Zostaję w Alpach jeszcze tydzień, czyli jak przedłużyć polisę narciarską będąc za granicą?

Redakcja
Udostępnij:
5

Coraz więcej polskich fanów narciarstwa przynajmniej tydzień spędza na stokach w Alpach. Według badań przeprowadzonych przez TU Gothaer Polska wynika, że 97% wyjeżdżających na narty wykupuje ubezpieczenie turystyczne, które chroni przez cały czas wyjazdu. A co jeśli postanowimy zostać w Alpach jeszcze przez kilka dni, bo sprzyjają warunki i mamy ochotę na jeszcze więcej białego […]

Zostaję w Alpach jeszcze tydzień, czyli jak przedłużyć polisę narciarską będąc za granicą?

Coraz więcej polskich fanów narciarstwa przynajmniej tydzień spędza na stokach w Alpach. Według badań przeprowadzonych przez TU Gothaer Polska wynika, że 97% wyjeżdżających na narty wykupuje ubezpieczenie turystyczne, które chroni przez cały czas wyjazdu. A co jeśli postanowimy zostać w Alpach jeszcze przez kilka dni, bo sprzyjają warunki i mamy ochotę na jeszcze więcej białego szaleństwa? Czy można przedłużyć polisę przebywając już za granicą?

Czy można przedłużyć?

Jak przedłużyć polisę narciarską będąc za granicą?

Nie jest możliwe przedłużenie kończącej się polisy, ale można od razu wykupić nowe ubezpieczenie na kolejnych kilka dni pobytu. Wówczas ochrona nam nie wygaśnie i choć nie przedłużymy jej automatycznie, to te kilka chwil poświęconych na wykupienie polisy online z pewnością nas nie zmęczy, a pozwoli na zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa na znacznie dłuższe białe szaleństwo.

Jak kupić będąc za granicą?

W ten sam sposób jak się ją kupiło w Polsce. Skorzystać z naszego kalkulatora ubezpieczeń narciarskich, dokonać kalkulacji, wybrać dowolny pakiet, wpisać swoje dane osobowe i przejść do płatności online. Po zaksięgowaniu wpłaty do kilku minut otrzyma się na mail dokumenty polisy w formacie PDF. Przedłużając swoje ubezpieczenie narciarskie trzeba mieć na uwadze również to, że okres ochrony ubezpieczeniowej zaczyna się dopiero następnego dnia od zakupu; warto więc przedłużyć polisę już dzień wcześniej.

Uwaga, karencja!

Jak przedłużyć polisę narciarską będąc za granicą - czy można online?

Prawie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku polis kupowanych w trakcie przebywania już za granicą nakładają karencję, czyli liczbę dni, które muszą minąć od daty aktywowania ubezpieczenia zanim zacznie działać jego ochrona. Zazwyczaj jest to od 2 do 7 dni (dokładnie jest to zdefiniowane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Na przykład: kupujesz polisę 10 lutego na okres od 11 do 14 lutego, to jeśli karencja trwa 2 dni, ochrona ubezpieczeniowa rozpocznie się dopiero 13 lutego.

Jak ominąć karencję?

Karencja jest formą asekuracji ze strony ubezpieczycieli, którzy w taki sposób wykluczają zakup polisy już po nieszczęśliwym zdarzeniu. Jedynym rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć karencji jest zakup nowej polisy jeszcze w trakcie trwania poprzedniej. Co prawda ubezpieczenie będzie droższe o parę złotych, ale za to my będziemy bezpieczni przez cały przedłużony wyjazd, a nie tylko przez jego część.

Przedłużając wyjazd, przedłużaj polisę

Jak przedłużyć polisę narciarską będąc za granicą - sprawdź szczegóły

Świadomość konieczności ubezpieczenia się na wyjazd rośnie wśród polskich narciarzy i snowboardzistów. Można śmiało powiedzieć, że z roku na rok coraz rzadziej będziemy słyszeć o polskich turystach, którzy po powrocie z Alp musieli zapłacić gigantyczne rachunki za ratownictwo i leczenie. Warto jednak pamiętać, że polisa ma swój czas obowiązywania – gdy jest on krótszy niż wyjazd, to koniecznie trzeba ją przedłużyć. I dalej cieszyć się urlopem i atmosferą stoku.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów