Ranking ubezpieczeń narciarskich: 4 najlepsze oferty dla miłośników białego szaleństwa

Redakcja
Udostępnij:
5

Mamy środek sezonu narciarskiego, na stoki w Polsce i w Alpach ruszyli narciarze i snowboardziści. A im więcej osób na stoku, tym łatwiej o wypadek. Dlatego warto pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia na narty chroniącego w razie takich zdarzeń. Z myślą o narciarzach przygotowaliśmy na Wakacyjnej Polisie ranking 4 najlepszych polis narciarskich.Z tego artykułu dowiesz […]

najlepsze ubezpieczenie na narty

Mamy środek sezonu narciarskiego, na stoki w Polsce i w Alpach ruszyli narciarze i snowboardziści. A im więcej osób na stoku, tym łatwiej o wypadek. Dlatego warto pamiętać o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia na narty chroniącego w razie takich zdarzeń. Z myślą o narciarzach przygotowaliśmy na Wakacyjnej Polisie ranking 4 najlepszych polis narciarskich.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia narciarskie

Tworząc nasz ranking wyszliśmy z założenia, że poszukujemy ubezpieczenia na wyjazd dla 30-letniej osoby zamierzającej uprawiać narciarstwo lub snowboarding w jednym z europejskich krajów. Analizując poszczególne pakiety zwróciliśmy uwagę na takie kryteria jak podstawowy zakres ubezpieczenia, dodatkowe opcje, ochrona sprzętu sportowego, rozszerzenia dla osób planujących ekstremalne szusowanie oraz cenę pakietu (brany pod uwagę jest koszt bez płatnych dodatków).

Dokonaliśmy wyliczeń na naszym kalkulatorze według stanu na dzień 20 stycznia 2016 roku. Poniżej można zapoznać się z tabelą, w której przedstawiliśmy cztery oferty polis narciarskich. 

Axa Multiravel Basic – dlaczego warto wybrać?

Z naszego zestawienia wynika, że ubezpieczeniem którego wybór warto rozważyć jest pakiet Axa Multitravel Basic przeznaczony dla narciarzy i snowboardzistów. Gwarantuje on bardzo szeroki zakres podstawowy, w skład którego wchodzą koszty leczenia, poszukiwania i ratownictwa, NNW, OC oraz ochrona bagażu z wysokim sumami gwarantowanymi. W cenie pakietu dostępne jest także rozszerzenie dla osób przewlekle chorych. Nowością jest także opcja „ryzyka sportowe” obejmująca ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz od odpowiedzialności cywilnej związanej z amatorskim uprawianiem sportów.

Za dodatkową składkę można ubezpieczyć się od sportów podwyższonego ryzyka (cena wzrośnie o 100%), zawodowego oraz wyczynowego uprawnia sportów (koszt polisy będzie wyższy o 200%) lub od sportów ekstremalnych (ubezpieczenie będzie kosztowało 300% więcej).

Ubezpieczenie szyj na miarę

Ubezpieczenie narciarskie dla każdego

Oferta polisy Axa Multitravel Basic jest bardzo atrakcyjna zarówno pod kątem zakresu ubezpieczenia, jak i dodatkowych rozszerzeń czy ceny końcowej – tak bogaty pakiet na 7-dniowy wyjazd możemy zakupić za niecałe 50 zł. Jednak pozostałe oferty są również warte rozważenia – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. W porównaniu z Axa mają znacznie wyższe sumy gwarantowane ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Pakiet ERV Bezpieczna Podróż TOP gwarantuje świetną opcję dodatkową – Assistance Active obejmującą koszty wypożyczenia sprzętu narciarskiego w razie zniszczenia bądź kradzieży własnego, koszty karnetu oraz zajęć w szkółce narciarskiej, w razie kradzieży dokumentów, oraz odszkodowanie na wypadek zamknięcie tras narciarskich (100 €: 20 €/dzień, maksymalnie do 5 dni). Signal Iduna Pakiet Narciarski Super zapewnia wysokie sumy gwarantowane ubezpieczenia bagażu, zaś w Allianz można liczyć na wysokie OC podczas amatorskiego uprawiania narciarstwa.

Porównaj, wybierz najlepszą ochronę i święty spokój

Wybierz najlepsze ubezpieczenie narciarskie

Przygotowany przez nas ranking to jedynie podpowiedź – każdy turysta sam powinien zdecydować co i w jakim zakresie chce chronić. Dobierając ochronę trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – miejsce wyjazdu, rodzaj planowanej aktywności, specyfikę regionu, koszty leczenia na miejscu, a nawet rodzaj trasy czy natężenie ruchu. Dlatego sugerujemy, by cena polisy nie była podstawowym kryterium oceny atrakcyjności ubezpieczenia – warto poświęcić kilkanaście minut na porównanie danych zawartych w naszym kalkulatorze, przeczytać uważnie ogólne warunki ubezpieczenia z uwzględnieniem definicji i wyłączeń bądź ograniczeń ochrony. Dobre ubezpieczenie to nieodłączny element każdego wyjazdu – w razie przykrych zdarzeń gwarancja właściwej pomocy.

 

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania