Wakacje inaczej, czyli 5 pomysłów na nietypowy wypoczynek

Redakcja
Udostępnij:
5

Od wakacji dzieli nas już tylko parę tygodni. Nic dziwnego, że na Wakacyjnej Polisie ciągle pozostajemy w letnich klimatach. Dziś mamy coś dla tych z Was, którzy wolą kreatywne odpoczywanie. Należysz do osób, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu? Relaks na plaży z kolorowym drinkiem w ręku zupełnie Cie nie przekonuje? I bardzo dobrze, bo pomysłów […]

wakacje inaczej - aktywny wypoczynek

Od wakacji dzieli nas już tylko parę tygodni. Nic dziwnego, że na Wakacyjnej Polisie ciągle pozostajemy w letnich klimatach. Dziś mamy coś dla tych z Was, którzy wolą kreatywne odpoczywanie. Należysz do osób, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu? Relaks na plaży z kolorowym drinkiem w ręku zupełnie Cie nie przekonuje? I bardzo dobrze, bo pomysłów na ciekawe, oryginalne i bardzo aktywne wakacje nie brakuje. Postanowiliśmy się nimi z Wami podzielić. Chcesz spędzić wakacje inaczej? Zobacz, co nietypowego możesz robić!

1. Urlop z paralotnią

Wakacje inaczej z paralotnią

Jeśli marzysz o oderwaniu się od rzeczywistości i beztroskim fruwaniu po niebie, to kurs paralotni z pewnością Ci się spodoba. Takich ofert nie brakuje – można uczyć się latania w Polsce, a można też za granicą. Jedno jest pewne – niesamowite emocje i widoki z lotu ptaka masz gwarantowane. Wakacje to doskonała pora, by wyjechać na dłużej i bez obciążeń psychicznych trenować naukę latania na paralotni. Po zakończeniu kursu otrzyma się stosowny certyfikat. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc zostać paralotniarzem? Ukończone 18 lat i oświadczenie o dobrym stanie zdrowia w zupełności wystarczą. I już można ruszyć na podbój podniebnych przestworzy!

2. Kajaki na Mazurach

Wakacje inaczej na spływie kajakowym

Twoim żywiołem niekoniecznie jest powietrze, ale za to w i na wodzie czujesz się jak ryba? Możesz zorganizować wakacje na kajakach. W Polsce nie ma lepszego miejsca na zorganizowanie spływu  jak Mazury. Brda, Krutynia, Rospuda, Czarna Hańcza i Wda – to tylko niektóre z wodnych szlaków, jakie można wybrać. Początkujący kajakarze powinni zdecydować się na łagodniejsze i spokojniejsze rzeki, ci doświadczeni mogą „poszaleć”. Kajak można mieć swój, a można wypożyczyć na miejscu. Dla kogo są takie wakacje? Przede wszystkim dla tych, co nie lubią nudy, mają ochotę na porządną dawkę adrenaliny i chrapkę na prawdziwą przygodę. Ich spływ kajakowy połączony z biwakowaniem w okolicznych lasach na pewno nie rozczaruje.

3. Europa na rowerze

Wakacje inaczej na rowerze

Dla tych, którym ani powietrze, ani woda nie odpowiadają, mamy propozycję szalonych wakacji na lądzie. Żeby być bardziej dokładnym – na dwóch kółkach. Urlop na rowerze to doskonały pomysł, pod warunkiem że masz dobrą kondycję. Jeśli na rowerze jeździsz rzadko, to porwanie się na taką wyprawę mądre nie będzie. Dlatego przed rowerową wycieczkę po Europie trzeba sporo potrenować. Później trzeba opracować plan trasy i skompletować wyposażenie. Wymaga to wielu przygotowań, ale zwiedzenie Rzymu, Paryża czy Pragi na dwóch kółkach z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

4. Wyjazd Adeventure

Wakacje inaczej na wyjeździe Adventure

Wyjazdy Adventure to organizowane ekstremalne przygody. Góry, jeziora, wulkany, ciężkie do zdobycia miejsca, słowem wyzwania, podczas których można testować swoje możliwości fizyczne i psychiczne, przekraczać granice strachu i regularnie podnosić sobie poziom adrenaliny. Na takich wyjazdach nie ma ograniczeń czy limitów. Adevnture, czyli z angielskiego przygoda to prawdziwa okazja dla miłośników ekstremalnych wyzwań. Skok na bungee czy quady mogą się schować przy wprawie do Wulkanów Indonezji czy Małego Tybetu. Minusem wypraw Adventure jest ich dość wysoki koszt, jednak chętnych – jak i biur podróży czy agencji turystycznych organizujących wyjazdy – nie brakuje.

5. Buggykiting na wakacje

Wakacje inaczej z buggykiting

Marzy Ci się żeglowaniu po…..lądzie? Tak, to możliwe! Pod warunkiem, że wiesz, co to takiego buggykiting. To rodzaj sportu, który pozwala na płynięcie po lądzie za pomocą wózka „buggy” i latawców, które pełnią rolę żagla. To tylko z pozoru wydaje się banalne i nudne! A wręcz przeciwnie – buggykiting to niesamowite emocje, adrenalina i uczucie latania, przy jednoczesnym niedorywaniu się z ziemi. Brzmi wspaniale, prawda? A żeglowanie po piasku i lądzie przeznaczone jest dla wszystkich, w każdym wieku i co więcej – chociaż może powodować skoki adrenaliny, to jednak jest w 100% bezpieczne. Takie ekstremalne i oryginalne wakacje są doskonałym pomysłem na odpoczynek nawet z całą rodziną.

Wakacje bez nudy? Ale z ubezpieczeniem!

Wyjeżdżając na wakacje, koniecznie trzeba zabrać ze sobą polisę turystyczną. Gwarantuje ona pełną ochronę na czas podróży, zapewniając pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków czy od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Można też ubezpieczyć bagaż i sprzęt sportowy. Wakacje inaczej często wiążą się z uprawianiem sporów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych, co z kolei wiąże się z dodatkową składką – więcej o tym pisaliśmy w artykule na temat ubezpieczenia dla aktywnych. Jaki jest koszt takiej polisy turystycznej? Można wyliczyć to samemu w naszym kalkulatorze ubezpieczeń. Wejdź, ubezpiecz się i odpoczywaj inaczej!

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania