Narty w Szczyrk Mountain Resort – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Magdalena Kajzer
Udostępnij:
4.1

Sezon narciarski ruszy lada chwila. Na Wakacyjnej Polisie sprawdzamy i opisujemy najlepsze ośrodki, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W ostatnich latach popularnością cieszy się Szczyrk Mountain Resort zakupiony i prowadzony przez najlepszą w tej części Europy spółkę słowacką Tatra Mountain Resort. Przygotowaliśmy krótki opis tego ośrodka oraz 5 ważnych wskazówek dla narciarzy.Z tego […]

szczyrk mountain resort - narty w Beskidach

Sezon narciarski ruszy lada chwila. Na Wakacyjnej Polisie sprawdzamy i opisujemy najlepsze ośrodki, zarówno w Polsce, jak i w Europie. W ostatnich latach popularnością cieszy się Szczyrk Mountain Resort zakupiony i prowadzony przez najlepszą w tej części Europy spółkę słowacką Tatra Mountain Resort. Przygotowaliśmy krótki opis tego ośrodka oraz 5 ważnych wskazówek dla narciarzy.

Śmiało można powiedzieć, że ten szczyrkowski ośrodek należy do najbardziej nowoczesnych i rozbudowanych w Polsce. Znajduje się on na terenie Beskidu Śląskiego, konkretnie – na północnych zboczach Skrzycznego Małego i Wierchu Pośredniego. Na stoki narciarzy dowożą kolej gondolowa, dwa wyciągi krzesełkowe oraz sześć orczyków.

1. Ile kosztuje karnet w Szczyrk Mountain Resort?

Cena karnetu uzależniona jest od wieku narciarza. Poniżej prezentujemy ceny zaprezentowana i zaktualizowane przez Szczyrk Mountain Resort 1 października 2018 roku. Ceny obowiązują zarówno w tygodniu, jak i w weekendy.

Karnet jednodniowy:

 • dzieci do 6 roku życia – bezpłatnie,
 • 6-11 lat – 69 zł,
 • 12-17 lat – 79 zł,
 • 18-59 lat – 99 zł,
 • 60+ – 79 zł.

Karnet dwudniowy:

 • dzieci do 6 roku życia – bezpłatnie,
 • 6-11 lat – 127 zł,
 • 12-17 lat – 145 zł,
 • 18-59 lat – 181 zł,
 • 60+ – 145 zł.

Karnet sześciodniowy:

 • dzieci do 6 roku życia – bezpłatnie,
 • 6-11 lat – 326 zł,
 • 12-17 lat – 372 zł,
 • 18-59 lat – 465 zł,
 • 60+ – 372 zł.

Karnet ten ważny jest również na stokach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

2. Jak dojechać do Szczyrk Mountain Resort?

Podróżujący samochodami mogą dojechać na parkingi pod wyciągami zlokalizowane w Czyrnej, Solisku i Hali Pośredniej. Do samego Szczyrku najłatwiej dojechać drogą krajową numer 942 prowadzącą z Bielska-Białej. Podróżujący od strony Krakowa lub Katowic mogą tam dostać się obwodnicą miasta. Niezmotoryzowani do Szczyrku mogą dostać się autobusami kursującymi z Bielska-Białej – dostępne są linie prowadzone przez PKS Bielsko-Biała oraz prywatne busy Żądło. Autobusy zatrzymują się przy wyciągach na przystankach Szczyrk Gondola i Szczyrk Solisko. W sezonie zimowym na terenie całego Szczyrku kursuje skibus – bezpłatny dla narciarzy snowboardzistów, turystów i mieszkańców.

3. Co zapewnia Szczyrk Mountain Resort?

Łącznie w Szczyrk Mountain Resort znajduje się 17 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności: jedna czarna Bieńkula, 5 tras czerwonych oraz 11 tras niebieskich. Wszystkie te trasy są doskonale przygotowane, w razie potrzeby dodatkowo naśnieżane oraz posiadają homologację FIS. Trasy Golgota i Suche Solisko zostały oświetlone i można szusować na nich również w godzinach wieczornych.

4. Jak wybrać ubezpieczenie na narty w Szczyrk Mountain Resort?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na narty w Polsce również warto mieć ubezpieczenie. Koszty leczenia i ratownictwa mamy zapewnione w ramach publicznej opieki zdrowotnej, jednakże polisa narciarska zapewnia o wiele więcej. Przede wszystkim gwarantuje odszkodowanie w razie nieszczęśliwych wypadków, które zrekompensuje poniesione straty i będzie na otarcie łez za nieudany urlop zimowy.

W ramach ubezpieczenia znajduje się także OC w życiu prywatnym czy ochrona sprzętu przed kradzieżą bądź zniszczeniem. Polisa pokrywa także część kosztów rehabilitacji i leczenia prywatnego. Warto mieć taką ochronę zwłaszcza, że jej koszt to raptem 4 zł dziennie.

Porównaj ubezpieczenia nar narty w Szczyrk Mountain Resort

5. Co robić w Szczyrku po nartach?

Szczyrk to miejscowość typowo turystyczna, piękniejący z roku na rok kurort narciarski. W mieście można więc znaleźć wiele atrakcji typu Apres ski: liczne karczmy, restauracje, puby, kluby. W okolicy znajduje się wiele szlaków górskich Beskidu Śląskiego i Małego. Można zwiedzić leżące w pobliżu miasta: Bielsko-Białą, Wisłę czy Żywiec. W sezonie zimowym w okolicy organizowanych jest wiele wydarzeń, wystarczy tylko wspomnieć Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle czy Snow Fest Festival w samym Szczyrku. Każdy narciarz znajdzie w tej bogate ofercie życia poza stokiem coś dla siebie.

Szusuj w Szczyrk Mountain Resort

To zdecydowanie jedne z prężniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Nowoczesna infrastruktura, przystępne ceny, dogodny dojazd i wiele atrakcji dla dorosłych oraz dzieci przyciągają narciarzy z Polski, Czech i Słowacji. To chyba najlepsza rekomendacja dla Szczyrk Mountain Resort. Z resztą wybierz się tam już tej zimy i przekonaj się o tym na własnej skórze!

Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów