Gdzie na narty na Słowację – najlepsze ośrodki narciarskie

Redakcja
Udostępnij:

Alpy za daleko i za drogo? Wcale nie musisz wyjeżdżać do Austrii czy Szwajcarii, by poszusować na dobrych stokach. W oddalonej o rzut beretem od naszej granicy Słowacji ośrodki narciarskie wręcz kuszą, by je odwiedzić. Tamtejsze stoki nie ustępują infrastrukturą alpejskim, także baza noclegowa i gastronomiczna stoi na odpowiednim poziomie. Cenom za to bliżej do […]

Gdzie na narty na Słowację – najlepsze ośrodki narciarskie

Alpy za daleko i za drogo? Wcale nie musisz wyjeżdżać do Austrii czy Szwajcarii, by poszusować na dobrych stokach. W oddalonej o rzut beretem od naszej granicy Słowacji ośrodki narciarskie wręcz kuszą, by je odwiedzić. Tamtejsze stoki nie ustępują infrastrukturą alpejskim, także baza noclegowa i gastronomiczna stoi na odpowiednim poziomie. Cenom za to bliżej do polskich realiów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem trzech najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji!

Miejsce idealne na rodzinny wyjazd –  Jasna Nizke Tatry, Liptowo

10 kilometrów tras o najłatwiejszym poziomie trudności, 9 kilometrów tras dla doświadczonych, liczne szkółki narciarskie dla najmłodszych narciarzy, największy na Słowacji  snowpark oraz znakomite tereny do uprawiania freeridu. Tak w skrócie można opisać ośrodek Jasna położonych w Niskich Tatrach będący największym tego typu u naszych południowych sąsiadów. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, bez względu na to czy uprawia klasyczne narciarstwo, snowboard czy raczej woli ekstremalne szusowanie. Ośrodek Jasna może pochwalić się infrastrukturą na najwyższym poziomie (odbywają się tam międzynarodowe imprezy sportowe). Na terenie stacji znajdują się dwa oświetlone stoki idealne do wieczornej jazdy.  A co poza stokiem? Kurort szczyci się wieloma restauracjami z najlepszym jedzeniem, wrażeń można szukać w pubach i klubach muzycznych, a całą rodziną warto wybrać się do Tatralandii.

ceny_tras_jasna

 

Sezon wiecznie żywy – Tatrzańska Łomnica, Wysokie Tatry

Narciarzy można spotkać tutaj niemal przez cały rok – bo sezon trwa od listopada do maja. To bowiem najwyższej położony ośrodek narciarski na Słowacji leżący u stóp Łomnicy, jednego z najwyższych tatrzańskich szczytów.  Na jego terenie leżą dwa duże tereny narciarskie – Jamy i Skalnate Pleso. Okolica zachwyca – nie tylko ośnieżonymi szczytami, ale otaczającymi kurort parkami, lasami i rozsianymi dosłownie wszędzie pensjonatami i sanatoriami, z których najstarsze pamiętają jeszcze XIX wiek.  Na terenie Łomnicy znajduje się kilkanaście kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu, pomocy instruktora oraz oferty szkółek narciarskich dla dzieci.  W okolicy znajdują się także inne obiekty sportów zimowych – skocznie narciarskie, lodowisko oraz tor bobslejowy. Po całym dniu na stoku można zjeść smaczny obiad w jednej z miejscowych restauracji, wybrać się do ekskluzywnego baru albo klubu muzycznego. Łomnica bowiem z roku na rok klimatem Apres ski chce dorównać alpejskim ośrodkom – i naprawdę się jej to udaje.

 

ceny_tras_tatrzanskalomnica

Na bogato – Park Snow Donowaly, Wielka Fatra

14 nowoczesnych wyciągów, naśnieżane stoki, 10 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu zaawansowania – tak prezentuje się jeden z najlepszych i najczęściej odwiedzanych w Słowacji ośrodków – Park Snow Donowaly leżący niedaleko Bańskiej Bystrzycy. W jego otoczeniu znajdują się malownicze lasy i łąki, a także źródła termalne.  Ośrodek kusi doskonałym warunkami na jazdy na nartach oraz snowboardzie, trasy są przygotowane pod kątem potrzeb zupełnych amatorów, jak i doświadczonych miłośników szusowania. Atrakcyjna cenowo baza noclegowa to kolejny plus Donowaly. Po całym dniu spędzonym na stoku można zakosztować innych sportów zimowych – saneczkarstwa na specjalnie przygotowanym torze i łyżwiarstwa. Na spragnionych sporej dawki adrenaliny czekają kursy oraz loty paralotnią z instruktorem. Odetchnąć można w jednej z licznych klimatycznych tawern  albo w pubie. Nie można zapomnieć też o kąpiel w polskich termalnych źródłach! Park Snow Donowaly to alpejski standard, słowacki klimat i w dodatku idealny na polską kieszeń.

 

ceny_tras_snowdonovaly

Ubezpieczenie na narty w Słowacji – jak wybrać?

To oprócz konserwacji sprzętu obowiązkowy punkt przygotowania wyjazdu na narty do Słowacji. Ryzyko istniej zawsze, a wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć. Polisa na narty nie kosztuje wiele (bo można znaleźć pakiety od 22 zł za tydzień ochrony), a zapewnia pokrycie kosztów leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, a nawet ochronę bagażu i sprzętu sportowegoUbezpieczenie trzeba dopasować do charakteru swojego wyjazdu. Na Słowacji obowiązuje EKUZ, ale nie zapewnia on refundacji wszystkich kosztów leczenia i ratownictwa. Lepiej więc wykupić ubezpieczenie gwarantujące pokrycie kosztów leczenia (minimum na 20 000 euro) oraz ratownictwa (przynajmniej 5000 euro). Jeśli planuje się ekstremalną jazdę na nartach albo dodatkowe rozrywki po stoku, to konieczne będzie dokupienie rozszerzenia polisy..


Porównaj ubezpieczenia narciarskie do Słowacji››


Poniżej prezentujemy kilka przykładowych kalkulacji:

  • Ubezpieczenie dla jednej osoby planującej spędzić weekend na Słowacji z uwzględnieniem ekstremalnej jazdy na nartach

Cena: 29,16 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 209 sportów objętych ochroną, w tym narciarstwo i snowboard z uwzględnieniem ekstremalnej jazdy poza stokiem

  • Ubezpieczenie dla pięcioosobowej rodziny planującej 7-dniowy wyjazd na narty na Słowację z uwzględnieniem podróży samochodem

Cena: 224,38 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 92 sporty objęte ochroną, w tym snowboard i narciarstwo, OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, AutoAssistance

  • Ubezpieczenie dla 2 osób na 5- dniowy wypad na narty na Słowację

Cena: 32,40 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, 90 sportów objętych ochroną, w tym jazda na nartach i snowboardzie

Narty po słowacku

Wcale nie trzeba wyjeżdżać  w alpejskie szczyty, żeby zakosztować szusowania na najwyższym poziomie, korzystając z nowoczesnej infrastruktury i udogodnień, o jakich naszym góralom się nie śniło. Mamy to po sąsiedzku – na Słowacji, blisko i tanio. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów