Chyrowa Ski. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Magdalena Kajzer
Udostępnij:
5

Chyrowa Ski to nowopowstały ośrodek narciarski znajdujący się w Bieszczadach, w Chyrowej koło Dukli. Na terenie stacji znajdują się trzy nowoczesne wyciągi orczykowe uruchomione początkiem 2019 roku. Sprawdzamy, czy warto wybrać się właśnie tam na narty.Z tego artykułu dowiesz się:Dla kogo narty w Chyrowa Ski?Ceny karnetów w Chyrowa SkiNoclegi i Apres ski – na co […]

narty w Chyrowa Ski

Chyrowa Ski to nowopowstały ośrodek narciarski znajdujący się w Bieszczadach, w Chyrowej koło Dukli. Na terenie stacji znajdują się trzy nowoczesne wyciągi orczykowe uruchomione początkiem 2019 roku. Sprawdzamy, czy warto wybrać się właśnie tam na narty.

Na terenie ośrodka Chyrowa Ski znajduje się łącznie 900 metrów tras o różnym stopniu trudności. Należą one do najszerszych w Polsce – średnio mają 130 metrów szerokości. Stoki są oświetlone, w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych dodatkowo sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Dla kogo narty w Chyrowa Ski?

Ośrodek narciarski w Chyrowej to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz dla początkujących narciarzy. Na terenie stoku znajdują się cztery trasy – trzy z nich są znakowe na niebiesko (trasy łatwe, o najniższym stopniu trudności), a jedna na czerwono (średni stopień trudności). Na terenie ośrodka znajduje się szkoła narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu. Dostępny jest też punkt gastronomiczny z zapleczem sanitarnym.

Ceny karnetów w Chyrowa Ski

W ośrodku Chyrowa Ski narciarze mogą zakupić godzinne, całodniowe i kilkudniowe karnety, oferowane są bilety ulgowe dla dzieci. Cennik prezentuje się następująco:

Istnieje także możliwość zakupu biletów na pojedyncze zjazdy, w cenie standardowej i ze zniżką:

Na stoku ze specjalnych ulg mogą skorzystać również grupy zorganizowane (uczniowie szkół podstawowych/liceów/techników, od poniedziałku do piątku, minimum 20 osób, w godzinach od 9.00 do 14.00, koszt karnetu – 30 zł/osoba). Chyrowa Ski oferuje także karnet seniora dla osób powyżej 62 roku życia w cenie 30 zł/osoba, który obowiązuje tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00.

Noclegi i Apres ski – na co można liczyć w Chyrowej?

Na terenie Chyrowej, a także w okolicy znajduje się sporo miejsc noclegowych – głównie w hotelach, prywatnych kwaterach i pensjonatach. W okolicy znajduje się wiele ciekawych zabytków, powiązanych z podkarpacką historią. Można wybrać się na spacer w góry lub po okolicy. Organizowane są również różne zawody oraz warsztaty rękodzieła.

Chyrowa Ski – warto czy nie? Zalety i wady ośrodka w Bieszczadach

Nowoczesne wyciągi zawsze tłumnie przyciągają fanów narciarstwa. Leżąca w Bieszczadach stacja narciarska w Chyrowej dopiero zdobywa popularność. Dlaczego warto ją odwiedzić? Na uwagę zasługują:

 •        nowoczesne, bezpieczne wyciągi,
 •        najszersze trasy narciarskie w Polsce,
 •        małe zatłoczenie tras,
 •        przystępne ceny karnetów,
 •        zniżki dla dzieci, grup i seniorów,
 •        oświetlenie stoku,
 •        naśnieżane i ratrakowane trasy,
 •        nowoczesna infrastruktura,
 •        trasy idealne dla początkujących oraz dzieci.

Bieszczadzki ośrodek ma jednak i słabsze strony. Na minus stacji Chyrowa Ski z pewnością trzeba zapisać:

 •         brak tras o wyższym poziomie trudności,
 •        brak snowparku,
 •        ubogą ofertę Apres ski,
 •        słabą lokalizację (możliwe problemy z dojazdem).

Jak wybrać ubezpieczenie na narty w Chyrowa Ski?

Każdy narciarz zdaje sobie sprawę, że sport który uprawia należy do ryzykownych. Złamania i inne kontuzji obu kończyn są dość powszechne. To oczywiście wiąże się z dyskomfortem, ale i nadprogramowymi wydatkami. I mimo że na terenie Polski mamy opiekę medyczną warto się ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków. Taką ochronę można mieć już od 4 zł dziennie – w zamian można liczyć na odszkodowanie w razie wypadku, pokrycie kosztów leczenia prywatnego i rehabilitacji czy OC w życiu prywatnym.

Kup ubezpieczenie na narty w Chyrowa Ski

Chyrowa Ski czeka na narciarzy

Chyrowa Ski to nowy ośrodek, wyciągi jeszcze pachną farbą, a wszystko lśni nowością. Trzeba więc dać mu się rozkręcić. To doskonała alternatywa dla zatłoczonych stacji narciarskich pod Tatrami, Beskidami czy Karkonoszami. Zatem warto rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, ale na narty!

Autor

Magdalena Kajzer

Redaktor ds. podróży i ubezpieczeń turystycznych. Autorka blogów bezpieczna-podroz.pl i ubezpieczeniepracyzagranica.pl. Uwielbia planować dłuższe i krótsze wyjazdy. Prywatnie zapalona społeczniczka, miłośniczka gór, dobrych książek i piłki nożnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów