak oka w głowie. Lepiej też mieć na wszelki wypadek kopie wszystkich osobistych dokumentów.

Wychodząc na miasto, nie zabieraj jednocześnie karty płatniczej i gotówki. Poza tym w Bośni i Hercegowinie warto uważać na bezdomne psy, które bardzo często chodzą po ulicach sporymi gromadami.

Niebezpieczne w tym kraju są także pozostałości po wojnie, czyli nierozbrojone miny i niewypały. Lepiej unikać samotnych wędrówek po lasach, nieutwardzonych i nieoznakowanych drogach.

Koszty leczenia w Bośni i Hercegowinie

Na terenie Bośni i Hercegowiny nie mamy możliwości skorzystania z karty EKUZ. Musimy więc liczyć się z opłatami za usługi medyczne. Te nie stoją na zbyt wysokim poziomie, dlatego lepiej korzystać z prywatnych klinik i przychodni.

 • Koszt jednorazowej wizyty ambulatoryjnej to około od 15 do 25 euro.
 • Leczenie szpitalne będzie już dużo droższe.
 • Wszystkie koszty operacji, leków, zabiegów i badań pokrywa sam poszkodowany.
 • Konieczne jest także zorganizowanie transportu powrotnego do kraju z własnych środków.

Wybieramy ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny. Na co zwrócić uwagę?

W podróży jak w życiu – różne rzeczy mogą nam się przytrafić, takie, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Problemy ze zdrowiem, nieszczęśliwy wypadek, kradzież – takie zdarzenia mogą nam nie tylko popsuć wyjazd, ale i uderzyć nam po kieszeni.

Lepiej zabezpieczyć się przed takimi finansowymi konsekwencjami, a w tym naturalnie pomoże ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny. Jak je wybrać?

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny››

Koszty leczenia przynajmniej na 30 000 euro

Za leczenie w Bośni i Hercegowinie musimy zapłacić z własnej kieszeni. Polisa zapewnia pokrycie tych opłat medycznych do wysokości sumy gwarantowanej. Warto zadbać, by ta suma była odpowiednia.

Na terenie Bośni i Hercegowiny nie powinna być niższa niż 30 000 euro. Z tej kwoty zostanie pokryte:

 • leczenie ambulatoryjne,
 • hospitalizacja,
 • wszystkie operacje,
 • zabiegi,
 • zakup środków medycznych i leków,
 • a także organizacja transportu powrotnego do kraju i pobytu osób towarzyszących.

Osoby, które pozostają pod stałą opieką lekarza powinny wykupić rozszerzenie od chorób przewlekłych – inaczej w razie pogorszenia się stanu zdrowia nie otrzymają pomocy w ramach ubezpieczenia.

W razie nieszczęśliwych zdarzeń

Ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny zapewnia pełne wsparcie na czas wyjazdu i wspiera w każdej problematycznej sytuacji za granicą.

W ramach NNW, czyli ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków możemy liczyć na wypłatę odszkodowania w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli to Ty spowodujesz wypadek, w którym ucierpi inna osoba lub jej mienie, to w ramach OC w życiu prywatnym odszkodowanie w Twoim imieniu wypłaci ubezpieczyciel. Na czas podróży przyda się ochrona bagażu – od kradzieży, zniszczenia lub zgubienia.

Ubezpiecz aktywne wakacje

Planujesz podczas podróży do Bośni i Hercegowiny chodzić po górach, zwiedzać jaskinie albo żeglować? Musisz wykupić dodatkową ochronę w ramach rozszerzenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych.

O tym, jak klasyfikowana jest dana aktywność decyduje ubezpieczyciel – koniecznie przed zakupem polisy należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. Jeśli na wakacje zabierasz sprzęt sportowy, możesz również go ubezpieczyć.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny? Porównujemy ceny i wybieramy najlepszą ofertę

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny››

Wiemy już, co powinna zawierać optymalna polisa turystyczna. Jaki zatem będzie jej koszt? Trudno jednoznacznie go określić, bo cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników, między innymi od kierunku wyjazdu, charakteru podróży, liczby ubezpieczonych osób, ich wieku, długości pobytu itp.

Każdy musi sam dopasować polisy pod kątem swoich potrzeb oraz swojego wyjazdu. Pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych, w którym można porównać różne zakresy i różne ceny polis.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny można znaleźć już od 2,5 zł dziennie. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych wyliczeń:

 • Ubezpieczenie dla jednej osoby planującej tygodniowy wyjazd do Bośni i Hercegowiny, połączony z wycieczkami w góry:

Cena: 68,37 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu, OC sportowe, 12 sportów objętych polisą, w tym wycieczki górskie do 3000 m n.p.m.

 • Ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny dla czteroosobowej rodziny na 9-dniowy urlop:

Cena: 65,70 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

 • Ubezpieczenie dla dwóch osób na długi weekend (4 dni) w Bośni I Hercegowinie:

Cena: 23,20 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

***

Jak widać – koszt polisy nie jest zawrotny, śmiało można go włączyć do innych wydatków podróżnych.

Znajdź zatem najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny, kup je online, wydrukuj i zabierz ze sobą. Ruszaj na podbój Bałkanów, bezpiecznie i z polisą w kieszeni!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania