Wiza do Egiptu. Ile kosztuje i jak ją uzyskać?

admin
Udostępnij:
5

Egipt od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach ulubionych miejsc wakacyjnych Polaków. Można liczyć tu na doskonałą pogodę, piękne zabytki, szereg atrakcji dla całych rodzin oraz warunki idealne do odpoczynku niemal o każdej porze roku. By wjechać do Egiptu, trzeba jednak posiadać ważny paszport oraz wizę.

wiza do Egiptu w paszporcie

Wyobraź sobie gorące morze, jasno świecące słońce i przejażdżki po pustyni. Jeśli intensywny okres w pracy sprawił, że coraz częściej myślisz o regeneracji, niewiele miejsc zaoferuje Ci więcej niż Egipt. Przekonaj się, dlaczego już od lat jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych Polaków i czy potrzebujesz wizy, aby tam wjechać.

Piramidy, gorące morze, urokliwe targi i wąskie uliczki – to wszystko sprawia, że Egipt cieszy się uznaniem turystów z całego świata. Doceniając piękną pogodę, wyjątkową tradycję i architekturę, korzystają oni z ofert turystycznych, które pozwalają zyskać niezapomniane wspomnienia. Zanim jednak ruszysz do Egiptu, musisz zadbać o wizę. Dowiedz się, w jaki sposób to zrobić.

Czy wiza do Egiptu jest obowiązkowa?

Przed wybraniem się do Egiptu należy zadbać o kilka spraw formalnych. Jedną z najważniejszych jest uzyskanie wizy turystycznej. Bez tego dokumentu wjazd do kraju będzie bowiem niemożliwy. Jak czytamy na stronie Polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, przeglądając zalecenia dla podróżujących do Egiptu:

„Wizę należy wyrobić zarówno do paszportów biometrycznych, jak i tymczasowych”.

Rodzaje wiz do Egiptu

Najprościej mówiąc, wiza to zezwolenie na wjazd do danego kraju. Występuje ona w kilku wariantach, a najpopularniejszym z nich jest wiza turystyczna. Starając się o uzyskanie takiego dokumentu, przy składaniu wniosku wizowego musimy wskazać turystykę jako cel naszej podróży.

rodzaje wiz

Typy wiz do Egiptu:

 • Wiza turystyczna jednokrotna – wiza pozwalająca na jednokrotne przekroczenie granic Egiptu.
 • Wiza turystyczna wielokrotna – wiza pozwalająca na przebywanie w odwiedzanym kraju przez 30 dni. Upoważnia ona do wielokrotnego przekraczania jego granic.
 • Wiza biznesowa jednokrotna – wiza wydawana do 90 dni, która jest wystawiana w związku ze spotkaniami biznesowymi. Przy składaniu wniosku wizowego należy przedstawić zaproszenie od firmy.
 • Wiza biznesowa wielokrotna – wiza wydawana do 180 dni. Wydawana na analogicznych zasadach jak wiza biznesowa jednokrotna.

Najważniejsze rozróżnienie w dziedzinie wiz turystycznych to dokumenty jednorazowe i wielokrotne. Podczas gdy pierwsze pozwalają na jednorazowe przekroczenie granic danego państwa, drugie zapewniają możliwość przebywania na jego terytorium w okresie 30 dni.

To oznacza, że jesteśmy wówczas w stanie wjeżdżać i wyjeżdżać z odwiedzanego kraju nawet kilkukrotnie. Ważne jednak, aby pamiętać, że okres 30-dni jest liczony od daty wskazanej w dokumencie, a nie na przykład momentu przekroczenia granicy.

Gdzie wnioskować o wizę do Egiptu?

Wielu turystów z Polski, którzy wybierają się do Egiptu, stara się uzyskać wizę już po przylocie na miejsce, aplikując o nią na lotnisku. Chociaż takie rozwiązanie jest możliwe, może przysporzyć nam niepotrzebnego stresu, zmuszając nas do rozpoczęcia wakacji od stania w kolejkach.

Aby go sobie oszczędzić, warto zadbać o dokument wcześniej, składając wniosek wizowy w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie naszego kraju. Co istotne, do uzyskania wizy potrzebujemy kilku rzeczy.

Co jest potrzebne do uzyskania wizy?

 • Wniosek wizowy,
 • Paszport,
 • Kolorowy skan paszportu,
 • Dwa aktualne zdjęcia.

Jeszcze wygodniejsze okazuje się wypełnienie formularza w Internecie, który jest dostępny pod adresem: https://www.visa2egypt.gov.eg. Jedynym, co należy w tym przypadku zrobić, jest podanie daty i celu podróży, uzupełnienie numeru paszportu, wskazanie planowanego miejsca pobytu i opisanie dotychczasowych wizyt w Egipcie.

Cała procedura trwa kilka minut i pozwala uporać się z formalnościami bez wychodzenia z domu.

Jeżeli rezygnujemy z opcji ubiegania się o wizę na lotnisku, powinniśmy złożyć wniosek w Internecie lub konsulacie co najmniej 7 dni przed planowanym wyjazdem z kraju. Aby o tym nie zapomnieć, warto zanotować tę informację w kalendarzu i uwzględnić ją w swych przygotowaniach do podróży.

Ile trwa wyrobienie wizy i ile to kosztuje?

Choć większość zagranicznych wyjazdów planujemy z wyprzedzeniem, czasami decydujemy się na nie spontanicznie. W związku z tym należy pamiętać, że na uzyskanie wizy będziemy musieli nieco zaczekać. Czas wyrobienia dokumentu zależy od tego, na który z wariantów się zdecydujemy.

Za wizę jednorazową zapłacimy 25, natomiast 30-dniową 60 dolarów. W przeliczeniu na polską walutę jest to koszt 110-260 zł.

 

Rodzaj wizy Wiza jednorazowa Wiza wielokrotna
Czas wyrabiania Tryb standardowy – 8 dni Tryb standardowy – 8 dni
Tryb ekspresowy – 5 dni Tryb ekspresowy – 5 dni
Koszt wyrobienia 25 dolarów 60 dolarów

 

W przypadku aplikowania o dokument w ambasadzie lub innej palcówce dyplomatycznej, wiza zostanie dołączona do naszego paszportu.

Jeżeli natomiast składaliśmy o nią wniosek przez Internet, powinniśmy wydrukować otrzymane drogą mailową zaświadczenie i mieć je ze sobą w czasie podróży.

Czy ubezpieczenie do wizy jest obowiązkowe?

Jak dobrze zdają sobie wszyscy podróżnicy, przyjemne wakacje wymagają przede wszystkim bezpieczeństwa. Aby spokojnie korzystać z miejscowych atrakcji, musimy wiedzieć, że nic nam nie grozi.

Ubezpieczenie do wizy jest przy wjeździe do Egiptu obowiązkowe. Obejmuje ono przede wszystkim koszty leczenia – w związku z wysokimi kosztami opieki medycznej, przed rozpoczęciem podróży warto wybrać taką polisę, która sprawi, że na miejscu nic nas nie zaskoczy.

Jak możemy przeczytać na stronie polskiego MSZ:

„Doradzamy wykupienie polisy, która obejmuje wiele usług. Firma ubezpieczeniowa musi np. pokryć koszty hospitalizacji, leczenia choroby przewlekłej (np. układu krążenia, nowotworu, epilepsji), psychicznej lub skutków biernego uczestnictwa w aktach terroru”.

Jak wybrać ubezpieczenie do Egiptu?

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne do Egiptu, musimy zwrócić uwagę na wysokość sum gwarantowanych.  Dzięki temu zyskamy pewność, że środki potrzebne do zapewnienia nam właściwej opieki medycznej się nie wyczerpią.

Elementy ubezpieczenia:

 • Koszty leczenia – w przypadku kosztów leczenia suma gwarantowana ubezpieczenia przy tygodniowym pobycie w Egipcie powinna wynosić min. 100 000 zł. Warto jednak pamiętać, że niektórzy ubezpieczyciele oferują nawet jej pięciokrotność.
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – ważna jest również usługa NNW, która gwarantuje świadczenia finansowe w przypadku śmierci lub uszczerbku na zdrowiu osoby ubezpieczonej. Zalecana wysokość sumy gwarantowanej to 20 000 zł.
 • OC – polisa OC gwarantuje pokrycie kosztów świadczeń wynikający ze powodowaniu uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej. To istotna część ochrony ubezpieczeniowej, w przypadku której suma gwarantowana nie powinna być niższa niż 100 000 zł.
 • Ubezpieczenie bagażu i Assistance – jeśli nastawiamy się na spokojny wypoczynek nad brzegiem basenu, część rozszerzeń ochrony nie musi być nam potrzebna. Warto jednak zadbać o ubezpieczenie bagażu i Assistance, które znacząco zwiększą komfort naszego wyjazdu.
 • Ratownictwo i ubezpieczenie sportowe – standardowa polisa nie obejmuje kosztów, które powstają w wyniku wypadków podczas nurkowania, surfowania, windsurfingu, jazdy quadem lub lotu balotem. Jeśli zatem chcemy aktywnie spędzać czas, podróżując po kraju i uprawiając sport, powinniśmy skorzystać z polisy sportowej, a także zadbać o odpowiednią wysokość sumy przeznaczanej na ratownictwo (min. 50 000 zł).

Przy tygodniowym pobycie w Egipcie koszt ubezpieczenia mieści się w granicach od 30 do 60 zł. Wybierając jednak ofertę z odpowiednimi sumami gwarantowanymi, trzeba przygotować się na wydatek co najmniej 60-150 zł.

Ubezpieczenie nurkowe do Egiptu
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
45,56 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 150 000 zł 60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 150 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
128,24 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 181 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19 rehabilitacja po powrocie do Polski: (+24,50 zł)
Europa
Koszty leczenia
1 280 795 zł
Ratownictwo
42 693 zł
Bagaż
4 703 zł
126,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 42 693 zł OC: 426 932 zł OC sportowe: 426 932 zł sporty objęte polisą: 27 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Allianz
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
196,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 1 000 000 zł OC sportowe: 1 000 000 zł sporty objęte polisą: 123 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie nurkowe do Egiptu
Nationale-Nederlanden
45,56 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 150 000 zł 60 sportów objętych ochroną, w tym nurkowanie OC sportowe: 150 000 zł zdarzenia pod wpływem alkoholu zachorowanie COVID-19
AXA
128,24 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł OC sportowe: 250 000 zł sporty objęte polisą: 181 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19 rehabilitacja po powrocie do Polski: (+24,50 zł)
Europa
126,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
1 280 795 zł
Ratownictwo
42 693 zł
Bagaż
4 703 zł
Dodatkowo: NNW: 42 693 zł OC: 426 932 zł OC sportowe: 426 932 zł sporty objęte polisą: 27 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19
Allianz
196,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 zł OC: 1 000 000 zł OC sportowe: 1 000 000 zł sporty objęte polisą: 123 zdarzenia pod wpływem alkoholu sprzęt sportowy zachorowanie COVID-19

Choć polisę można nabyć w biurze ubezpieczyciela, znaczenie wygodniejsze jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Dzięki niej wybierzemy odpowiadającą naszym potrzebom polisę w kilka minut, mając możliwość odnalezienia najatrakcyjniejszej ceny. W tym przypadku uzyskamy również przejrzysty podgląd wszystkich elementów ochrony.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy Polak musi mieć wizę do Egiptu?

  Tak, przy jeździe do Egiptu wiza turystyczna dla Polaków jest obowiązkowa. Występuje ona w dwóch wariantach: jednorazowym i 30-dniowym.

 2. Jakie dokumenty są potrzebne do wizy w Egipcie?

  Aby uzyskać wizę, należy wypełnić wniosek wizowy na lotnisku, w ambasadzie lub w Internecie. Do dokumentu należy dołączyć skan paszportu w kolorze i dwa zdjęcia.

 3. Czy ubezpieczenie turystyczne do Egiptu jest obowiązkowe?

  Tak, ubezpieczenie turystyczne dla odwiedzających Egipt jest niezbędne. Polisa powinna obejmować koszty leczenia o odpowiednich sumach gwarantowanych. Dodatkowe usługi ubezpieczeniowe są opcjonalne i powinny być dostosowane do wakacyjnych planów.

Co warto wiedzieć?
 1. Aby wjechać do Egiptu, należy posiadać ważny paszport oraz wizę.
 2. Wyrobienie wizy jest płatne.
 3. Dokument ten można uzyskać w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski lub po przylocie na lotnisku.
 4. Do wizy obowiązkowe jest ubezpieczenie turystyczne.
 5. Taką polisę można mieć od około 5 zł za dzień.
Autor

admin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania