Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Redakcja
Udostępnij:
5

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na narty powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami i oczekiwaniami klienta, który z niego będzie korzystał. Pod uwagę należy wziąć zarówno zakres ubezpieczenia, sumy, ale też wyłączenia odpowiedzialności oraz kwestie limitów w ochronie. Każda polisa jest nieco inaczej skonstruowana i każda ma swoje własne specyficzne elementy. Wybór tej najlepszej jest możliwy jedynie […]

Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na narty powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami i oczekiwaniami klienta, który z niego będzie korzystał. Pod uwagę należy wziąć zarówno zakres ubezpieczenia, sumy, ale też wyłączenia odpowiedzialności oraz kwestie limitów w ochronie. Każda polisa jest nieco inaczej skonstruowana i każda ma swoje własne specyficzne elementy. Wybór tej najlepszej jest możliwy jedynie wówczas, gdy dokładnie się każdą z nich sprawdzi.

 

Czemu służy ubezpieczenie na narty?

Ubezpieczenie na narty to polisa, której zadaniem jest przede wszystkim wsparcie w kosztach leczenia ubezpieczonego, gdyby w czasie jego aktywności sportowej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Jest to niestety możliwe, dlatego warto się na taką ewentualność przygotować. Polisa nie ma takiej mocy, by uchronić przed zdarzeniem w ogóle. Może jednak nieco zminimalizować jego skutki, chociażby w zakresie kosztów leczenia czy opłacenia nawet samego pobytu w szpitalu.

Ważne przy tym by wybrać taką polisę ubezpieczeniową, która będzie dedykowana sportom zimowym. Jest to dla towarzystwa ubezpieczeniowego nieco większe ryzyko, dlatego też może być ona trochę droższa. Trzeba jednak pamiętać, by nie decydować się na polisę ogólną, standardową, ponieważ tam sporty zimowe mogą znajdować się w gronie wyłączeń odpowiedzialności. Musi to być ubezpieczenie dedykowane, które właśnie w czasie sportów otacza ubezpieczonego ochroną.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na narty?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia. Jakie zdarzenia są objęte ochroną i jak dużo tych zdarzeń jest. W tym miejscu również należy zwrócić uwagę na wyłączenia, ponieważ ściśle się one wiążą ze sobą. Zakres ubezpieczenia to nic innego jak sytuacje, które firma ubezpieczeniowa obejmuje ochroną finansową. Czy są to koszty leczenia, w których często uwzględniony zostaje pobyt w szpitalu? Czy są  to koszty akcji ratowniczej lub poszukiwawczej, czy są to koszty operacji? Im więcej zdarzeń, tym dla ubezpieczonego większa korzyść.

Może się przecież zdarzyć tak, że najpierw zostanie wszczęta akcja ratunkowa, a następnie rozpoczęte leczenie. Możliwość opłacenia obydwu procedur z pieniędzy z ubezpieczenia to ogromne wsparcie dla klienta, który nie musi wtedy wykorzystywać swoich prywatnych pieniędzy. Warto także zwrócić uwagę, czy polisa zawiera w sobie ubezpieczenie NNW i OC. NNW pozwala na pokrycie kosztów rehabilitacji nie tylko na miejscu, ale także po powrocie do domu. OC natomiast pozwala pokryć szkody wyrządzone przez ubezpieczonego. Szczególnie jeżeli ubezpieczony dopiero zaczyna swoją narciarską przygodę, to tego rodzaju polisa może się okazać bardzo dużą pomocą finansową.

Uwagę trzeba też zwrócić na wspomniane wcześniej wyłączenia. Kiedy firma nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia. Najbardziej podstawowym wyłączeniem jest działanie ubezpieczonego pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych. To niejako świadome generowanie ryzyka, dlatego firma nie chce za to odpowiadać. Często są jednak również inne wyłączenia uwzględnione i warto się z nimi zapoznać jeszcze zanim się podpisze umowę.

 

Jaki zakres ubezpieczenia jest najlepszy?

Rozważając najlepszy zakres ubezpieczenia należy wziąć pod uwagę dwa elementy. Zakres zdarzeń, które są objęte ochroną oraz kwoty, którymi będzie można sobie pomóc w razie konieczności podjęcia leczenia za granicą.

W kwestii zdarzeń, takie ubezpieczenie powinno chronić ubezpieczonego w zakresie kosztów leczenia, o ile w tych kosztach jest ujęta hospitalizacja, zabiegi i operacje. Często tak właśnie jest, więc to nie problem. Dobrze, jeżeli ujęte jest również ubezpieczenie akcji ratowniczej i poszukiwawczej. Jeżeli taka zostanie przeprowadzona, to ubezpieczony nie będzie musiał za to zapłacić ze swoich pieniędzy. Nie bez znaczenia jest również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy koszty powrotu do zdrowia. Niektóre firmy oferują pieniądze na powrót do zdrowia. To ogromne wsparcie, które przydaje się gdy potrzebna jest rehabilitacja po wypadku.

Druga rzecz to sumy ubezpieczenia. Przed wyjazdem powinno się sprawdzić, jaki jest koszt akcji ratowniczej w danym kraju, jaki jest koszt dobry w szpitalu czy przeciętnej operacji. Na tej podstawie można oszacować swoje ewentualne potrzeby finansowe i poszukać polisy, która będzie je w stanie pokryć.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego to nie tylko dodatek do wycieczki. To przede wszystkim doskonała ochrona i sposób na sprawienie, by wyjazd był znacznie spokojniejszy i bezpieczniejszy.

 

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów