Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Małgorzata Tabak
Udostępnij:
4.2

Planujesz wyjazd do Turcji i zastanawiasz się, czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Czy wiesz, jakie są koszty leczenia w tym kraju i czy EKUZ działa na jego terenie? Poznaj wskazówki jak wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne i ciesz się bezpieczeństwem podczas wakacji.

jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Turcji

Kilka lat temu Turcja należała do czołówki krajów najchętniej odwiedzanych przez Polaków. Zamachy terrorystyczne i napięta sytuacja polityczna zmieniły ten trend. Na szczęście wszystko zaczyna wracać do normy. Turcja znów kusi najbardziej malowniczymi krajobrazami wśród krajów śródziemnomorskich. Sprawdzamy, dlaczego warto je docenić, na co uważać i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Turcji.

Nowoczesna baza hotelowa, gwarancja słonecznej i ciepłej pogody, a także turecka, orientalna kuchnia sprawiają, że najczęściej Polacy wybierają się tam na typowe wakacje wypoczynkowe – zwłaszcza w okolice Riwiery Tureckiej oraz Wybrzeża Egejskiego. W okolicach kurortów znajduje się wiele restauracji, barów, a przy plażach królują ośrodki do uprawiania sportów wodnych.

Dlaczego warto jechać do Turcji?

Turcja to kraj o bogatej historii i kulturze, z pięknymi plażami i ciepłym morzem, który oferuje turystom wspaniałe warunki do plażowania i uprawiania sportów wodnych. To kraj o różnorodnym krajobrazie. Od pięknych plaż na wybrzeżu Morza Śródziemnego, przez górzyste tereny w środkowej Turcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od tego, czy preferuje aktywny wypoczynek, zwiedzanie czy relaks na plaży.

Turcję docenią także miłośnicy zabytków i niesamowitych pejzaży. W Kapadocji można zobaczyć skalne kominy i wapienne tarasy, które są jednym z najbardziej unikalnych krajobrazów na świecie. Piękno tego regionu można podziwiać z lotu ptaka, wybierając się na królewski lot balonem. To niezapomniane doświadczenie, które pozwala zobaczyć ten niezwykły region z zupełnie innej perspektywy.

Stambuł, będący jednym z najważniejszych miast na terenie Turcji, jest prawdziwym skarbem dla miłośników historii i kultury. Znajdują się tam liczne zabytki, jak choćby Błękitny Meczet, pałac sułtański Topkapi, Meczet Sulejmana, świątynia Hagia Sophia. Każde z tych miejsc ma swoją unikalną historię i jest świadectwem bogatej kultury Turcji.

Wielki Bazar w Stambule to prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Można tutaj znaleźć wszystko, od tradycyjnych tureckich dywanów po egzotyczne przyprawy.

Warto także na własne oczy zobaczyć Efez, czyli najlepiej zachowane starożytne miasto u wybrzeży Morza Egejskiego. To miejsce, które każdego roku przyciąga tysiące turystów. Oferuje niezapomniane wrażenia i daje możliwość przeniesienia się w czasie do epoki starożytnej.

Pogoda w Turcji – kiedy jechać na wakacje?

Podróżując do Turcji, warto pamiętać, że w zależności od części kraju, do której się wybieramy, mogą panować różne warunki pogodowe. Na wybrzeżu Morza Śródziemnego klimat jest typowo śródziemnomorski. Z gorącym, suchym latem i łagodnymi, wilgotnymi zimami, kiedy temperatura spada do maksymalnie 15-17°C. Natomiast w środkowej Turcji klimat jest już bardziej kontynentalny, z gorącym latem i chłodnymi zimami.

W Turcji najcieplej jest w czerwcu, lipcu i sierpniu. W lipcu i sierpniu temperatura dochodzi do 32°C, kiedy w czerwcu pozostaje jeszcze na granicy 29°C. Temperatura wody to: 23°C w czerwcu, 26°C w lipcu oraz 27°C w sierpniu. Najmniej w Turcji pada w lipcu – 3 mm to suma opadów na lipiec i to najniższy notowany wynik w skali roku.

Planując tutaj wakacje – bez względu na to, czy wybierasz odpoczynek, czy zwiedzanie – pamiętaj o sprawdzeniu aktualnej pogody i warunków w miejscu, do którego się udajesz.

Na co uważać w Turcji?

Choć od lipca 2018 roku w Turcji przestał obowiązywać stan wyjątkowy, niemniej jednak polskie MSZ w informacjach dla turystów udających się do Turcji odradza wszelkie podróże w rejony  graniczące z Syrią i Irakiem. Ze względu na utrzymujące się zagrożenie terroryzmem, a także prowadzone na tych terenach operacje wojskowe zalecane jest omijanie okręgów: Hatay, Kilis, Diyarbakir, Batman, Şırnak oraz Hakkari.

W związku z sytuacją zagrożenia na terenie kraju mogą występować utrudnienia i ograniczenia na drogach oraz kontrole służb bezpieczeństwa pasażerów w autobusach i samochodach. Podróżujący po Turcji turyści zawsze powinni mieć przy sobie paszport lub dowód osobisty. 

Wybierając Turcję na wakacyjny wyjazd, należy mieć także świadomość, że kraj ten jest zagrożonym terroryzmem w miejscach typowo turystycznych. W ostatnich latach dochodziło tutaj do ataków terrorystycznych, np. w 2024 r. w Stambule oraz w 2023 r. w Ankarze. Dlatego także w popularnych regionach turystycznych, zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach narażonych na takie ataki, jak np.: główne atrakcje turystyczne, kluby nocne czy budynki użyteczności publicznej.

Lepiej unikać samotnego podróżowania, zwłaszcza po zmroku i w odludnych miejscach. W niektórych kurortach trzeba wystrzegać się naciągaczy, którzy oferują usługi przewodników w bardzo zawyżonych cenach.

Biorąc pod uwagę incydenty przemocy skierowanej przeciwko kobietom (w tym gwałty), zaleca się im, aby były one szczególnie ostrożne w kwestii spożywania jedzenia i napojów serwowanych w klubach nocnych lub przez nieznajomych. Istnieje bowiem ryzyko podania im narkotyków lub tzw. tabletki gwałtu.

U bardziej wrażliwych podróżników mogą pojawić się objawy zemsty sułtana, czyli problemy żołądkowe. Kuchnia turecka jest bardzo ostra – warto wziąć to pod uwagę.

W Turcji występują trzęsienia ziemi, szczególnie w regionach położonych wzdłuż linii tektonicznych (np. na zachodnim wybrzeżu Morza Egejskiego). Dlatego też planując urlop, warto zapoznać się z aktualnymi informacjami na ten temat.

Poradnik dla wyjeżdżających do Turcji

Ubezpieczenie turystyczne do Turcji
Zdaniem specjalistów WakacyjnaPolisa.pl
Minimalne polecane sumy ubezpieczenia:
  • dla ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) – 50 000 EURO,
  • dla ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) – 20 000 EURO.
Turcja – informacje ogólne
  • W związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim (okręgi Hatay, Kilis oraz Diyarbakir, Batman, Şırnak, Hakkari) i niestabilną sytuacją również w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza obywatelom polskim wszelkie podróże w te regiony kraju. Na tych terenach odbywają się operacje wojskowe i policyjne oraz utrzymuje się zagrożenie terroryzmem.
  • Osobom tam przebywającym czasowo zaleca się rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności. Osoby przebywające w ww. regionach Turcji powinny bezwzględnie stosować się do zaleceń tureckich sił porządkowych.
  • Ze względu na sytuację związaną z trzęsieniami ziemi w Turcji, które miały miejsce w 2023 r. i trwającą odbudową infrastruktury, w prowincjach: Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye i Şanlıurfa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w czasie podróży do ww. prowincji.
  • Sytuacja bezpieczeństwa w pozostałych regionach Turcji nie uległa zasadniczej zmianie. Nadal jest to kraj przyjazny turystom, w którym jednak nie można wykluczyć zagrożenia atakami terrorystycznymi. Dlatego również w popularnych regionach turystycznych zalecane jest zachowanie ostrożności.
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń władz tureckich i organizatorów pobytów turystycznych.
  • Z uwagi na wysokie koszty leczenia warto wykupić dodatkową polisę, obejmującą koszty leczenia i NNW (min. 50 000 EUR, a w przypadku osób w grupie podwyższonego ryzyka, z racji wieku bądź ze względu na zdiagnozowane schorzenia – 100 000 EUR) oraz koszty transportu medycznego, w tym także transportu zwłok (źródło: Polak Za Granicą).
Służba zdrowia
Informacje podane na stronach MSZ
  • Służba zdrowia jest w znacznym stopniu prywatna. Zabiegi są bardzo drogie i aby uniknąć problemów z płatnościami za leczenie szpitalne, należy posiadać odpowiednie ubezpieczenie lub być przygotowanym na płatności kartą kredytową.
  • Większe szpitale mają podpisane umowy z ubezpieczycielami i honorują polisy ubezpieczeniowe.
  • W mniejszych miejscowościach należy liczyć się z koniecznością dokonania opłaty gotówką. Trzeba wówczas wziąć fakturę za usługę i wystąpić o zwrot kosztów do ubezpieczyciela (źródło: www.gov.pl/web/turcja/informacje-dla-podrozujacych)
  • Szczepienia nie są obowiązkowe. Zalecane jest jednak wykonanie przed podróżą szczepienia przeciwko żółtaczce. W razie np. operacji zaświadczenie o takim szczepieniu należy okazać w szpitalu.
Koszty leczenia Wizyta u lekarza (bez zabiegów) – minimum 100 USD.
Szpital – powyżej 500 USD za dzień pobytu.
Dla aktywnych
  • Popularne sposoby aktywnego wypoczynku
Motorówka
Nurkowanie
Skuter
Wędrówki górskie
Żeglowanie
Ważne numery telefonów
Policja – 155
Pogotowie Ratunkowe – 112
Straż Pożarna – 112
Żandarmeria – 112 (pełni zadania policji poza terenem miejskim)
Straż wybrzeża – 158
Ambasada RP:
Atatürk Bulvari 241
Kavaklidere PK-20, 06-650 Ankara
Tel.: (+90 312) 4572000 (centrala) – czynny całodobowo
Faks: (+90 312) 4678963
ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.gov.pl/web/turcja
Przydatne strony internetowe
Ostrzeżenia i informacje ogólne Strona MSZ www.gov.pl/web/turcja/informacje-dla-podrozujacych
Dla kierowców Strona Polskiego Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych (PBUK) www.pbuk.pl/postepowanie-w-razie-wypadku/zdarzenia-za-granica
Pogoda Aktualna prognoza pogody https://www.meteoprog.pl/pl/catalog/Turkey/


Koszty leczenia w Turcji  

Większość placówek medycznych w Turcji działa prywatnie, są bardzo dobrze wyposażone i zapewniają pełną oraz profesjonalną pomoc. Przekłada się to jednak na koszty i np. prywatna wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może kosztować nawet 100 dolarów, a dzień w szpitalu – od 500 dolarów wzwyż. Jeżeli zatem chcemy uniknąć nieprzewidzianych kosztów, jakie będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni w przypadku nagłego zachorowania, to wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest najlepszym rozwiązaniem.

W większych miastach i kurortach turystycznych należność za leczenie można zapłacić kartą lub okazać posiadane ubezpieczenie. W mniejszych miejscowościach zazwyczaj płatność należy uiścić gotówką  i poprosić o fakturę. Dopiero potem będzie można ubiegać się o stosowne odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Ważne! Jeżeli chorujesz na choroby przewlekłe i chcesz wwieźć do Turcji leki, to możesz zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego lub recepty.

Czy karta EKUZ zadziała w Turcji?

Podróżując na terenie Europy, jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania w razie z problemów ze zdrowiem z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Niestety w Turcji ona nie zadziała. Jeśli więc dojdzie do sytuacji, w której trzeba będzie zgłosić się do szpitala czy na konsultację lekarską – turysta będzie musiał zapłacić za to z własnej kieszeni.

Warto również pamiętać, że opieka medyczna w Turcji nie należy do najtańszych. Wizyta u lekarza (bez zabiegów) może kosztować od 100 dolarów wzwyż, dzień pobytu w szpitalu – od 500 dolarów w górę.

Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zakupienie ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu w problematycznej sytuacji uda się pokryć wszystkie koszty leczenia.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

W Turcji nie ma możliwości korzystania z karty EKUZ – wszystkie koszty leczenia, zarówno w placówkach prywatnych, jak i publicznych pokrywa sam pacjent. Lepiej więc uniknąć tych wydatków, wykupując stosowne ubezpieczenie turystyczne, które zapewni pełną ochronę na czas pobytu w Turcji. Sprawdzamy, jakie elementy powinna zawierać taka polisa.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Turcji››

Koszty leczenia i NNW są najważniejsze

Koszty leczenia pokryją wszystkie wydatki medyczne, związane z wizytami lekarskimi, hospitalizacją, zakupem leków czy badaniami. Z uwagi na wysokie opłaty za pomoc medyczną w Turcji ubezpieczenie powinno zapewniać koszty leczenia na sumę gwarantowaną w wysokości przynajmniej 50 000 euro. Osoby będące w grupie podwyższonego ryzyka z powodu wieku albo zdiagnozowanych schorzeń powinny wykupić polisę w wysokości co najmniej 100 000 euro. Do polisy można dokupić także rozszerzenie ochrony o choroby przewlekłe.

Jeśli planujemy wyprawy w góry lub rejsy po morzu lepiej zadbać też o koszty ratownictwa. Ich wysokość powinna wynosić co najmniej 5 000 euro. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) pozwoli zrekompensować finansowo poniesione starty za trwały uszczerbek na zdrowiu.

OC i ochrona bagażu na wszelki wypadek

Choć Turcja nie jest krajem szczególnie narażonym na kradzieże, to jednak warto zainwestować w ubezpieczenie bagażu. Dzięki temu w razie jego utraty czy zniszczenia będzie można liczyć na rekompensatę finansową. Ubezpieczeniem można objąć także sprzęt sportowy, który zabieramy ze sobą na wakacje.

Przyda się także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej  w życiu prywatnym (OC). Ubezpieczyciel pokryje wtedy koszty, gdy z naszej winy urazu dozna osoba trzecia lub zniszczone zostaną należące do niej przedmioty.

Dodatkowe elementy ubezpieczenia, które warto mieć

Zazwyczaj podstawowe ubezpieczenie podróżne nie obejmuje szkód, jakie mogą powstać w wyniku uprawiania sportów wysokiego ryzyka oraz akcji ratowniczych. Dlatego osoby, które w czasie pobytu w Turcji planują być aktywne fizycznie, muszą sprawdzić, czy wybrane sporty objęte są ubezpieczeniem. Jeżeli dana aktywność jest zaliczana przez ubezpieczyciela do sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych, to należy wykupić odpowiednie rozszerzenie. Dodatkowego ubezpieczenia wymaga choćby wspominany wcześniej lot balonem, ale też nurkowanie, surfowanie czy rejsy po morzu.

Podróżującym samolotem przyda się też ochrona od opóźnienia lotu lub bagażu. Jeżeli wycieczkę kupujemy z dużym wyprzedzeniem i nie chcemy stracić pieniędzy w sytuacji, gdyby nie doszło do wyjazdu, to można się zabezpieczyć, wykupując ubezpieczenie kosztów rezygnacji.

Należy sprawdzić też zakres Assistance, które jest bardzo przydatne w razie problemów podczas podróży i zapewnia np. pomoc tłumacza czy prawnika.

Wyjeżdżając na urlop warto rozważyć także rozszerzenie ubezpieczenia o klauzulę alkoholową. Z taką ochroną nawet jeżeli do zdarzenia dojdzie po spożyciu alkoholu, będziemy mogli skorzystać ze świadczeń ubezpieczyciela.

Sprawdź, dlaczego ubezpieczenie z biura podróży nie wystarczy na wyjazd!

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Polisę turystyczną do Turcji można zakupić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na wakacyjnapolisa.pl. Każdy może samodzielnie dopasować zakres ochrony do charakteru wyjazdu.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych obliczeń wysokości składki wykonanych za pomocą kalkulatora dla jednego z klientów:

Ubezpieczenie turystyczne do Turcji
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
45,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa
Koszty leczenia
432 405 zł
Ratownictwo
30 268 zł
Bagaż
4 324 zł
51,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 43 241 zł OC: 432 405 zł OC sportowe: 432 405 zł sporty objęte polisą: 10 sprzęt sportowy: 4 324 zł zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
64,12 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 114 sprzęt sportowy: 1 500 zł zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
Koszty leczenia
5 000 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
10 000 zł
113,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 2 000 000 zł OC sportowe: 2 000 000 zł sporty objęte polisą: 54 zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie turystyczne do Turcji
Proama
45,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
Europa
51,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
432 405 zł
Ratownictwo
30 268 zł
Bagaż
4 324 zł
Dodatkowo: NNW: 43 241 zł OC: 432 405 zł OC sportowe: 432 405 zł sporty objęte polisą: 10 sprzęt sportowy: 4 324 zł zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
AXA
64,12 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 114 sprzęt sportowy: 1 500 zł zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu
Allianz
113,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
5 000 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
10 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 2 000 000 zł OC sportowe: 2 000 000 zł sporty objęte polisą: 54 zachorowanie COVID-19 zdarzenia pod wpływem alkoholu

***

Warto pamiętać, że powyższe wyliczenia są tylko szacunkowe. Kupując ubezpieczenie turystyczne na wakacje najlepiej jest dopasować polisę do indywidualnych potrzeb.

Lepiej samodzielnie dopasować wysokość składki oraz zakres do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu podróż do Turcji będzie nie tylko pełna wrażeń, lecz także bezpieczna i bez konsekwencji finansowych.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Turcji››

Wyjazd do Turcji – najczęściej zadawane pytania

  1. Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

    Paszport musi być ważny przez co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport w okresie pobytu bezwizowego powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.

  2. Czy trzeba mieć do Turcji wizę?

    Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że obywatele Rzeczpospolitej Polskiej, decydujący się na wyjazd do Turcji na okres do 90 dni, nie muszą mieć wiz.

  3. Czy w Turcji można posługiwać się polskim prawem jazdy?

    Polskim prawem jazdy można posługiwać się w Turcji przez 6 miesięcy. Później należy wymień je na miejscowy dokument.

  4. Jakie ubezpieczenie na wyjazd do Turcji?

    Dobre ubezpieczenie turystyczne dla wybierających się do Turcji powinno obejmować: koszty leczenia, transport medyczny, koszty ratownictwa oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i ubezpieczenie bagażu.

  5. Czy w Turcji działa karta EKUZ?

    Niestety, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) działa jedynie na terenie Unii Europejskiej, zatem na terenie Turcji nie obowiązuje.

  6. Co lepsze EKUZ czy ubezpieczenie turystyczne?

    W przypadku wyjazdu do Turcji posiadanie ubezpieczenia turystycznego jest najlepszym wyborem, ponieważ EKUZ nie działa na terenie tego kraju. Dodatkowo ubezpieczenie turystyczne zapewnia szeroki zakres ochrony, w tym ubezpieczenie NNW, choroby przewlekłe, leczenie w prywatnych placówkach medycznych, ubezpieczenie bagażu i transport medyczny.

Co warto wiedzieć?
  1. Turcja jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków, którzy wybierają ten kraj zarówno z biurem podróży, jak i indywidualnie.
  2. Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej wyjeżdżając do Turcji w celach urlopowych, nie muszą mieć wizy. Dozwolony okres pobytu bezwizowego to 90 dni.
  3. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na terenie Turcji nie działa, co oznacza, że w razie problemów ze zdrowiem nie można liczyć na pokrycie kosztów leczenia w ramach EKUZ i takie wydatki będziemy musieli opłacić w całości z własnych środków.
  4. Opieka medyczna w Turcji, zwłaszcza w dużych miastach i w prywatnych placówkach medycznych, nie należy do najtańszych, co może być dużym obciążeniem finansowym w przypadku nagłego zachorowania.
  5. Przed planowanym wyjazdem do Turcji należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne zapewniające szeroki zakres ochrony. Podstawowe ubezpieczenie turystyczne można kupić już od kilku złotych dziennie na wakacyjnapolisa.pl.
Autor

Małgorzata Tabak

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania