Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Brazylii?

Redakcja
Udostępnij:
4.1

Planujesz podróż do Brazylii? Ten kraj dostarczy wielu pozytywnych wrażeń. Sprawdź, co warto zobaczyć i jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Brazylii.

ubezpieczenie podróżne do Brazylii

Marzysz o podróży, która dostarczy Ci wielu wrażeń? Koniecznie odwiedź Brazylię. W tym gorącym kraju nauczysz się tańczyć sambę, odwiedzisz dziewiczą Puszczę Amazońską, opalisz się na słynnej Copacabanie, a ponad wszystko – zachwycisz się temperamentem Latynosów i ich beztroskim sposobem na życie. Co warto zobaczyć, na co uważać i oczywiście – jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Brazylii. Jak zawsze, naszą wirtualną podróż zaczynamy od zwiedzenia miast. Na pierwszy ogień idzie Rio de Janeiro – największe miasto Brazylii, malowniczo położone na wzgórzach i wyspach. Na jego zwiedzenia potrzeba przynajmniej jednego dnia – ogromna figura Chrystusa Zbawiciela, stadion Maracanã, Copacabana czy Góra Cukru – to absolutne „must see”.

Godne polecenia są także Salvador (pierwsza stolica Brazylii z pięknymi zabytkami w stylu kolonialnym) i Brasilia (aktualna stolica, prawdziwe arcydzieło nowoczesnej sztuki architektonicznej, miasto zbudowane na planie samolotu). Warto wybrać się do São Paulo oraz rezerwatu Indian Pataxó w regionie Costa do Descobrimento objęty patronatem UNESCO. Prawdziwym powodem, dla którego koniecznie trzeba zobaczyć Brazylię jest Dżungla Amazońska – jej naturalne piękno zachwyci każdego. Takie miejsce na świecie po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, nie ma co się dłużej rozłożyć. Warto wybrać się też na mokradła Pantanal o powierzchni ponad 200 tys km² – spotkamy tam kajmany, piranie, małpy, kapibary, ostronosy, pancerniki, węże i ogromną ilość różnobarwnych ptaków. Dech w piersiach zapierają wodospady otoczone lasami Foz do Iguaçu. Fani trekkingu powinni odwiedzić Chapada Diamantina.

Na brak atrakcji nie mogą narzekać fani lokalnej kultury – wystarczy wspomnieć o pokazach capoeiry, lekcjach salsy czy typowych daniach regionalnych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością ucieszą się z możliwości trekkingu i rowerowych wycieczek, nie brak również miejsc z doskonałymi warunkami do surfowania. Opisane przez nas atrakcje to tak naprawdę tylko wycinek tego, co można zobaczyć w Brazylii. Przed podróżą koniecznie trzeba poświęcić trochę czasu lekturze przewodników – a tych w księgarniach i w internecie nie brakuje (polecamy artykuł o podróży do Brazylii na blogu Bezpieczna Podróż).

Kieszonkowcy, węże i sos piri-piri, czyli na co uważać w Brazylii

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Brazylii? Podpowiadamy

Kanty i oszustwa zdarzają się się na każdym kroku – warto zachować szczególną ostrożność. Lepiej nie afiszować się pieniędzmi, biżuterią czy markowymi ubraniami – to naprawdę kusi lokalnych złodziejaszków. W większych miastach, środkach komunikacji publicznej czy w zatłoczonych miastach kieszonkowcy mają używanie – dlatego nie zaleca się noszenia przy sumie zbyt dużych sum pieniędzy. Zdecydowanie trzeba się wystrzegać ciemnych i odludnych miejsc – najlepiej zapytać miejscowych, które części miasta są niebezpieczne. Woda – tylko mineralna i tylko butelkowana, lepiej unikać też soków i drinków z lodem. Z lokalnym jedzeniem też trzeba uważać – nie przesadzać z ilością potraw i nie decydować się od razu na ostre sosy typu piri-piri – takiej rewolucji nasz europejski żołądek może nie znieść. W dżungli niebezpieczeństwo czyha pod postacią wszechobecnych węży i komarów (zaleca się zabranie i używanie stosownych repelentów). Warto mieć ze sobą leki przeciwmalaryczne. Przydadzą się też szczepienia przeciw WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), żółtej febrze (wymagane, jeśli do Brazylii przyjeżdżasz z innych, zagrożonych terenów, np. Boliwii), BTP (błonnica, tężec, polio), tyfusowi i wściekliźnie.

Koszty leczenia w Brazylii

Wszystkie koszty leczenia, które poniesiemy podczas podróży do Brazylii pokrywamy z własnej kieszeni. W publicznych placówkach zdrowia usługi medyczne są niestety an dość niskim poziomie. Zdecydowanie lepiej się w przychodniach i szpitalach prywatnych. Na terenie Brazylii obowiązuje zakaz wwozu lekarstw – jeśli wymagamy stałego przyjmowania lekarstw, należy uzyskać stosowne zaświadczenie od polskiego lekarza, przetłumaczyć je na język portugalski u tłumacza przysięgłego a następnie dokonać legalizacji tłumaczenia w MSZ RP, a w Wydziale Konsularnym Ambasady Brazylii w Warszawie należy uzyskać dalszą legalizację. Koszty leczenia w Brazylii są wysokie – pobyt w szpitalu to koszt około 100–200 dolarów za dobę, wizyta u lekarza ogólnego kosztuje około 40–70 dolarów, zaś leczenie specjalistyczne jest znacznie droższe.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Brazylii?

Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii - na co zwrócić uwagę?

Ze względu na ryzyko poniesienia dodatkowych i to wcale niemałych kosztów za ewentualne problemy ze zdrowiem na terenie Brazylii. Nawet polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wykup dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Podpowiemy, co taka polisa powinna zawierać i na co szczególnie zwrócić uwagę. Polskie ubezpieczenia turystyczne są honorowane na terenie Brazylii. Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Brazylii››

Najważniejsze są koszty leczenia

To absolutnie podstawowy i obowiązkowy element każdego ubezpieczenia. Pokrywa on wszystkie opłaty medyczne i okołomedyczne, np. pobyt w szpitalu, leczenie ambulatoryjne, zakup leków i środków medycznych, transport powrotny do kraju, transport sanitarny, przyjazd bliskich osób, informację telefoniczną, pomoc tłumacza…. Słowem – wszystko, co wiąże się z kosztami dotyczącymi naszego zdrowia. Warto pamiętać, że osoby u których zdiagnozowane trwałe schorzenia, wymagającego stałego leczenia potrzebują dodatkowego rozszerzenia ochrony (za dodatkową składką). Jeśli podczas podróży do Brazylii będziemy zwiedzać dżunglę czy wybierać się w góry, warto zadbać o koszty ratownictwa, które pokryją ewentualne opłaty za akcje poszukiwawcze.

NNW, OC i ubezpieczenie bagażu – polisa „full wypas”

Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii - jak wybrać pełną ochronę?Aby zapewnić sobie 100% ochrony na czas pobytu w Brazylii koniecznie trzeba posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW, gwarantuje odszkodowanie w razie poniesienia trwałego uszczerbku na zdrowiu, świadczenie choć w części zrekompensuje straty związane z wypadkiem i nieudanym wyjazdem) oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC, chroni nas przed roszczeniami poszkodowanych przez nas osób trzeci, w razie spowodowania wypadku zasądzone odszkodowanie zapłaci za nas towarzystwo ubezpieczeniowe). Z racji częstych w Brazylii kradzieży warto mieć ze sobą ubezpieczenie bagażu – ochronimy w ten sposób nasze rzeczy w razie ich utraty, a nawet zniszczenia.

Dodatki do polisy

Uprawianie sportów ekstremalnych lub podwyższonego ryzyka (a za takie uznawane są różne aktywności, nie tylko typowo sportowe, jak skoki na bungee, surfing, nurkowanie, ale np. wyprawa do dżungli, jazda na bananie, trekking wysokogórski) wiąże się koniecznością rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej. Koniecznie trzeba taką dodatkową składkę opłacić, by polisa była ważna i w 100% gwarantowała pomoc i wsparcie.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Brazylii? Sprawdzamy i porównujemy ceny

Piękne Rio a Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii

W Polsce posiadamy naprawdę tanie ubezpieczenia turystyczne. Koszt jego zakupu jest niewielki i nawet nie da się go odczuć w budżecie wyjazdowym. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Brazylii to zaledwie 4,18 zł dziennie. Dokładna cena jednak zależy od wielu czynników – długości pobytu, ilości wyjeżdżających osób, wybranych rozszerzeń, własnych potrzeb, konkretnego pakietu i oferty danego ubezpieczyciela…. Tak naprawdę każdy sam musi zadecydować, jakiej polisy potrzebuje i wybrać ją pod kątem swoich preferencji czy nawet możliwości finansowych. Pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń turystycznych. Poniżej zaprezentujemy kilka przykładowych wyliczeń wykonanych za jego pomocą:

  • Ubezpieczenie dla jednej osób planującej trzytygodniowy wyjazd do Brazylii:

Cena: 84 zł Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii dla dwóch osób na 9-dniowy urlop:

Cena: 75,23 zł Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla jednej osoby na 3-tygodniowy wyjazd do Meksyku połączony z surfowaniem i wyprawami do dżungli:
Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii - porównujemy ceny

Cena: 328,23 zł Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 209 sportów objętych polisą, w tym surfowanie i wyprawy do dżungli *****  Warto pamiętać, że są to tylko szacunkowe kalkulację i każdy sam powinien wyliczyć najlepsze ubezpieczenie turystyczne od Brazylii, tak by jak najbardziej je dopasować i by gwarantowało 100% ochrony. Wybraną polisę można zakupić online – całość zajmie raptem 5 minut. Z wydrukowanym ubezpieczeniem można ruszać naprzeciw latynoskiej przygodzie – prosto do gorącej i nieodkrytej Brazylii.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania