Ubezpieczenie turystyczne na Kubę

Redakcja
Udostępnij:
5

Kluby, w których można poczuć rytm gorącej salsy, sącząc oryginalne Mojito. Miasta, w których czas zatrzymał się w latach 50. ubiegłego wieku. Rajskie, karaibskie plaże…. Oto Kuba, wyspa jakich na świecie mało. Miejsce kojarzone z dyktaturą i zacofaniem, ale przy tym kuszące egzotyką i gorącą atmosferą. Planujesz podróż na Kubę? Sprawdź, co warto zobaczyć i […]

Ubezpieczenie turystyczne na Kubę - zakres i cena

Kluby, w których można poczuć rytm gorącej salsy, sącząc oryginalne Mojito. Miasta, w których czas zatrzymał się w latach 50. ubiegłego wieku. Rajskie, karaibskie plaże…. Oto Kuba, wyspa jakich na świecie mało. Miejsce kojarzone z dyktaturą i zacofaniem, ale przy tym kuszące egzotyką i gorącą atmosferą. Planujesz podróż na Kubę? Sprawdź, co warto zobaczyć i wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Zwiedzanie Kuby warto zacząć od miast. Na pierwszy ogień polecamy stolicę – Hawanę, w której aż roi się od klubów, gdzie zabawa trwa do białego rana. To idealne miejsce dla miłośników salsy i kubańskich rytmów, ale Hawanę trzeba zobaczyć też z innych powodów. To miasto, które ma dwie strony – jedna, ciemna ze starymi samochodami na ulicach, walącymi się budynkami, odrapanymi murami… Ale jest i piękniejsza – odnowione kamienice, słynny Plac Rewolucji, Havana Vieja (stare miasto z kolonialną architekturą), Plac Katedralny. Warto pojechać też do Tryninandu , Matanzeras czy do muzeum Che Guveary w Santiago de Cuba.  Wypocząć można na półwyspie Varadero,  który słynie z najpiękniejszych plaż na świecie.

Garść  praktycznych informacji dla podróżujących na Kubę

Będąc na Kubie, koniecznie trzeba wybrać się na lokalny jarmark, a w knajpkach zakosztować potraw z kurczaka oraz ostro przyprawianych, podawanych pod różną postacią ryb i owoców. Nocleg w Hawanie to koszt 25-30 peso (80-120 zł), ceny są wyższe niż w Polsce, jednakże dzienny budżet można zamknąć w 30-50 euro.  Warto pamiętać, że podróżując na Kubę musimy posiada wizę wydawaną przez konsulat kubański w Warszawie lub kartę turysty, którą można kupić na miejscu lub w niektórych biurach podróży w cenie 17 euro. Paszport musi mieć ważność minimum jeszcze przez trzy miesiące, wymagane jest także posiadanie biletu powrotnego do kraju lub uprawniającego do dalszej podróży poza Kubę.

Na co uważać, czyli zagrożenia na Kubie

Najlepsze ubezpieczenie turystyczne na Kubę

Mieszkańcy Kuby słyną raczej z gościnności, są życzliwi wobec turystów, ale w niektórych miejscach, zwłaszcza w dużych kurortach turystycznych zdarzają się przypadki naciągania lub drobne oszustwa.  Jak to w krajach egzotycznych bywa – nie wolno pić wody nieprzegotowanej i butelkowanej, zwłaszcza tej kupionej u ulicznych sprzedawców. Podróżnicy zalecają sprawdzanie dat ważności podczas zakupu jedzenia oraz wcześniejsze umycie warzyw i owoców. W knajpkach i restauracjach co do jedzenia nie ma obaw, ale nasz europejski żołądek może zareagować zatruciem na ostrą, kubańską kuchnię – lepiej więc dawkować sobie przyjemności.

Zdecydowanie lepiej unikać wypadów na miasto po zmroku – drogi są źle oświetlone, a  drobni przestępcy nadzwyczaj aktywni. Zdarzają się również kradzieże w pokojach hotelowych, a nawet w kwaterach, nie brak włamań do samochodów, kradzieży torebek damskich, biżuterii, sprzętu fotograficznego i telefonów komórkowych. Podróżujący na Kubę powinni uważać też na faunę, a konkretnie na komary, których na wyspie jest mnóstwo – trzeba więc zabrać ze sobą środki przeciwoowadowe. Wśród zalecanych szczepień wymienia się WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A), WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B), BTP (błonnica, tężec, polio) oraz dur brzuszny (tyfus).

Ubezpieczenie turystyczne na Kubę – jak wybrać?

Kuba nie należy do najbezpieczniejszych na świecie miejsc. W dodatku może się zdarzyć, że dopadną nas problemy zdrowotne, z zatruciem pokarmowym na czele, nie możemy przewidzieć też nieszczęśliwego wypadku. Tak czy owak – warto być przezornym i zabrać w podróż ubezpieczenie turystyczne na Kubę. A co taka polisa powinna zawierać?

Koszty leczenia na Kubie

Porównujemy ubezpieczenie turystyczne na Kubę

Pierwszy element ubezpieczenia to koszty leczenia, czyli suma gwarantowana w razie konieczności skorzystania z opieki medycznej. Ta, wbrew pozorom, na Kubie stoi na całkiem wysokim poziomie, dlatego też ceny usług medycznych są bardzo wysokie. Pobytu w szpitalu (z wyżywieniem, bez lekarstw i zabiegów) to koszt  130 CUC (peso wymienialne, 1 CUC to około  1 dolara) za jeden dzień. Wizyta lekarska to wydatek rzędu 30 – 50 CUC. Aby nie narażać się na takie koszty, trzeba wybrać ubezpieczenie turystyczne z wysoką sumą gwarantowaną, przynajmniej na 30 000 – 40 000 euro.

Na wszelki wypadek – NNW, OC i ubezpieczenie bagażu

Każda polisa zapewnia także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które w razie doznania uszczerbku na zdrowiu pozwoli na otrzymanie odszkodowania. To forma rekompensaty za poniesiony ból i dyskomfort.  Ubezpieczyciele wypłacają stosowny do uszczerbku procent z sumy gwarantowanej NNW – im ona wyższa, tym wyższe odszkodowanie.

Nieobowiązkowym, lecz wartym uwagi elementem polisy jest ubezpieczenie OC – od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Przyda się, gdy nieumyślnie spowodujemy wypadek. Jeśli będzie on przyczyną problemów zdrowotnych bądź utraty mienia, to poszkodowana osoba może pozwać nas do sądu o wypłatę odszkodowania. Dzięki OC będziemy mieli na to środki. Z racji licznych kradzieży, które zdarzają się Kubie, lepiej zainwestować też w ubezpieczenie bagażu, które pozwoli na odzyskanie częściowej wartości skradzionych, zgubionych bądź zniszczonych rzeczy osobistych.

Ubezpieczenie dla aktywnych

Gdzie znajdziesz optymalne ubezpieczenie turystyczne na Kubę?

Jeśli podczas podróży na Kubę, planujesz uprawianie ekstremalnych lub podwyższonego ryzyka sportów (np. nurkowania, surfowania, pływania katamaranem, wędkowania na morzu) lub wyprawiasz się do dżungli bądź w inne trudno dostępne czy opuszczone tereny, to koniecznie musisz dokupić rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej. Warto zadbać też o ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne na Kubę››

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Kubę? Porównujemy ceny

Polisy turystyczne nie należą do najdroższych ubezpieczeń, wręcz przeciwnie ceny są naprawdę niskie. W zasadzie wszystko zależy, od tego co planujmy na Kubie robić i jakie elementy polisy nas interesują. Każdy sam może dopasować ubezpieczenie– wystarczy porównać różne ceny i zakresy w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Można znaleźć polisę od 5 zł za dzień ochrony. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych kalkulacji:

  • Ubezpieczenie dla jednej osób planującej dwutygodniową podróż na Kubę, połączoną z nurkowaniem:

Cena: 137,20 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, 20 sportów objętych polisą, w tym również nurkowanie, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na dziesięciodniowy urlop na Kubie:

Cena: 80 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla czterech osób na 7- dniowy pobyt na Kubie:

Cena: 145,88 zł

Zakres: koszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, 92 sporty objęte ochroną

havana-1995035

Nie można jednak sugerować się tylko tymi przykładami. Najlepiej samemu wyliczyć koszt ubezpieczenia i dopasować je do swojego  charakteru wyjazdu. Polisę można kupić online, otrzymać dokument na maila, który wystarczy wydrukować i zabrać w podróż. I podróżować po Kubie bez żadnych ograniczeń!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania