8 najciekawszych aplikacji podróżniczych – musisz je mieć!

Redakcja
Udostępnij:
5

Przewodniki kupowane na kilogramy, wielkie mapy rozkładane na stołach, kreślenie najlepszych tras, sprawdzanie miejscowości, czytanie reportaży z podróży, podpytywanie znajomych – kiedyś tak przygotowywano się do wyjazdów turystycznych. Dziś niemal każdą czynność związaną z podróżą jesteśmy w stanie zorganizować za pomocą smartfona. Pomaga w tym szereg aplikacji podróżniczych, które doskonale wesprą zarówno zaplanowanie podróży, jak […]

najlepsze aplikacje podróżne dla każdego

Przewodniki kupowane na kilogramy, wielkie mapy rozkładane na stołach, kreślenie najlepszych tras, sprawdzanie miejscowości, czytanie reportaży z podróży, podpytywanie znajomych – kiedyś tak przygotowywano się do wyjazdów turystycznych. Dziś niemal każdą czynność związaną z podróżą jesteśmy w stanie zorganizować za pomocą smartfona. Pomaga w tym szereg aplikacji podróżniczych, które doskonale wesprą zarówno zaplanowanie podróży, jak i zorganizowanie atrakcji podczas wyjazdu. Oto 7 najciekawszych aplikacji podróżniczych.

 1. Pack Point

Jest to jedna z tych aplikacji, która wydaje się nie być niezbędną, ale po użyciu doceniamy, jak wielkim jest udogodnieniem. Pack Point pomaga nam przygotować się do podróży z uwzględnieniem wszystkich potrzebnych rzeczy do zabrania. Wystarczy podać namiary na kierunek, datę i cel podróży, a aplikacja wygeneruje wskazaną listę rzeczy, którą należy spakować. Pod uwagę brane są zarówno aktywności podczas wyjazdu, przewidywana pogoda, jak też dostępność np. pralki czy suszarki.  Aplikacja wygeneruje listę potrzebnych rzeczy, którą można się podzielić z innymi osobami. Koniec z przedwyjazdowym przerzucaniem zawartości szafy i powtarzaniem „co jeszcze zabrać?”. Nareszcie ktoś zrobi to za nas! Gdyby jeszcze spakowała te wszystkie rzeczy, byłaby ideałem.

W skrócie: Aplikacja szczególnie przydatna dla osób, które jadą w nowe miejsce i nie mają pewności, co będzie im potrzebne. Przyda się też tym wszystkim, którzy notorycznie zapominają czegoś spakować.

Aplikacja dostępna na: Android, IOS

Cena: Android – bezpłatna (14,99 zł za produkty w aplikacji), IOS – 4-12 zł

2. SAS Survival Guide

Aplikacja stworzona przez byłego żołnierza SAS Johna “Lofty” Wisemana, który podzielił się wiedzą, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach. Wiseman jest także autorem książki o takim samym tytule. Jeśli potrzebujesz posłużyć się Morse’em, rozpalić ognisko bez zapalniczki, użyć kompasu czy zidentyfikować nieznaną roślinę to aplikacja ci w tym pomoże. Umiejętności przedstawiane w 16 filmach, znajdujących się w SAS Survival Guide, mogą przydać się w najmniej spodziewanym momencie, nie tylko w amazońskiej dżungli czy afrykańskiej sawannie.

Jesteś typem miejskim? Nie ma problemu – John „Lofty” Wiseman stworzył też coś dla tych, którzy chcą przetrwać w miejskiej dżungli. SAS Urban Survival pokaże ci, jak radzić sobie w przypadku pożaru. Co zrobić, gdy zostaniesz napadnięty? Jakie chwyty samoobrony zastosować? Jak zachować się w czasie ataku terrorystycznego? Wiele cennej wiedzy w jednej małej aplikacji.

W skrócie: Aplikacja pomocna w sytuacjach podbramkowych, które nie dotyczą nas na co dzień – zgubienie w lesie, rozpalenie ogniska bez źródła ognia czy zachowanie w trakcie pożaru. Warto ją zainstalować przed każdym wyjazdem – a szczególnie podczas wypraw na łono natury o podłożu survivalowym, na biwak, pod namiot, a także podczas wyjazdu do egzotycznego kraju.

Wymagania systemowe: Android, IOS

Cena: 28,81 zł (Android), 27,99 zł (IOS)

3. Flush

Ta aplikacja jest dosłownie dla KAŻDEGO. Lokalizuje wszystkie toalety, które znajdują w danym obszarze. Gdy podczas wielogodzinnego zwiedzania, potrzebne ci WC, nie musisz szukać, biegać, rozpytywać dookoła. Włączasz Flush i widzisz, w jakim kierunku się udać. Jak wielka nie byłaby niechęć do publicznych toalet, ta aplikacja po prostu się przydaje. To aplikacja z serii „tak proste, a tak potrzebne”.

W skrócie: Aplikacja przyda się zawsze i wszędzie. Przed wyjazdem do obcego miejsca, koniecznie zainstaluj ją na swoim telefonie. Szczególnie jeśli jedziesz do kraju, gdzie możesz mieć problemy z porozumiewaniem się.

Wymagania systemowe: Android, IOS

Cena: Android – bezpłatna (produkty w aplikacji 4,08 zł za element), IOS – bezpłatna

4. Peak Finder

Peak Finder to prawdziwa gratka dla amatorów gór. Skanujesz otoczenie, a aplikacja pokazuje Ci wszystkie szczyty znajdujące się w zasięgu 300 km. Co najważniejsze, działa offline i to na całym świecie. Baza gór także jest bogata – ponad 350 000 szczytów górskich. Za pomocą Peak Finder poznasz nawet małe górki znajdujące się w twoim mieście. Aplikacja wielokrotnie nagradzana i polecana m.in. przez National Geographic.

W skrócie: aplikacja niezbędna podczas górskich wycieczek. Dzięki niej lepiej poznasz otoczenie i szczyty górskie.

Wymagania systemowe: Android, IOS

Cena: Android – 19,99 zł, IOS – 23,99 zł

5. Wifi Map

Każdy podróżnik dobrze wie, jak irytujące są opłaty za roaming. Wiedzą o tym także twórcy aplikacji Wifi Map, którzy stworzyli narzędzie, pozwalające znaleźć punkty wi-fi w danej lokalizacji. Aplikacja Wifi Map nie tylko pokazuje, gdzie w mieście dostępne jest wi-fi, ale także od razu udostępnia do niego hasło. Aplikacja posiada funkcję filtrowania po najbliższym wi-fi w okolicy, a także daje możliwość udostępnienia punktu na Facebooku, Instagramie, Twitterze. Aplikację tworzą sami użytkownicy, dodając kolejne punkty.

W skrócie: Zainstaluj aplikację jeśli jedziesz do miejsca, gdzie są wysokie opłaty za roaming. Przyda się także na co dzień w Twoim mieście – szczególnie, gdy zależy ci w danej chwili na darmowym internecie.

Wymagania systemowe: Android, IOS, Windows*

Cena: Android – bezpłatna (produkty w aplikacji 2,99 zł-4,69 zł za element), IOS – bezpłatna

*W sklepie Microsoftu niedostępna jest konkretnie ta aplikacja, jednak jest wiele podobnych, które mają zbieżne funkcje.

6. Star Walk

Jeśli zawsze ciekawiło cię, co świeci na nocnym niebie, a jedyne, co umiesz rozpoznać to mały i wielki wóz, ta aplikacja sprawi ci dużą frajdę podczas wyjazdów. Jest to świetny interaktywny przewodnik po rozgwieżdżonym niebie. Zidentyfikuje gwiazdozbiory, ciała Układu Słonecznego i inne obiekty przestrzeni kosmicznej, a to wszystko w czasie rzeczywistym. Co należy zrobić, aby na chwilę stać się astronomem? Wystarczy podnieść telefon nad głowę i skanować nocne niebo.

W skrócie: Aplikacja polecana podczas wakacyjnych wyjazdów, szczególnie na łono natury, gdzie z łatwością można obserwować rozświetlone niebo.

Wymagania systemowe: Android, IOS, Windows

Cena: Android – 2,99 zł w promocji, cena regularna 12,99 zł, IOS – 13,99 zł, Windows – 11 zł

7. Food Spotting

Food Spotting zachwyci tych, którzy kochają odkrywać w podróży nowe smaki i wyjątkowe potrawy. To nie jest kolejna aplikacja, która prezentuje restauracje w danym mieście i ewentualne recenzje, gwiazdki, oceny. Food Spotting to raczej przewodnik po potrawach. Użytkownicy udostępniają w aplikacji zdjęcie dania czy napoju, które ich zachwyciło. Mogą przypisać im jedną z trzech możliwości „Want”, „Tired”, „Loved”. Opisują, w jakim miejscu jedli tę potrawę, co daje innym użytkownikom szansę odkrycia zupełnie niepowtarzalnych knajp. Widzimy od razu, w jaki sposób serwowane jest danie, jak duża jest porcja, jak wygląda w rzeczywistości. Udostępnić można wszelkie doznania kulinarne – śniadania, obiady, desery, kawy, przekąski a także drinki.

W skrócie: aplikacja będzie przydatna dla każdego, kto lubi dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki. Zainstaluj ją, jeśli zależy ci na poznaniu najlepszych specjałów kulinarnych kraju, do którego się wybierasz.

Wymagania systemowe: Android, IOS, Windows

Cena: bezpłatna

8. Lokalizator Rodziny GPS Kid Control

Największy koszmar wakacji? Zgubić dziecko. Iluż to rodziców biegało już z obłędem w oczach po zatłoczonym deptaku czy plaży, nawołując latorośl. Te problemy mogą odejść w niepamięć, jeśli zainstalujesz Lokalizator Rodziny GPS Kid Control. Aplikacja pokazuje lokalizację, nawet gdy GPS jest wyłączony. Co więcej, ma przydatną funkcję powiadamiania, gdy dziecko znajdzie się w obszarze uznanym przez rodzica za niebezpieczny. Bardzo przyda się na codzień, także poza wakacjami, gdyż wysyła automatyczne powiadomienia, gdy dziecko wyszło i wróciło ze szkoły.

W skrócie: Niezastąpiona aplikacja podczas rodzinnych wyjazdów. Gdy choć raz zdarzyło się, że Twoje dziecko zgubiło się na wakacjach, z tą aplikacją zyskasz spokój podczas urlopu. Szybko zlokalizujesz pociechę i oszczędzisz stresu swojej rodzinie.

Wymagania systemowe: Android, IOS

Cena: Android – bezpłatna (produkty w aplikacji 3,50 zł-60,99 zł za element), IOS – bezpłatna

Lista przydatnych aplikacji nie ma końca. Inne warte uwagi to: Around Me, która pokazuje najbliższe banki, bankomaty, restauracje, kina, supermarkety, postaje taksówek. XE Currency – udostępnia aktualne kursy walut i przelicza je. Travel Money – świetne narzędzia do rozliczania się kosztami w podróży i monitorowania wydatków. Organizując wyjazd, warto zainstalować najciekawsze aplikacje, a zdecydowanie ułatwią one przygotowanie się do podróży.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania