Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Australii

Redakcja
Udostępnij:
5

Na krańcach mapy jest takie miejsce, które jednocześnie jest najmniejszym kontynentem i szóstym co do wielkości krajem świata. Żyją tam kangury, misie koala i psy dingo, które nie szczekają. Gdy u nas zaczyna się zima, tam nadchodzi lato. Chyba każdy już wie, że mowa o Australii. Podróż na ten niezwykły kontynent na pewno musi być […]

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Australii

Na krańcach mapy jest takie miejsce, które jednocześnie jest najmniejszym kontynentem i szóstym co do wielkości krajem świata. Żyją tam kangury, misie koala i psy dingo, które nie szczekają. Gdy u nas zaczyna się zima, tam nadchodzi lato. Chyba każdy już wie, że mowa o Australii. Podróż na ten niezwykły kontynent na pewno musi być niezapomnianym przeżyciem. Warto by była dobrze zaplanowana i bezpieczna!

Wzdłuż Antypodów, czyli co warto zobaczyć w Australii?

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd do Australii? Australia to ogromny kraj, choć najmniejszy kontynent. Miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży na Antypody jest cała masa. Wymienimy tylko kilka najciekawszych i najbardziej znanych. Koniecznie trzeba odwiedzić australijskie metropolie – Sydney, Canberrę, Melbourne, Perth czy Adelajdę. Miasta te zadziwiają nowoczesnością i funkcjonalnością. Można zarówno zwiedzać zabytki i inne atrakcje, jak i korzystać z centr rozrywkowych.

Miłośnicy serfowania powinni koniecznie zajrzeć do Surfer Paradise, miejsca, które – jak już sama nazwa wskazuje – jest idealne, by spróbować jak wygląda życie na fali. Z kolei Wielka Rafa Koralowa jest rajem dla tych, co lubią dać nura i zejść na dno. Fanom nietypowych krajobrazów polecamy Red Centre, Tasmanię czy Wyspę Kangura. Więcej ciekawostek o życiu w Australii, o miejscach wartych zobaczenia i atrakcjach na Antypodach znajdziesz na: https://whereisjuli.com/julia-sam/ – blogu Juli i Sama – Where is Julie&Sam.

Pająki i węże w buszu, rekiny w oceanie, a kangury na ulicach, czyli na co uważać w Australii

Uważaj na kangury, czyli ubezpieczenie na wyjazd do Australii.

Australia jest krajem bezpiecznym, jeśli chodzi o przestępczość. Nie trzeba obawiać się napadów czy rozbojów. Tam jednak gdzie nie zagraża człowiek, niebezpieczna staje się natura. Niebezpieczeństwo na drodze stwarzają kangury, które wyskakują przed pędzącymi samochodami. Trzeba zachować więc dużą ostrożność podczas podróżowania w rozległych terenach buszu i puszczy. Zderzenie z kangurem może spowodować zniszczenie pojazdu, ale i obrażenia jego pasażerów.

Jeśli wybierasz się do Outback, najbardziej opuszczonego rejonu Australii, musisz dobrze zaplanować drogę, bo o zgubienie się w tym terenie nietrudno. Nie ma tutaj stacji benzynowych, źródeł wody ani służb holowniczych.

Bardzo dużym zagrożeniem w Australii jest natura. Roślinność i fauna, jaką można tam spotkać jest niezwykle piękna i wyjątkowa, ale potrafi też być bardzo niebezpieczna – nietrudno zwłaszcza o ukąszenia jadowitych pająków czy węży. Spacer do buszu może się więc bardzo źle skończyć. Mało tego – nawet pozornie zwyczajne leniuchowanie na plaży stanowi duże zagrożenie. W oceanie pływają rekiny, nie brak też innych nie mniej groźnych stworzeń, jak meduzy czy inne parzydełkowce. Pająki i węże nie chowają się tylko w puszczy, można z nimi się spotkać nawet w centrum miasta. Ukąszenia, poparzenia i pogryzienia zdarzają się zatem bardzo, bardzo często.

Koszty leczenia w Australii

Koszty leczenia a ubezpieczenie na wyjazd do Australii.

Na szczęście – służba medyczna w Australii stoi na naprawdę wysokim poziomie. Szpitale są nowoczesne, doskonale wyposażone, a lekarze wysoko wykwalifikowani. Nie ma problemu z dostępem do placówek medycznych, które są dobrze przygotowane do udzielania pomocy w razie przypadków ukąszeń. Jednak skorzystanie z pomocy w Australii wcale do tanich (nie)przyjemności nie należy. Jednorazowa wizyta u lekarza może nas kosztować od 40 dolarów australijskich w górę, czyli około 100 złotych. Doba w szpitalu jest jeszcze droższa, bo trzeba za nią zapłacić około 600 dolarów australijskich, czyli ponad 1500 zł! Takie sumy potrafią przyprawić o zawrót głowy, dlatego lepiej być przygotowanym zawczasu i mieć wykupione ubezpieczenie turystyczne.

Porównaj ubezpieczenia turystyczne do Australii››

Ubezpieczenie na wyjazd do Australii – jak je wybrać i o czym pamiętać

Zakres ubezpieczenia

Jak widać koszty leczenia w Australii są astronomiczne. A o chorobę w podróży czy wypadek przecież nietrudno, zwłaszcza że tak daleka wyprawa zwykle nie ogranicza się do tygodnia, ale do znacznie dłuższego terminu. Ubezpieczenie turystyczne ochroni nas przed słonym rachunkiem z australijskich placówek medycznych. Dlatego wybierając polisę warto zwrócić uwagę na wysokie sumy gwarantowane koszty leczenia – od 30 000, 40 000 euro w górę. W pakiecie z kosztami leczenia znajduje się również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i Assistance (pomoc informacyjna, finansowa i medyczna). Warto pomyśleć o dodatkowych opcjach – ubezpieczeniu bagażu czy OC w życiu prywatnym. Koszt takiej polisy obrazuje poniższa tabelka:

tabelka-australia-ubezpieczenia

Ubezpieczenie dla aktywnych

Jeśli planujesz w Australii serfować, nurkować lub uprawiać inne sporty czy też aktywności ekstremalne bądź podwyższonego ryzyka, to koniecznie musisz zakupić stosowne rozszerzenie polisy. Ci którzy mają zamiar chodzi po górach lub rejonach niebezpiecznych powinni zdecydować się na ubezpieczenie zawierające koszty ratownictwa. Można ubezpieczyć również sprzęt sportowy lub zawodowe, tudzież wyczynowe uprawianie sportów. W tabelce poniżej można zapoznać się z kosztami polisy dla aktywnych:

tabelka-australia-ubezpieczenia-2 (2)

Podróżuj bezpiecznie do Australii

Bezpieczna podróż i ubezpieczenie na wyjazd do Australii. Podróż do Australii to wyprawa, którą warto dobrze zaplanować: wybrać miejsca do odwiedzenia, zgrać terminy, przygotować bagaż, budżet i zakupić ubezpieczenie turystyczne. Bezpieczeństwo podczas wyjazdu to bardzo ważna kwestia, a jak widać – ceny ubezpieczeń nie są wysokie i nawet się ich nie odczuje w portfelu. A dzięki polisie będzie się podróżowało spokojnie, bezpiecznie i bez żadnych nadprogramowych kosztów!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania