Deska pod ochroną. Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard?

Redakcja
Udostępnij:

Snowboard od dobrych już kilkunastu lat cieszy się równie dużą popularnością na stokach polskich, jak i zagranicznych. Przede wszystkim ten rodzaj zimowej aktywności wybierają osoby młode, ale nie tylko. Jest to sport wysokiego ryzyka, podobnie jak jazda na nartach. Podpowiemy więc, jak wybrać odpowiednią ochronę oraz sprawdzimy, ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard.Z tego artykułu dowiesz […]

Ubezpieczenie na snowboard - ile kosztuje?

Snowboard od dobrych już kilkunastu lat cieszy się równie dużą popularnością na stokach polskich, jak i zagranicznych. Przede wszystkim ten rodzaj zimowej aktywności wybierają osoby młode, ale nie tylko. Jest to sport wysokiego ryzyka, podobnie jak jazda na nartach. Podpowiemy więc, jak wybrać odpowiednią ochronę oraz sprawdzimy, ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard.

Polscy miłośnicy snowboardu zdecydowanie częściej szusują na zagranicznych stokach. Z prostego powodu – tam warunki dla miłośników jazdy na jednej desce są o wiele atrakcyjniejsze. W Alpach, ale również i w słowackich Tatrach czy czeskich Karkonoszach snowboardziści mogą korzystać z doskonale przygotowanych snowparków oraz tras typowych dla snowboardów o różnym stopniu trudności. Wyjazd za granicę na urlop zimowy wiążę się z koniecznością wyboru odpowiedniego ubezpieczenia na snowboard, które w razie wypadku na stoku czy poza nim pokryje koszty leczenia oraz zapewni dodatkowe usługi.

Ubezpieczenie na snowboard a ubezpieczenie na narty – czy się różnią?

Jak wybrać ubezpieczenie na snowboard?

Tak naprawdę nie ma żadnej różnicy między polisą, którą kupujemy na narty a tą przeznaczoną na snowboard. Są to bowiem standardowe ubezpieczenia turystyczne, które posiadają rozszerzenie o uprawianie konkretnych sportów wskazanych w OWU, w przypadku sportów zimowych zarówno narciarstwa, jak i snowboardingu. Nie różną się elementami i każda taka polisa obejmuje podobny zakres ochrony.

Ekstremalna jazda na snowboardzie a ubezpieczenie

Jeśli uprawiasz ekstremalną jazdę na snowboardzie, np. freeskiing to standardowe ubezpieczenie, nawet obejmujące snowboarding może nie wystarczyć. Trzeba sprawdzić w szczegółach produktu lub w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jakie aktywności sportowe są objęte ochroną w ramach danego rozszerzenia. Większość towarzystw ubezpieczeniowych ekstremalną jazdę na nartach czy na snowboardzie oddziela od klasycznych odmian tego sportu i wymaga rozszerzenia ubezpieczenia od sportów ekstremalnych, co oczywiście skutkuje zdecydowanie wyższą składką za ryzyko (o 200% lub o 300%).

Ubezpieczenie na snowboard – jaki zakres powinno zawierać?

Najlepsze ubezpieczenie na snowboard

Tak jak każde ubezpieczenie turystyczne, również i polisa dla snowboardzistów powinna pokrywać koszty leczenia (warto jednak zadbać o większą sumę gwarantowaną – przynajmniej na 30 000 euro) i koszty ratownictwa przynajmniej na 6 000 euro. Konieczne będzie także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (zapewni odszkodowanie w razie doznania trwałych urazów) oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC – będzie pomocą w razie spowiadania wypadku na innej osobie). Warto zadbać, by polisa posiadała ubezpieczenie bagażu oraz sprzętu sportowego oraz rozbudowane Assistance.

Ile kosztuje ubezpieczenie na snowboard?

Nie jest ani tańsze, ani droższe od ubezpieczenia na narty. Najtańszą polisę zapewniającą ochronę na czas pobytu na stoku i poza nim można mieć już od 4,23 zł dziennie. Ubezpieczenie o pełniejszym zakresie (koszty leczenia i ratownictwa, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu i sprzętu) kosztuje 6,06 zł za dzień ochrony.

Pakiety jednak różnią się między sobą i ich cena uzależniona jest od kierunku i długości pobytu, wybranych rozszerzeń i dodatków do ubezpieczenia oraz od liczby wyjeżdżających osób. Najlepiej samodzielnie dopasować ochronę do swoich potrzeb. Za pomocą naszego kalkulatora można to zrobić w kilka minut – łącznie z zakupem online wybranej polisy.

Bezpiecznie szusuj na snowboardzie

Zakup online ubezpieczenie na snowboard

Ubezpieczenie na snowboard powinien posiadać każdy miłośnik tego sportu wybierający się na polskie czy zagraniczne stoki. Lepiej zapłacić kilka czy kilkanaście złotych za pełną ochronę niż później dopłacać do kosztów leczenia czy pokrywać samemu szkody spowodowane wypadkiem w czasie jazdy. Polisy nie są drogie, ich zakup nie zajmuje wiele czasu, a bezpieczne szusowanie będzie o wiele przyjemniejsze i beztroskie!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów