Ski Park Magura – wyprawa na narty w przystępnej cenie

Magdalena Kajzer
Udostępnij:
5

Jesteś wielbicielem narciarstwa i szukasz pomysłu na zimowy urlop? Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Ski Park Magura – nowoczesny kompleks narciarski na południu Polski. Przekonaj się, jak wiele atrakcji czeka na Ciebie poza stokiem i poznaj informację przydane w wyborze optymalnego ubezpieczenia. Ośrodek Ski Park Magura leży na zboczu Magury Małastowskiej w niewielkiej miejscowości Małastów. […]

Ski Park Magura - Beskid Niski

Jesteś wielbicielem narciarstwa i szukasz pomysłu na zimowy urlop? Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Ski Park Magura – nowoczesny kompleks narciarski na południu Polski. Przekonaj się, jak wiele atrakcji czeka na Ciebie poza stokiem i poznaj informację przydane w wyborze optymalnego ubezpieczenia.

Ośrodek Ski Park Magura leży na zboczu Magury Małastowskiej w niewielkiej miejscowości Małastów. Główną atrakcją parku jest trasa zjazdowa o długości 1400 m, zaczynająca się tuż u szczytu góry. Jest to jeden z najdłuższych stoków w południowo-wschodniej części naszego kraju. Osoby odwiedzające Ski Park Magura mogą korzystać z 4 wyciągów, a także wypożyczalni sprzętu sportowego i szkoły narciarskiej.

Trasy narciarskie w Ski Park Magura

Sezon narciarski w ośrodku trwa od grudnia od marca. Narciarze mają do dyspozycji trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności:

  • Główna trasa zjazdowa – trasa o długości 1400 m o średnim poziomie trudności (nachylenie 18%), która rozpoczyna się u szczytu Magury Małastowskiej (813 m n.p.m.). Idealnie nadaje się dla doświadczonych narciarzy. Trasa jest sztucznie naśnieżana, ratrakowana i oświetlona.
  • Jagoda – trasa narciarsko-biegowa o długości 2500 m, przeznaczona głównie do jazdy rekreacyjnej. Idealnie nadaje się dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nartami. Trasa rozpoczyna się na szczycie Magury, niedaleko ośrodka.
  • Radzio – wyciąg o długości 60 m uruchomiony w sezonie zimowym 2016/17. Jest przeznaczony dla dzieci i początkujących. Znajduje się przy dolnym peronie kolejki linowej.

Charakterystyka ośrodka Ski Park Magura

Nowoczesna infrastruktura sprawia, że wizytę w parku Magura docenią wszyscy, którzy szukają wypoczynku na łonie malowniczej, górskiej przyrody. Długie spacery po okolicznych lasach, zwiedzenia gminy Sękowej, posiłki przygotowywane z lokalnych produktów i gorące wino w restauracji lub hotelowym pokoju uczynią odwiedziny w ośrodku niezapomnianym przeżyciem.

Park Magura jest odpowiednim miejscem dla wszystkich, którzy chcieliby podszkolić się w jeździe na nartach lub desce. Zainteresowani mogą skorzystać z oferowanych w ośrodku lekcji. Cena za jedną lekcję waha się w granicach 30-65 PLN (za os.). Za naukę w 10-osobowej grupie zapłacimy 180 PLN.

Ile kosztują karnety w Ski Park Magura?

W ośrodku dostępne są trzy rodzaje biletów: jednorazowe, czasowe i wielodniowe. Wszystkie z nich występują w wersji normalnej i ulgowej (do 12/od 60 lat).

Ceny karnetów w Ski Park Magura

Bilety turystyczne jednorazowe (cały/ulgowy)Karnety czasowe (cały/ulgowy))Karnety wielodniowe (cały/ulgowy))
Jeden wjazd: 14 złgodzinny: 37 zł/32 zł (każda kolejna godzina to dodatkowe 10 zł)2 dni: 178 zł/166 zł
w jedną stronę: 18 zł/16 złdzienny: 9.00-15.00: 87 zł/82 zł3 dni: 267 zł/245 zł
w obie strony 28 zł/24 złcały dzień 9.00-21.00: 107 zł/102 zł4 dni: 346 zł/323 zł
10 wjazdów: 117 zł5 dni: 399 zł/379 zł
--6 dni: 446 zł/413 zł

Infrastruktura noclegowa

Goście odwiedzający ośrodek mogą zatrzymać się w jednej z wielu prywatnych baz noclegowych w okolicy (m. in. w Gładyszowie, Pętnej, Ropicy Górnej, Bartnych i Bodakach). Istnieje możliwość wynajmowania całych domków (np. w Zielonym Wzgórzu) lub kilkuosobowych pokoi. Ceny noclegu zaczynają się od 35-40 PLN za osobę. Utrzymane w tradycyjnym góralskim stylu, przytulne Zielone Wzgórze, Przystanek Magura, Gościniec Banica, Chata Kasi i Owczarzówka to tylko niektóre z gospodarstw oferujących noclegi w atrakcyjnych cenach.

Ski Park Magura przyznaje swoim klientom atrakcyjne rabaty na noclegi w okolicy (15% zniżki). Osobom nocującym we wspomnianych ośrodkach przysługują również rabaty na stokach (15% na karnety 3 godzinne i dłuższe, 25% na karnety całodzienne rodzinne).

Gdzie po nartach?

Kiedy już zmęczymy się jazdą na nartach, możemy skorzystać z wielu miejscowych atrakcji. W okolicy znajdują się liczne restauracje, bary i chaty narciarskie, w których zjemy gorący posiłek, napijemy się piwa lub ciepłego wina. Jeżeli szukamy mocniejszych wrażeń, powinniśmy wziąć udział w jednym z regularnie organizowanych kuligów.

Dobrym pomysłem na wypoczynek są długie spacery. Na północno-wschodnim grzbiecie Magury Wątkowskiej leży wypełniony urokliwymi łąkami oraz bujną roślinnością rezerwat przyrody Kornuty. W pobliskim Gładyszowie działa największa na świecie stadnina Koni Huculskich, w której organizowane są rajdy konne i przejażdżki bryczkami.

W usytuowanych nieopodal ośrodka miejscowościach znajdują się liczne drewniane kościoły i cerkwie (m. in. Kościół w Sękowej, neogotycki kościół św. Józefa, cerkiew greckokatolicka w Owczarach), a także wspaniałe pałace i dwory (dwory w Bobowej i Jeżowie, dwór Karwacjanów w Gorlicach, pałac Skrzyńskich w Zagórzanach i pałac w Siarnach).

Jaka polisa na narty w Ski Park Magura będzie najlepsza?

Aby w czasie wyjazdu na narty być spokojnym o swoje bezpieczeństwo, warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia. Dzięki niemu uzyskamy pewność, że w razie wypadku na stoku uzyskamy dostęp do szybkiej, profesjonalnej pomocy. Najtańszą polisę na sportowy urlop w granicach naszego kraju kupimy już za 2 PLN za dzień. Koszt rozszerzonego ubezpieczenia może sięgać 16 PLN.

Z jakiego ubezpieczenia warto skorzystać?

  • Koszty leczenia – ubezpieczenie kosztów leczenia przyda się nam m.in. w przypadku konieczności skorzystania z opieki w prywatnych placówkach medycznych.
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – jeżeli w czasie jazdy na nartach przydarzy nam się wypadek, ubezpieczyciel pokryje koszty naszej rehabilitacji lub przyzna nam odszkodowanie.
  • OC w życiu prywatnym – jeżeli przebywając na stoku narazimy na szkody osoby trzecie, odpowiedzialność za wypłatę odszkodowania weźmie na siebie ubezpieczyciel.
  • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – ochroni nasze osobiste rzeczy przed kradzieżą, zniszczeniem lub zgubieniem.

Ubezpieczenie tygodniowego wyjazdu na narty dla czterech osób w ramach pakietu Travel Sport Polska Small w Uniqa kupimy już w cenie 78, 90 PLN (lecz. 500, NNW 20 000, OC 100 000). Za rozszerzoną ochronę ubezpieczeniową Travel Sport Polska Large będziemy musieli zapłacić 133, 00 PLN (lecz. 1 000, NNW 50 000, 100 000).

Ski Park Magura – warto czy nie warto?

To jeden z atrakcyjniejszych kurortów narciarskich na terenie Polski. Z pewnością warto go odwiedzić. Na uwagę zasługują zwłaszcza przystępne ceny, łatwy dojazd, a także liczne atrakcje pozanarciarskie (karczmy, restauracje, kuligi, zabytki). Na terenie ośrodka znajduje się szkoła nauki jazdy na nartach i szkółka dla najmłodszych. Mniej zadowoleni mogą być jedynie mniej doświadczeni narciarze (z uwagi na małą liczbą zaawansowanych tras i szlaków). Te niedogodności jednak w pełni rekompensuje klimatyczna, góralska atmosfera i gościnność. 

Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów