Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?

Redakcja
Udostępnij:
5

Wraz ze wzrostem popularności wyjazdów na narty za granicę, firmy ubezpieczeniowe zaczęły oferować produkty będące uzupełnieniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Są to polisy turystyczne skierowane do osób uprawiających sporty zimowe.Z tego artykułu dowiesz się:Co daje ubezpieczenie na narty?Zestawienie kosztów wypadków na nartach z ceną ubezpieczenia turystycznegoJak najlepiej kupić ubezpieczenie turystyczne? Przed podjęciem decyzji o […]

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?

Wraz ze wzrostem popularności wyjazdów na narty za granicę, firmy ubezpieczeniowe zaczęły oferować produkty będące uzupełnieniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Są to polisy turystyczne skierowane do osób uprawiających sporty zimowe.

Przed podjęciem decyzji o zakupie polisy warto dowiedzieć się, czym jest ubezpieczenie na narty, jakie niesie ze sobą korzyści oraz ile kosztuje.

Co daje ubezpieczenie na narty?

Ryzyka wchodzące w skład polisy obejmują zdarzenia będące następstwami wypadku podczas uprawiania sportu. Kompleksowa polisa na narty powinna więc pokrywać koszty:

 • leczenia i hospitalizacji na skutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania,
 • przeprowadzenia akcji poszukiwawczej i ratowniczej,
 • transportu poszkodowanego do placówki medycznej,
 • transportu ubezpieczonego do kraju,
 • przedłużenia pobytu, np. w hotelu osoby towarzyszącej ubezpieczonego.

Kupując ubezpieczenie na narty warto zwrócić również uwagę na ryzyka dodatkowe. Polisa narciarska może obejmować ochroną sprzęt na wypadek kradzieży lub nieumyślnego zniszczenia, np. przez przewoźnika. Przydatnym elementem jest także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC – na wypadek wyrządzenia szkody osobom trzecim).

Zestawienie kosztów wypadków na nartach z ceną ubezpieczenia turystycznego

Narciarstwo zaliczane jest do ryzykownych sportów, podczas uprawiania których często dochodzi do urazów. Łatwo jest nie tylko zrobić krzywdę sobie, ale również innym narciarzom. Z tego powodu ubezpieczenie na narty staje się niemal koniecznością.

Koszt ubezpieczenia narciarskiego jest bardzo niski w porównaniu do wydatków, jakie mogą obciążyć budżet, jeżeli za wszystko będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Przykładowo, osoba dorosła, która wyjeżdża na narty do Austrii na 7 dni, zapłaci za polisę turystyczną w firmie:

 • Uniqa  – 25,90 zł,
 • Signal Iduna – 29,77 zł,
 • Wienner – 59,00 zł,
 • Aviva – 62,00 zł,
 • Ergo Ubezpieczenia – 82,60 zł.

Ta sama osoba, która nie posiada ubezpieczenia turystycznego i ulegnie wypadkowi na stoku w Austrii, w przypadku złamania trzonu kości udowej może zostać obciążona kosztami w wysokości:

 • około 400 zł za udzielenie pierwszej pomocy na stoku,
 • około 11 000 zł za transport helikopterem do placówki medycznej,
 • około 5 500 zł za pobyt i leczenie w szpitalu,
 • około 18 000 zł za przewóz do Polski w pozycji leżącej.

W sumie, nieszczęśliwy wypadek może kosztować niemal 35 000 zł, a nawet więcej, w zależności od udzielonej pomocy, poniesionych obrażeń czy kraju, w którym doszło do wypadku..

Jak widać, wydatki związane z  otrzymaniem pomocy w razie wypadku za granicą są ogromne i zdecydowanie przewyższają koszt wykupu polisy narciarskiej. Cena ubezpieczenia zależy od wybranego zakresu ochrony, czasu obowiązywania oraz liczby ubezpieczonych osób.

Jak najlepiej kupić ubezpieczenie turystyczne?

Zakupu polisy na narty można dokonać przez internet siedząc wygodnie w fotelu. Najlepszą opcją jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki temu każdy może wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Nasz kalkulator daje możliwość łatwego zestawienia nie tylko kosztu ubezpieczenia, ale również jego zakresu.

Przed wyjazdem na narty za granicę warto więc zabezpieczyć swoje zdrowie i życie, wykupując dobre ubezpieczenie turystyczne obejmujące ochroną amatorskie uprawianie sportów zimowych. Gdy wybierzemy jedną z ofert i kupimy polisę online, wystarczy wydrukować i podpisać wysłany na naszą skrzynkę mailową dokument, który zapewni nam niezbędną ochronę na stoku.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów