Na pomoc siłom wyższym, czyli jak wybrać ubezpieczenie dla pielgrzyma

Redakcja
Udostępnij:

Sezon wiosenno-letni wiąże się z licznymi wyjazdami turystycznymi, nie tylko tymi typowo wypoczynkowymi, ale i również związanymi z celami pielgrzymkowymi. Każdego roku około 7 milionów Polaków udaje się do miejsc kultu religijnego, coraz popularniejsza staje się także turystyka medytacyjna. Zarówno podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży czy parafie jak i tych samodzielnie planowanych ważna jest […]

Jak wybrać ubezpieczenie dla pielgrzyma?

Sezon wiosenno-letni wiąże się z licznymi wyjazdami turystycznymi, nie tylko tymi typowo wypoczynkowymi, ale i również związanymi z celami pielgrzymkowymi. Każdego roku około 7 milionów Polaków udaje się do miejsc kultu religijnego, coraz popularniejsza staje się także turystyka medytacyjna. Zarówno podczas wyjazdów organizowanych przez biura podróży czy parafie jak i tych samodzielnie planowanych ważna jest kwestia bezpieczeństwa, o której niestety często zapominamy. Warto więc zastanowić się nad tym, jak wybrać ubezpieczenie na pielgrzymkę, co powinno zawierać i przed czym chronić.

Pielgrzymka all inclusive czy samodzielna wyprawa?

Wybierz profesjonalne ubezpieczenie dla pielgrzyma

Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Każdy wybiera taki sposób, jaki mu najbardziej odpowiada. Jedni wolną zorganizowane pielgrzymki, podczas których nie muszą się o nic martwić, wpłacają określoną sumę i mają załatwione noclegi, transport, wejściówki oraz pokryte inne koszta. Samodzielna organizacja wyjazdu wymaga o wiele więcej „zachodu”, bo wszystkie aspekty pielgrzymki trzeba załatwiać na własną rękę, co jednak daje znacznie większa swobodę.

Jak wybrać ubezpieczenie dla pielgrzyma?

Standardowe ubezpieczenie takie samo jak to, które wybieramy na wyjazdy wypoczynkowe, również będzie odpowiednie dla pielgrzyma. Polisa tego typu powinna pokrywać koszty leczenia, zapewniać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej oraz ochronę bagażu.

Koszt polisy turystycznej na pielgrzymkę

Najlepsze ubezpieczenie dla pielgrzyma

W naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych z łatwością można obliczyć, że polisa dla pielgrzyma na 7-dniowy wyjazd do bośniackiego Medjugorie to koszt zaledwie od 20,50 zł za podstawowy zakres (koszty leczenia, NNW, bagaż) do 90 zł za pakiet rozszerzony (wysokie sumy gwarantowane kosztów leczenia, NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu, ochrona dodatkowych aktywności). Takie same ubezpieczenie na wyjazd do Jerozolimy będzie nas kosztowało od 30 zł do maksymalnie 150 zł. Nie są to więc zaporowe kwoty które odczujemy w naszym budżecie wyjazdowym. A czasem naprawdę warto pomóc siłom wyższym – w końcu jak to mówią: strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia dla krajów

Europa
Azja
Ameryka Północna
Ameryka Południowa
Afryka
Australia i Oceania