Jak wybrać ubezpieczenie na narty przez internet? 4 kroki do bezpiecznej jazdy

Redakcja
Udostępnij:
5

Pierwszy śnieg już spadł. To najwyższy czas, by zacząć  myśleć o wyjeździe na narty. Zwłaszcza, że pierwsze wyciągi, zarówno w Polsce, jak i za granicą właśnie ruszają. Przygotowania do sezonu to nie tylko wybór miejsca, zarezerwowania noclegu i kupienie karnetu, ale i znalezienie polisy zapewniającej pomoc w razie wypadku na stoku. Podpowiemy, jak wybrać ubezpieczenie […]

Jak wybrać ubezpieczenie na narty przez internet?

Pierwszy śnieg już spadł. To najwyższy czas, by zacząć  myśleć o wyjeździe na narty. Zwłaszcza, że pierwsze wyciągi, zarówno w Polsce, jak i za granicą właśnie ruszają. Przygotowania do sezonu to nie tylko wybór miejsca, zarezerwowania noclegu i kupienie karnetu, ale i znalezienie polisy zapewniającej pomoc w razie wypadku na stoku. Podpowiemy, jak wybrać ubezpieczenie na narty przez internet.

Narty należą do sportów podwyższonego ryzyka lub ekstremalnych i nie ma znaczenia fakt, czy jesteśmy dobrymi narciarzami czy dopiero zaczynamy przygodę z szusowaniem. Splot nieszczęśliwych okoliczności, złe warunki, mniej uważny narciarz – wszystko to może sprawić, że zamiast na piwie po nartach, wylądujemy w szpitalu. Koszty leczenia, ratownictwa i rehabilitacji niestety nie zapłacą się same. Chyba, że mamy polisę – wówczas te opłaty pokryje za nas ubezpieczyciel. Dobrą polisę możemy znaleźć bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Pomoże w tym kalkulator ubezpieczeń turystycznych – porównasz kilkanaście najlepszych polis narciarskich i dopasujesz je pod kątem swoich potrzeb i preferencji.

Podpowiadamy, jak wybrać ubezpieczenie na narty przez internet

1. Określ parametry swojego wyjazdu

Dobra polisa to polisa jak najbardziej dopasowana do naszych potrzeb i preferencji. Ważny jest zatem każdy szczegół – dlatego w kalkulatorze musisz określić:

 •        dokąd wyjeżdżasz (kontynent oraz kraj),
 •        w jakim celu (w przypadku polis narciarskich wybieramy oczywiście kategorię „Narty, snowboard”, chyba że planujesz również dodatkowe aktywności ekstremalne, np. jazdę poza stokiem, skutery śnieżne, zorbing na śniegu itp. – wówczas musisz zaznaczyć kategorię „Sporty ekstremalne”),
 •        na jak długo,
 •        w ile osób,
 •        czy osoby wyjeżdżające przebywają w Polsce w momencie zakupu ubezpieczenia,
 •        daty urodzenia wszystkich osób wyjeżdżających,
 •        czy którakolwiek z wyjeżdżających osób jest chora przewlekle.

Po wypełnieniu wszystkich pól możesz przejść do porównania wygenerowanych według Twoich preferencji ofert.

2. Wybierz najlepsze ubezpieczenie na narty

Mamy do wyboru kilkanaście polis na narty. Są to gotowe pakiety ubezpieczeń. Każdy może zdecydować się na konkretną ofertę, konkretną firmę, wybrane sumy gwarantowane, dodatki do polisy i cenę.

Gotową kalkulację można wysłać na adres mailowy i wrócić do nich za jakiś czas – to dobre rozwiązanie, kiedy sprawdzamy na szybko ceny polis i jeszcze nie zdecydowaliśmy się na konkretne ubezpieczenie.

Możesz sprawdzić szczegóły każdej oferty – wystarczy na nią kliknąć. Od razu widzimy, co otrzymujemy danej polisie, na jakie dodatki możemy liczyć i co jest dostępne w ramach podstawowego zakresu.

Jeśli nie możesz zdecydować się pomiędzy kilkoma ofertami, możesz je ze sobą porównać. Zaznaczasz pakiety, które Cię najbardziej interesują. W specjalnej tabelce masz wszystko jasno zestawione, dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzje, które ubezpieczenie najbardziej Ci odpowiada i które jest najbardziej optymalne.

3. Kup polisę

Jeśli wybrałeś swoje optymalne ubezpieczenie na narty, możesz przejść do zakupu. Konieczne będzie podanie kilku formalnych kwestii, zajmie to parę minut. Należy podać:

 •        adres e-mail,
 •        numer telefonu,
 •        dane ubezpieczającego (imię i nazwisko, adres),
 •        dane osób ubezpieczonych (imiona i nazwiska, daty urodzenia).

Następnie należy zaznaczyć zgody prawne oraz wybrać sposób płatności (szybkie przelewy DotPay lub płatność kartą).

4. Wydrukuj polisę i zabierz ją na narty

Po opłaceniu składki za ubezpieczenie otrzymamy ją w formie PDF-a na podany wcześniej adres mailowy. Wystarczy ją wydrukować i zabrać ze sobą, a w razie potrzeby okazać w placówce medycznej bądź skorzystać z pomocy centrum alarmowego (numer znajduje się na dokumencie ubezpieczenia).

Na narty tylko z ubezpieczeniem

Jak wybrać ubezpieczenie na narty przez internet - kilka porad

Wybór i zakup ubezpieczenia na narty zajmuje zaledwie kilka minut. Jego koszt także nie jest olbrzymi – bo najtańszą polisę można mieć od 3,4 zł dziennie. Zatem – zapewnienie sobie ochrony na czas szusowania nie jest ani czasochłonne, ani kosztowne. A uniknięcie wielotysięcznych kosztów leczenia będzie bezcenne.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów