Ubezpieczenie turystyczne do Portugalii

Redakcja
Udostępnij:
4.5

Portugalia – malownicze zakątki nietknięte turystycznym banałem, zabytkowa architektura i natura w całej pełni zachwycają i zapraszają do odwiedzin. Podpowiemy, co jeszcze warto zobaczyć i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Portugalii.

Ubezpieczenie turystyczne do Portugalii - jak je wybrać?

Gdzieś na krańcu naszego kontynentu leży niewielki kraj, za którym rozciąga się ocean. Oto Portugalia – słynąca z pięknych plaż, błękitnego nieba, pieczonych kasztanów, miłości do piłki nożnej i ogólnonarodowego uwielbienia dla talentu Cristiano Ronaldo.

Poza tym oferuje o wiele, wiele więcej – malownicze zakątki nietknięte turystycznym banałem, zabytkowa architektura i natura w całej pełni zachwycają i zapraszają do odwiedzin. Podpowiemy, co jeszcze warto zobaczyć i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Portugalii.

Co zobaczyć w Portugalii?

Na pierwszy ogień Lizbona, o której mówi się, że to metropolia z duszą. Łączy w sobie klimat wielkiego miasta z prawdziwie portugalską naturą: świetnie rozbudowana sieć metra przeplata się ze starymi i urokliwymi wagonikami metra.

Koniecznie trzeba wybrać się na starówkę, podziwiać otaczające zabytkowe kamienice. Gratką z pewnością będą dwa niezwykłej urody lizbońskie mosty: „25 de Abril” – kopię słynnego Golden Gate oraz „Vasco da Gama” – najdłuższy most w Europie.

W Porto warto zahaczyć o winiarnię i pospacerować klimatycznymi uliczkami, a w Bradze zwiedzić Katedrę i Pałac Biskupi.

Malownicze krajobrazy

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy na uwagę zasługuję w Portugalii przyroda. Warto więc zobaczyć park narodowy Peneda–Geres o górskim krajobrazie i z licznymi jeziorkami, gdzie zazdrość bierze na widok sielskiego i niezmieniającego się od setek lat życia mieszkańców małych wiosek.

W Mata Nacional de Bucaco znajduje się stary, ogromny las z najróżniejszymi gatunkami drzew, w tym również egzotycznych. Warto zobaczyć Alcobaça i Batalha, siedziby kilkusetletnich konwentów, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kulturalna rozrywka

W Alcobaça, w miejscowym opactwie cystersów spoczywa król Pedro i jego żona Inês de Castro – ich historia uchodzi za jedną w najbardziej romantycznych w Portugalii.

Miłośników ciekawostek kulturalnych zachwyca wyśpiewywane ludowe pieśni zwane fado. W Porto koniecznie trzeba się wybrać na huczne obchody nocy świętojańskiej.

W Portugalii co rusz odbywają się festiwale tańca, parady ku czci patronów miast czy kiermasze ze sprzedażą lokalnych produktów.

Jeśli chodzi o jedzenie, to koniecznie trzeba spróbować słodkich pomarańczy rosnących w Algarve, jednakże za prawdziwe portugalskie przysmaki uchodzą pieczone kaszany oraz niklowane sardynki.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku docenią doskonałe warunki do surfowania i nurkowania. W Portugalii nie brak malowniczych plaż, idealnych do leniuchowania i podziwiania zachodów słońca.

Uwaga na kieszonkowców i ocean, czyli zagrożenia w Portugalii

Portugalia należy do bezpiecznych państw, poziom przestępczość jest tam na takim samym poziomie jak w innych krajach Unii Europejskiej.

W środkach transportu publicznego, w większych miastach oraz w kurortach turystycznych należy uważać na kieszonkowców.

Często dochodzi też do włamań do samochodów zaparkowanych w miejscach publicznych – lepiej nie zostawiać w nich dokumentów, pieniędzy czy wartościowych przedmiotów.

Nie poleca się samotego zwiedzania opuszczonych miejsc, zwłaszcza po zmroku. Warto uważać na społeczność cygańską – na swoim terytorium potrafią być natarczywi i agresywni.

Zaleca się także ostrożność podczas kąpieli w oceanie – zagrożenie stanowią duże dale oraz prądy oceaniczne. Na terenie Portugalii często dochodzi też do pożarów – warto przed przyjazdem do danego rejonu sprawdzić, czy nie jest on objęty ostrzeżeniami z tego tytułu.

Koszty leczenia w Portugalii

Na terenie Portugalii mamy prawo do bezpłatnej opieki medycznej w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Trzeba jednak pamięć, że nie refunduje ona wszystkich usług medycznych i za część z nich będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Za każde udzielone świadczenia zdrowotne pacjent musi we własnym uiścić opłatę w wysokości od 5 do 10 euro, w zależności od placówki.

Pacjent musi także pokryć częściowo koszty hospitalizacji – obowiązuje opłata w wysokości od 10,35 euro do 20,65 euro. Koniecznie trzeba zapłacić za leki – w całości lub częściowo.

Leczenie stomatologiczne jest płatne w 100%, podobnie jak leczenie prywatne (wizyta lekarska może kosztować około 80 euro). Pacjent musi ponieść także koszty transportu powrotnego do kraju.

Ubezpieczenie turystyczne do Portugalii – jak je wybrać?

Aby nie musieć samemu płacić za koszty leczenia, trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne do Portugalii, które w razie potrzeby pokryje nierefundowane koszty.

Poza tym polisa zapewnia szeroki zakres usług, które zapewniają profesjonalne wsparcie w jakichkolwiek problemów za granicą. Jak wybrać taką ochroną i na co szczególnie zwrócić uwagę?

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Portugalii››

Po pierwsze: koszty leczenia

To najważniejszy element ubezpieczenia. Dzięki niemu wszystkie opłaty związane z leczeniem zostaną opłacone do wysokości sumy gwarantowanej (ta na terenie Europy, a zatem i w Portugalii nie może być niższa niż 20 000 euro).

W ramach tego ubezpieczenia można liczyć na pokrycie kosztów związanych z:

 • wizytami lekarskimi,
 • pobytem w szpitalu,
 • transportem sanitarnym,
 • wykonaniem badań, zabiegów i operacji

– zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych.

Opłacone zostaną także leki, powrót do kraju (w tym również sprowadzanie ciała zmarłego) czy organizacja pobytu lub przyjazdu najbliższych.

Na wszelki wypadek – NNW i OC

Nieszczęśliwe wypadki nie wybierają sobie pory ani miejsca – mogą się zdarzyć wszędzie, nawet w podróży. Zepsują nam urlop, ale za to możemy się zabezpieczyć przed ich finansowymi konsekwencjami.

I tak w ramach ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w razie poniesienia uszczerbku otrzymamy stosowne odszkodowanie, które choć trochę zrekompensuje nam poniesione straty.

Zaś ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) będzie nas chroniło, gdy spowodujemy wypadek i starty na osobie trzeciej – np. uszkodzimy jej zdrowie bądź zniszczymy jakąś własność.

W razie, gdyby ta osoba pozwała nas do sądu, należne odszkodowanie zapłaci ubezpieczyciel w ramach OC. Wybierając te elementy polisy, warto zwrócić uwagę na wysokość sum gwarantowanych – im one wyższe, tym wyższe później odszkodowanie.

Ochrona na full, czyli dodatki do polisy

Kradzieże w podróży to niemal codzienność, lepiej więc ubezpieczyć swój bagaż na wypadek jego utraty – towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci poniesione straty do wysokości sumy gwarantowanej.

Osoby, które maja zdiagnozowane schorzenia wymagające trwałego leczenia, jak np. nadciśnienie, choroby nowotworowe, cukrzyca, astma itp. muszą wykupić rozszerzenie ochrony „choroby przewlekłe” – bez niego w razie pogorszenia się stanu zdrowia z tytułu choroby ubezpieczyciel odmówi pokrycia kosztów leczenia.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Planujesz podczas podróży do Portugalii uprawiać jakieś sporty? Wiele popularnych aktywności klasyfikowanych jest przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako ekstremalne lub wysokiego ryzyka, np. surfing, nurkowanie, wspinaczki wysokogórskie, lot balonem, skok na bungee, żaglowanie itp.

Aby zostały one objęte ochroną w ramach polisy turystycznej, konieczne jest wykupienie specjalnego rozszerzenia. Bez niego koszty leczenia na skutek wypadku bądź kontuzji podczas uprawiania tychże sportów nie zostaną pokryte.

Warto też objąć ubezpieczeniem sprzęt sportowy – na wypadek kradzieży, zgubienia bądź zniszczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Portugalii? Cena i wybór

Dobrze dobrane ubezpieczenie to takie dopasowane indywidualnie – do własnych potrzeb i do charakteru podróży – dlatego trudno podać jedną, uśrednioną cenę polisy.

Zależy ona od wielu czynników:

 • długości pobytu,
 • ilości wyjeżdżających osób,
 • kierunku wyjazdu,
 • celu podróży,
 • wieku ubezpieczonych,
 • wybranych dodatków.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Portugalii można znaleźć od 3,1 zł dziennie. Niżej prezentujemy kilka przykładowych cen i zakresów polis na taką podróż wyliczonych za pomocą naszego kalkulatora:

 • Ubezpieczenie dla jednej osoby planującej dwutygodniowy wyjazd do Portugalii, połączony ze zwiedzaniem i surfowaniem

Cena: 70,71zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, sporty wysokiego ryzyka,m w tym surfing objęte ochroną

 • Ubezpieczenie turystyczne do Portugalii dla dwóch osób na 7-dniowy urlop:

Cena: 35,38 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

 • Ubezpieczenie dla czterech osób na 9-dniowy pobyt i podróż samochodem

Cena: 193 zł

Zakres: koszty leczenia i ratownictwa, NNW, Auto Assistance, 90 sportów objętych ochroną

***

Nie można zapomnieć, że są to tylko szacunkowe wyliczenia. Każdy powinien sam wykalkulować własną cenę i własny zakres polisy. Dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne do Portugalii zapewnia 100% ochronę na czas wyjazdu.

Z pomocą naszego kalkulatora można zrobić to w 5 minut – szybko, skutecznie i bez wychodzenia z domu. Wybraną polisę można zakupić online, wydrukować i zabrać w podróż. I Portugalia staje przed nami otworem!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania