Ubezpieczenie turystyczne BZ WBK – analiza oferty

Redakcja
Udostępnij:
5

Ubezpieczenie turystyczne przygotowane przez BZ WBK we współpracy z Avivą to interesująca oferta dla osób, które wybierają się za granicę na nie dłużej niż miesiąc. W jej ramach Bank Zachodni WBK ochroną obejmuje osoby do 70 roku życia wyjeżdżające za granicę turystycznie lub w celu podjęcia pracy fizycznej.Z tego artykułu dowiesz się:BZ WBK ubezpieczenie podróżne […]

Ubezpieczenie turystyczne BZ WBK – analiza oferty

Ubezpieczenie turystyczne przygotowane przez BZ WBK we współpracy z Avivą to interesująca oferta dla osób, które wybierają się za granicę na nie dłużej niż miesiąc. W jej ramach Bank Zachodni WBK ochroną obejmuje osoby do 70 roku życia wyjeżdżające za granicę turystycznie lub w celu podjęcia pracy fizycznej.

Ubezpieczenie podróżne BZ WBK skierowane jest do turystów udających się za granicę na okres od 2 do 29 dni. Polisę można dodatkowo rozszerzyć o ochronę ubezpieczeniową podczas rekreacyjnego nurkowania oraz pracy fizycznej poza granicami kraju.

BZ WBK ubezpieczenie podróżne – zakres ochrony

Ochroną ubezpieczeniową może być objęta każda osoba, która w dniu zawarcia umowy nie skończyła 70 lat. Jak wynika z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), do najważniejszych korzyści oferty BZ WBK we współpracy z Avivą należą:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance,
 • odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC),
 • bagażu podróżnego,
 • sprzętu sportowego,
 • następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • zniżki rodzinne: 50 proc. dla dziecka, a 20 proc. dla członka rodziny.

BZ WBK ubezpieczenie turystyczne – zakres ochrony

Suma ubezpieczenia jest ustalana z każdą osobą indywidualnie. Klient może przeprowadzić przykładową kalkulację wysokości składki za pomocą kalkulatora na stronie banku. Ubezpieczyciel po przeanalizowaniu wniosku, przedstawia klientowi swoją propozycję odnośnie każdego rodzaju ochrony (kosztów leczenia i assistance, OC, NNW, sprzętu sportowego oraz bagażu). Pakiet za dopłatą można rozszerzyć o koszty leczenia i assistance, powstałe na skutek:

 • rekreacyjnego nurkowania, jazdy na nartach lub snowboardzie,
 • wykonywania ciężkiej pracy fizycznej za granicą,
 • choroby przewlekłej.

Klient może również rozszerzyć standardowy limit odpowiedzialności ze strony towarzystwa dla kosztów leczenia i assistance, które powstały za granicą na skutek nagłego zachorowania wynikającego z choroby przewlekłej. Co ważne, BZ WBK w ramach ochrony ubezpieczeniowej ogranicza swoją odpowiedzialność dla:

 • kosztów leczenia stomatologicznego – maksymalnie do wysokości kwoty odpowiadającej równowartości 150 euro,
 • kosztów akcji poszukiwawczej – maksymalnie do wysokości kwoty stanowiącej 20 proc. podanej w polisie sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia i assistance,
 • kosztów leczenia i assistance na skutek nagłego zachorowania, wynikającego z choroby przewlekłej – maksymalnie do wysokości kwoty stanowiącej 10 proc. podanej w polisie sumy ubezpieczenia dla kosztów leczenia i assistance. Klient może ją rozszerzyć do pełnej wysokości sumy ubezpieczenia po opłaceniu dodatkowej składki.

Koszt ubezpieczenia turystycznego w BZWBK

W ofercie BZ WBK we współpracy z Avivą oferta ubezpieczenia tygodniowego wyjazdu dla dwóch osób do 70 lat kosztuje 145 zł. Polisę turystyczną można rozszerzyć o rekreacyjną jazdę na nartach lub snowboardzie, rekreacyjne nurkowanie lub wykonywanie ciężkiej pracy fizycznej, a także na wypadek choroby przewlekłej.

Ubezpieczenie turystyczne BZ WBK

Zakres ochronySuma gwarancyjna ubezpieczenia BZ WBK
Koszty leczenia i assistance100 000 zł
Odpowiedzialność cywilna (OC)100 000 zł
Bagaż podróżny2 000 zł
Sprzęt sportowy2 000 zł
Następstwa nieszczęśliwych
wypadków (NNW)
20 000 zł
Wysokość składki145 zł

Źródło: Dane z kalkulatora BZ WBK

Jednak w porównaniu do ofert konkurencji, cena 145 zł ubezpieczenia turystycznego BZ WBK we współpracy z Avivą wydaje się nieco wygórowana. Przykładowo Uniqa dwóm osobom dorosłym, których celem wyjazdu na terenie Europy jest zwiedzanie lub wypoczynek, oferuje polisę ze znacznie większym zakresem ochrony w kwocie 101,78 zł, czyli o 43,22 zł taniej.

Oferta Uniqa

Zakres ochronyPropozycja AXA
Koszty leczenia i assistance600 000 zł
Odpowiedzialność cywilna (OC)150 000 zł
Bagaż podróżny1 500 zł
Sprzęt sportowy1 500 zł
Następstwa nieszczęśliwych
wypadków (NNW)
50 000 zł
Wysokość składki101,78 zł

Źródło: rankomat.pl

Dużym minusem ubezpieczenia turystycznego BZ WBK jest ograniczony czas ochrony ubezpieczeniowej podczas pobytu za granicą, który maksymalnie wynosi 29 dni. Poza tym z oferty mogą skorzystać jedynie osoby do 70 roku życia. W pakiecie Uniqa koszty leczenia i assistance są aż 6-krotnie większe niż w ofercie BZ WBK. Ubezpieczenie OC i NNW również posiada wyższe kwoty ochrony ubezpieczeniowej.

Propozycja Banku Zachodniego większą kwotą ochrony ubezpieczeniowej chroni jedynie sprzęt sportowy i bagaż. Jak wynika z naszej analizy, wysoka cena zakupu oraz ograniczony pakiet ubezpieczenia BZ WBK w porównaniu do oferty Uniqa sprawia, że przed jej zakupem należy się dokładnie zastanowić. Przed wyjazdem za granicę, niezależnie czy jego celem jest wypoczynek lub praca fizyczna, należy porównać ze sobą oferty co najmniej kilku ubezpieczycieli. W prosty sposób można zrobić to za pomocą naszego kalkulatora. Jest w nim dostępnych kilkanaście propozycji towarzystw.

Do każdej z nich jest dołączony plik z OWU. Dzięki temu dokładnie w domu możemy przeanalizować zakres ochrony proponowany przez każde z towarzystw. Po wyborze jednej z ofert, na wskazany przez nas adres e-mail zostanie wysłana umowa. Następnie można ją wydrukować i cieszyć się urokami zagranicznego wyjazdu.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania