Długi weekend pod ochroną. Jak wybrać ubezpieczenie na majówkę?

Redakcja
Udostępnij:
5

Już za niespełna tydzień rozpocznie się długi weekend majowy. Wielu z nas w tym czasie planuje wyjazdy – sprzyja temu bardzo korzystne ułożenie majówki w kalendarzu, bo wystarczą 3 dni urlopu, by zapewnić sobie z weekendami aż 9 dni wolnego. Ty także planujesz wypoczywać w tym czasie? Zobacz, jak wybrać ubezpieczenie na majówkę!Z tego artykułu […]

ubezpieczenie na majówkę - jak wybrać?

Już za niespełna tydzień rozpocznie się długi weekend majowy. Wielu z nas w tym czasie planuje wyjazdy – sprzyja temu bardzo korzystne ułożenie majówki w kalendarzu, bo wystarczą 3 dni urlopu, by zapewnić sobie z weekendami aż 9 dni wolnego. Ty także planujesz wypoczywać w tym czasie? Zobacz, jak wybrać ubezpieczenie na majówkę!

Przyjemne nicnierobienie na kanaryjskich plażach, nurkowanie w Chorwacji, a może ostatnie w tym sezonie szusowanie na alpejskich stokach? Bez względu na to, jaką formę wypoczynku wybierzesz, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Lepiej uniknąć (wcale niemałych) kosztów leczenia i ratownictwa za granicą i mieć zapewnioną pomoc w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Dopasuj sumę gwarantowaną kosztów leczenia i ratownictwa do kierunku wyjazdu

Najważniejszym elementem każdej polisy są koszty leczenia i ratownictwa. Dzięki nim nie będziemy musieli  pokrywać ewentualnych opłat medycznych z własnej kieszeni. Na terenie Europy wystarczą koszty leczenia na kwotę 20 000 euro i ratownictwa na 5 000 euro.

Jeśli wyjeżdżamy poza Stary Kontynent, to najlepiej sprawdzić przykładowe opłaty za pomoc medyczną w kraju docelowym podróży. Wiadomo, że w państwach bardziej rozwiniętych będą one wyższe, a w tych nieco biedniejszych – niższe. Dlatego sumę gwarantowaną w tym wypadku najlepiej dopasować konkretnie pod kierunek wyjazdu. Polecamy też lekturę naszego poradnika Kraje.

Pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku – pamiętaj o NNW, OC i ubezpieczeniu bagażu

najlepsze ubezpieczenie na majówkę dla każdego

Każdemu życzymy bezpiecznych podróży, jednakże lepiej dmuchać na zimne. Wypadki się zdarzają, także podczas wakacji. Jeśli coś się nam przytrafi, to łzy może nieco osuszyć fakt, że ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie nieco rekompensujące poniesione straty. W przypadku NNW możemy wybrać przypisaną do danego pakietu sumę gwarantowaną, od której zostanie wypłacony stosowny do uszczerbku na zdrowiu procent określony w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Warto mieć też w polisie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym. Jeśli spowodujemy wypadek i osoba przez nas poszkodowana zgłosi sprawę do sądu, to zasądzone odszkodowanie zapłaci za nas ubezpieczyciel (do wysokości sumy gwarantowanej, warto więc wybrać wyższy wariant). Ochroną w ramach ubezpieczenia można objąć też bagaż na wypadek kradzieży, zniszczenia bądź zagubienia przez linie lotnicze.

Od aktywnych wymaga się więcej – rozszerzenie od uprawiania sportów

Planujesz podczas majówki nurkowanie, żeglowanie albo lot balonem? Standardowe ubezpieczenie nie wystarczy. Ubezpieczyciele wiele sportów i aktywności definiują jako wysokiego ryzyka lub ekstremalne. W związku tym od osób planujących podczas podróży takie rozrywki wymaga się dokupienia dodatkowego rozszerzenia ochrony.

Inaczej w razie wypadku nie będą one mogły liczyć na pokrycie kosztów leczenia i pomoc w ramach NNW. Które aktywności wymagają takiego dodatku? Można to sprawdzić w OWU każdego ubezpieczyciela. Osoby aktywne mogą ubezpieczyć także swój sprzęt sportowy – w razie kradzieży lub zniszczenia mogą liczyć na rekompensatę w postaci odszkodowania.

Ubezpieczenie na majówkę z klauzulą alkoholową

ubezpieczenie na majówkę a klauzula alkoholowa

Od ubiegłego roku niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadziły dodatkowe rozszerzenie do swoich polis turystycznych – klauzulę alkoholową. Za dodatkową opłatą ochroną będą objęte także zdarzenia, do których doszło pod wpływem (tj. po przekroczeniu stanu nietrzeźwości, czyli 0,5 promila). Do tej pory takie sytuacje były wyłączone spod odpowiedzialności towarzystwa. Teraz możemy objąć je ochroną opłacając dodatkową składkę.

Ile kosztuje ubezpieczenie na majówkę? Sprawdzamy i porównujemy ceny

Cena ubezpieczenia turystycznego na majówkę uzależniona jest od wielu czynników: od tego dokąd jedziemy, na jak długo, w ile osób, co planujemy robić. Najlepiej więc samodzielnie przeprowadzić kalkulację i dopasować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb. Niemniej jednak, cena ubezpieczenia na majówkę nie należy do najwyższych. Osoba, która planuje wykorzystać całe 9 dni za najmniejszy pakiet zapłaci zaledwie 22,57 zł. Polisę na czterodniowy urlop można znaleźć już od 10,03 zł. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych kalkulacji:

 

Ubezpieczenie turystyczne na majówkę – ile kosztuje?

Dla kogo ubezpieczenie?Cel podróżyZakresCena
1 osoba wyjeżdżająca na 9 dniWypoczynek i nurkowanie w ChorwacjiKoszty leczenia na 20 000 zł, koszty ratownictwa na 5 000 zł, OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, rozszerzenie ochrony o 23 sporty45 zł
2 osoby planujące 7-dniową podróżWypoczynek na Wyspach KaraibskichKoszty leczenia i ratownictwa na 600 000 zł, NNW, OC, OC sportowe, ubezpieczenie bagaży i sprzętu sportowego, 92 sporty objęte ochroną88,41 zł
Rodzina (2 osoby dorosłe, 2 niepełnoletnie) wyjeżdżające na 4 dniZwiedzanie PragiKoszty leczenia na 30 00 euro. NNW, OC, ubezpieczenie bagażu41,80 zł

Źródło: https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/

ubezpieczenie na majówkę w dobrej ceni

Długi weekend w tym roku jest wyjątkowo długi, warto go wykorzystać. Pomysłów na dalsze i bliższe podróże nie brakuje, więc nie ma co czekać. Odpoczywaj sam, z drugą osobą, rodziną, przyjaciółmi, ale zawsze mając ubezpieczenie na majówkę w kieszeni. Zwłaszcza, że kosztuje ono grosze, a daje pełną ochronę w razie nieszczęśliwych zdarzeń.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania