Narty pod Tatrami. Kaniówka Ski – Stacja Narciarska w Białce Tatrzańskiej

Magdalena Kajzer
Udostępnij:
4.5

Jak na narty, to w Tatry! U stóp naszych najwyższych gór znajduje się jedna z nowocześniejszych i najpopularniejszych wśród polskich narciarzy – stacja Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej. Na północno-wschodnim stoku Hornikowego Wierchu znajduje się kompleks pięciu wyciągów. Sprawdzamy, czy warto właśnie tam zarezerwować zimowy wypad na stok.Z tego artykułu dowiesz się:Rodzinnie w Białce, czyli […]

Narty pod Tatrami. Kaniówka Ski – Stacja Narciarska w Białce Tatrzańskiej

Jak na narty, to w Tatry! U stóp naszych najwyższych gór znajduje się jedna z nowocześniejszych i najpopularniejszych wśród polskich narciarzy – stacja Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej. Na północno-wschodnim stoku Hornikowego Wierchu znajduje się kompleks pięciu wyciągów. Sprawdzamy, czy warto właśnie tam zarezerwować zimowy wypad na stok.

Na terenie ośrodka działają trzy wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg kanapowy, ponadto dzieci mogą korzystać z wyciągu zaczepowego. Sezon startuje w zależności od warunków atmosferycznych, ale nie później niż w połowie grudnia. Stok jest w razie potrzeby sztucznie naśnieżany, a wieczorami oświetlony. W Kaniówka Ski dominują trasy łatwe i bardzo łatwe. Pod stokiem znajduje się duży parking, a w ośrodku można skorzystać z wypożyczalni sprzętu.

Rodzinnie w Białce, czyli dla kogo narty w Kaniówka Ski?

Kaniówka Ski to przede wszystkim przystępne trasy – aż 32% z nich jest klasyfikowanych jako bardzo łatwe, a pozostałe 68% jako łatwe. Ośrodek doskonale sprawdzi się więc w przypadku początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi. Na terenie stacji znajduje się także szkółka dla młodych adeptów szusowania. Na uwagę zasługują również atrakcyjne cenowo karnety ze zniżkami dla najmłodszych użytkowników stoku, o czym więcej w dalszej części artykułu. W okolicy znajduje się też wiele atrakcji dla całych rodzin.

Ile kosztują narty pod Tatrami? Cennik w Kaniówka Ski

Poniżej prezentujemy cennik aktualny na 28 listopada. Na ulgowe bilety mogą liczyć zarówno dzieci, jak i młodzież (do 15. roku życia) oraz seniorzy (po 65. roku życia). W ośrodku obowiązuje również karnet TatrySki, który uprawnia do zjazdów w stacjach w Kotelnicy Białczańskiej, Bani, Jurgowie i Czorsztynie-Ski.

Apres Ski po tatrzańsku. Co robić po nartach w Kaniówka Ski?

Cała okolica jest bardzo malownicza. Turystów i narciarzy zachwycają obecne praktycznie wszędzie nawiązania do góralskich klimatów, a także połączenie tradycyjnej zakopiańskiej architektury z nowoczesnością. W sezonie, jak i po nim szczególnie oblegane są termy w Białce Tatrzańskiej oraz tamtejsze SPA. Pod stacją w Kotelnicy znajduje się wypożyczalnia skuterów śnieżnych.

Wiele pensjonatów i ośrodków organizuje kuligi połączone z ogniskiem. Hitem wśród turystów jest także widokowy lot helikopterem. W centrum Białki znajduje się lodowisko (darmowe dla korzystających z TatrySki). W samym miasteczku oraz okolicy znajduje się wiele restauracji, klubów oraz pubów.

Warto czy nie warto? Wady i zalety nart w Kaniówka Ski

           Popularność ośrodka Kaniówka Ski bezsprzecznie świadczy o tym, że warto tam spędzić choć parę zimowych dni. Dlaczego jeszcze tyle osób wybiera właśnie tę stację narciarską w Białce Tatrzańskiej? Na plus zasługują:

  •        bezpieczne i zmodernizowane wyciągi narciarskie,
  •        dobrze przygotowane trasy narciarskie,
  •        trasy dla początkujących narciarzy oraz dzieci,
  •        bogate zaplecze serwisowe,
  •        łatwy dojazd,
  •        atrakcyjna oferta Apres ski,
  •        przystępne ceny karnetów.

Każdy medal ma jednak dwie strony, więc i resort Kaniówka Ski ma też wady. Na minus tej stacji narciarskiej należy zanotować:

  •        brak tras o wyższym stopniu trudności,
  •        zatłoczony stok w każdej porze sezonu,
  •        brak snowparku.

Jak wybrać ubezpieczenie na narty w Kaniówka Ski?

Wiele osób nie zabiera na polskie stoki dodatkowego ubezpieczenia, a niesłusznie. Mimo, że mamy zapewnioną darmową opiekę medyczną i nie musimy też płacić za koszty ratownictwa, to i tak polisa się nam przyda. W razie wypadku otrzymamy odszkodowanie w ramach NNW czy uszkodzonego bagażu.

Często kontuzja złapana na stoku musi być długo leczona – a w ramach ubezpieczenia pokryte zostaną koszty leczenia prywatnego oraz rehabilitacji. Ochroną można objąć także swój bagaż. Taką polisę można mieć już od 4 zł dziennie – wystarczy, że wybierzesz odpowiedni pakiet i wyliczysz składkę w naszym kalkulatorze.

Kup ubezpieczenie na narty w Kaniówka Ski

Szusuj w Kaniówka Ski

Stacja narciarska Kaniówka Ski ma o wiele więcej zalet niż wad. Śmiało można zapanować  tam rodzinne ferie zimowe. To także ośrodek idealny dla wszystkich początkujących narciarzy. Mogą uczyć się szusowania bezpiecznie, komfortowo, pod okiem instruktorów. a po całym dniu na stoku miło spędzić czas w miasteczku u jego okolicach.

Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów