Jaki kredyt zaciągnąć na wymarzone wakacje?

Redakcja
Udostępnij:
5

Oczami wyobraźni widzisz, jak leżysz na plaży na rajskiej wyspie, a wokół rozbrzmiewa wyłącznie szum fal i unosi się słodki zapach koktajli? A może marzysz, żeby założyć plecak, wziąć do ręki czekan i ruszyć na wyprawę na lodowiec? Taki wyjazd może sporo kosztować.

Jaki kredyt zaciągnąć na wymarzone wakacje?

Oczami wyobraźni widzisz, jak leżysz na plaży na rajskiej wyspie, a wokół rozbrzmiewa wyłącznie szum fal i unosi się słodki zapach koktajli? A może marzysz, żeby założyć plecak, wziąć do ręki czekan i ruszyć na wyprawę na lodowiec? Taki wyjazd może sporo kosztować. Jeśli nie chcesz korzystać ze swoich oszczędności, rozważ wzięcie kredytu! Sprawdź jakie źródło finansowania  najlepiej wybrać.

Każdy ma prawo do odpoczynku od pracy i codziennych obowiązków. Jednak nie zawsze domowy budżet pozwala na zorganizowanie wyjazdu za granicę – do ciepłych krajów czy w góry. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele atrakcyjnych kredytów, dzięki którym opłacisz wymarzone wakacje. Płatność można rozłożyć na dogodne raty, które nie będą nadmiernie obciążać domowego budżetu. Jednak zanim z radością podpiszesz umowę kredytową, dowiedz się, czym kierować się przy wyborze oferty.

Skąd można wziąć pieniądze na wakacje?

W ofercie banków i firm pożyczkowych na próżno szukać produktów, które są przeznaczone konkretnie na wakacje. Jednak aby zapłacić za wyjazd, masz szansę skorzystania z różnych narzędzi finansowych. Możesz np. wziąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę pozabankową albo wykorzystać limit na karcie kredytowej. Jeśli zdecydujesz się na jedno z powyższych rozwiązań, nikt nie zapyta Cię o cel kredytowania. Uzyskane środki możesz przeznaczyć na dowolne wydatki, nawet niezwiązane z wyjazdem.

Istnieje jeszcze jeden sposób na to, żeby zdobyć pieniądze na podróż. Możesz kupić wycieczkę w biurze podróży na raty. W takim przypadku nie otrzymasz gotówki do ręki. Środki zostaną przekazane bezpośrednio na opłacenie wyjazdu.

Zastanawiasz się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza? Przed podjęciem decyzji dowiedz się więcej o każdej z nich.

Kredyt gotówkowy na wakacje

Kredyt gotówkowy jest oferowany przez większość banków na rynku. Jest on udzielany osobom, które mają zdolność kredytową, czyli m.in.:

 • zarabiają wystarczająco dużo, aby pokryć wszystkie zobowiązania,
 • nie mają na koncie żadnych opóźnień w spłacie rat itp.

Ponadto, aby uzyskać kredyt na wakacje lub inny cel trzeba ukończyć 18 lat, mieć pełną zdolność do czynności prawnych, a także potwierdzić stałe źródło dochodu. Niekoniecznie musi nim być umowa o pracę na czas nieokreślony. Oczywiście trzeba również złożyć wniosek o udzielenie pożyczki w wybranym banku. Co ważne, można to zrobić osobiście w placówce wybranej firmy, jak i przez Internet, np. za pośrednictwem strony finanse.rankomat.pl.

W ramach kredytu gotówkowego można ubiegać się o kwotę nawet do 200 000 zł. A zatem nie musisz obawiać się, że pożyczka nie pokryje wszystkich Twoich wydatków urlopowych.

Środki z kredytu gotówkowego są wypłacane w gotówce bądź przelewane na indywidualne konto. A zatem możesz od razu zacząć wykorzystać je na dowolny cel — także niezwiązany z podróżą.

Pożyczka pozabankowa na urlop

Pożyczkę można wziąć również w instytucjach, które nie są bankami, czyli w tzw. parabankach. Są to prywatne firmy, które udzielają finansowania na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim. Wiele z nich:

 • nie sprawdza zdolności kredytowej klienta — dzięki temu pożyczkę mogą uzyskać także osoby, które otrzymały odmowę w banku;
 • pożycza gotówkę na podstawie indywidualnego oświadczenia klienta o osiąganych dochodach — zatem uzyskanie pieniędzy nie wymaga dopełnienia wielu formalności.

Niestety należy pamiętać, że większość produktów od instytucji pozabankowych jest bardzo drogich. Dotyczy to zwłaszcza 30- lub 60-dniowych pożyczek. Jeśli nie spłacisz ich na czas, odsetki mogą znacznie przekroczyć kwotę, którą otrzymasz przy podpisywaniu umowy.

Wykorzystanie limitu na karcie kredytowej

Jeśli masz kartę kredytową, przysługuje Ci limit. W jego ramach możesz swobodnie korzystać z gotówki udostępnionej przez bank. To dodatkowe i łatwo dostępne źródło pieniędzy. Jednak pamiętaj, że za każdym razem, gdy używasz karty, de facto zaciągasz pożyczkę. Może ona być bezpłatna, jeśli zwrócisz całą kwotę w tzw. okresie bezodsetkowym. Ale jeśli tego nie zrobisz, bank naliczy odsetki!

Korzystanie z karty kredytowej sprawdzi się, jeśli np.:

 • musisz szybko zapłacić za wyjazd, a jesteś przed wypłatą
 • nie jesteś w stanie określić, jak dużo wydasz podczas wakacji,
 • obawiasz się, że gotówka, którą masz, Ci nie wystarczy.

Dzięki dodatkowemu źródłu pieniędzy nie będzie trzeba martwić się o niespodziewane wydatki.

Warto także pamiętać, że ten środek płatniczy:

 • może przydać się nie tylko do opłacenia wydatków podczas podróży. W wielu zagranicznych hotelach, ze względów bezpieczeństwa, turyści mogą płacić za pobyt wyłącznie kartą kredytową. A więc bywa ona niezbędna, aby móc uregulować wszystkie należności;
 • pozwala uniknąć kosztów za przewalutowanie gotówki. Gdy używasz karty, automatycznie płacisz w walucie kraju, w którym się znajdujesz;
 • pomaga uniknąć utraty dużej ilości pieniędzy. Kartę można czasowo zablokować, jeśli np. zostawiasz ją w szafce w pokoju hotelowym czy na basenie. Ponadto można włączyć usługę chargeback, czyli zwrot gotówki za zakupy niezgodne z umową. Dzięki temu, gdy np. biuro podróży odwoła Twój wyjazd, otrzymasz wpłacone środki z powrotem.

A zatem, jeśli wybierasz się na wakacje, rozważ wykorzystanie karty kredytowej.

Zakup wycieczki w biurze podróży na raty

Jeśli kupujesz wycieczkę w biurze podróży, możesz od razu poprosić o rozłożenie płatności za nią na raty. Wiele firm ma podpisane umowy z bankami, które udzielają tego typu pożyczek. Aby skorzystać z takiej usługi, trzeba:

 • mieć dobrą zdolność kredytową,
 • zarabiać wystarczająco dużo, aby mieć środki na pokrycie wszystkich zobowiązań.

Zakup wycieczki na raty to korzystne rozwiązanie dla osób, które nie lubią załatwiać wielu formalności. W tej sytuacji wystarczy przedstawić dokumenty, które potwierdzają osiągane dochody.

Jednak pamiętaj, że decydując się na tę opcję, nie masz pewności, że nie przepłacasz za pożyczkę. Może okazać się, że inne banki oferują tańsze kredyty. Dlatego przed podpisaniem umowy warto sprawdzić inne oferty na rynku. Jak to zrobić? Pomoże Ci w tym internetowa porównywarka ofert bankowych.

Gdzie znaleźć korzystny kredyt na wakacje?

Porównywarka kredytu gotówkowego to dobre miejsce na poszukiwanie wakacyjnej pożyczki. Jest bardzo prosta w obsłudze. Aby z niej skorzystać, wejdź na stronę, kliknij „porównaj kredyty gotówkowe”, włącz formularz zgłoszeniowy i:

 • określ cel kredytowania, kwotę pożyczki oraz okres spłaty;
 • wskaż źródło dochodów oraz wysokość miesięcznego wynagrodzenia „na rękę”,
 • podaj kwotę swoich zobowiązań i liczbę osób na utrzymaniu,
 • odpowiedz na pytania odnośnie do kredytów, limitów odnawialnych i kart kredytowych, które obecnie masz na koncie,
 • wpisz swoją datę urodzenia, numer telefonu i imię.

Na podstawie powyższych informacji system przeanalizuje dostępne oferty i wybierze te, które najlepiej pasują do Twojej sytuacji. Następnie przedstawi Ci je w formie czytelnego rankingu, który będzie zawierać informacje o całkowitej kwocie do spłąty, wysokości oprocentowania, prowizji i RRSO oraz o comiesięcznej racie.

Wówczas pozostanie Ci dokładnie porównać warunki każdej oferty i zadecydować, która z nich jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Jak wybrać dobry kredyt na wakacje?

Szeroki wybór ofert Cię przytłacza? Nie wiesz, co wybrać? Nie podejmuj decyzji pochopnie, ponieważ będzie Cię to słono kosztować. Z pewnością nie chcesz przepłacać za swoje wakacje. Dlatego podczas analizowania dostępnych kredytów zwróć uwagę na:

 • całkowity koszt zobowiązania — jest to suma, którą trzeba będzie zwrócić do banku. Im mniejsza, tym lepiej dla Ciebie. Pamiętaj, że wysokość zobowiązania do spłaty może się zmniejszyć, jeśli skrócisz okres kredytowania. Zatem warto sprawdzić, ile wynosi całkowity koszt kredytu na tę samą sumę przy różnej liczbie rat;
 • wysokość comiesięcznej raty — nie powinna być zbyt wysoka, aby nie obciążać nadmiernie budżetu domowego. Jeśli będzie przekraczać Twoje możliwości finansowe, po powrocie z wymarzonych wakacji wpadniesz w kłopoty. Aby tego uniknąć, wybierz kredyt z taką miesięczną opłatą, którą będziesz mógł spłacać bez rezygnowania z dotychczasowego stylu życia.

Przed zawarciem umowy warto sprawdzić także, czy jest możliwość wcześniejszego uregulowania zobowiązania. Dzięki temu wszystkie nadwyżki gotówki będziesz mógł przeznaczyć na spłacenie kredytu i szybciej pozbędziesz się długu.

Wyjazd na wakacje to doskonały pomysł, jeśli chcesz odpocząć i nabrać sił do dalszego radzenia sobie z codziennymi zobowiązaniami. Dobry kredyt umożliwi Ci realizację planów, a jednocześnie nie zaburzy bezpieczeństwa finansowego. Dlatego dokładnie sprawdź oferty i wybierz odpowiednią pożyczkę dla siebie!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania