Z wizytą u Królowej, czyli jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Anglii, Walii i Szkocji

Porównaj ubezpieczenia ››
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Anglii?
Porównaj ubezpieczenia ››

Wielka Brytania kojarzy nam się bardziej z wyjazdami za pracą niż z podróżami. Niesłusznie,bo Anglia, Szkocja i Walia mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Przed wyjazdem warto sprawdzić, co zwiedzić i jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać.

Podróżowanie po Wyspach warto zacząć od miast. Na liście nie może zabraknąć biznesowej stolicy Europy, czyli Londynu. Warto wybrać się do Bath, uzdrowiska znanego już za czasów Imperium Rzymskiego. Koniecznie trzeba zobaczyć uniwersytecki Oxford, ale i słynący z muzeów Liverpool,  w Szkocji –  Edynburg i Glasgow, a w Walii Cardiff. Miłośnicy natury mogą odwiedzić  Lake District – jeziora w północno-zachodniej Anglii w hrabstwie Kumbria czy Exmoor i Dartmoor – znane nam z literatury i filmu wrzosowiska. W całym Zjednoczonym Królestwie nie brakuje parków narodowych, gór, jezior, lasów i klifów – idealnych na długie wycieczki i wyprawy.

Na co uważać w Anglii, Szkocji i Walii?

Gdzie znajdę ubezpieczenie turystyczne do Anglii?

Poziom bezpieczeństwa na Wyspach jest porównywalny do polskiego. Jak w każdym kraju lepiej unikać ciemnych uliczek, biednych dzielnic i nie zapuszczać się samotnie w odludne części miast. W Wielkiej Brytanii obowiązuje ruch lewostronny – warto o tym pamiętać. Przyroda nie stanowi zagrożenia, przeszkodą w podróżowaniu mogą być jedynie częste deszcze i szybko zmieniająca się pogoda (podczas wypraw trzeba być na to przygotowanym). Generalnie, Wielka Brytania jest bezpiecznym i przyjaznym dla turystów miejscem.

Koszty leczenia w Anglii, czyli czego nie zapewnia nam EKUZ

Kłopoty ze zdrowiem i nieszczęśliwe wypadki mogą nas dopaść wszędzie. Dlatego podróżując do Wielkiej Brytanii, która nadal jest członkiem Unii Europejskiej (mimo zapowiedzianego Brexitu) możemy zabrać ze sobą EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.  Posiadając ją, świadczenia medyczne w niezbędnym zakresie, udzielane w celu ratowania życia i zdrowia będą refundowane.  EKUZ uprawnia między innymi do ubiegania się o zwrot kosztów leków  – w Anglii bezpłatnie leki na receptę otrzymają dzieci do 16 roku życia, uczniowie do 18 roku życia, kobiety w ciąży i osoby po 60 roku życia. Z własnej kieszeni będziemy musieli zapłacić za transport medyczny do Polski oraz za leczenie dentystyczne.  Leczenie prywatne nie jest refundowane.

Ubezpieczenie turystyczne do Anglii, Walii i Szkocji – o czym pamiętać?

W przypadku EKUZ koszty leczenia nie zostaną pokryte z automatu, za wizyty u lekarza, zakup leków, pobyt w szpitalu będziemy musieli najpierw zapłacić sami. Lepiej tego unikać i zainwestować w ubezpieczenie turystyczne. Pokrywa ono wszystkie koszty leczenia (do sumy gwarantowanej), w tym te nierefundowane przez EKUZ. Poza tym polisa zawiera wiele przydatnych w podróży elementów.  NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków daje szansę na rekompensatę finansową za uszczerbek na zdrowiu. OC w życiu prywatnym chroni nasz portfel przed koniecznością płacenia odszkodowania za nieumyślne spowodowanie wypadku. Przyda się także ubezpieczenie bagażu na wypadek jego kradzieży, zniszczenia lub zgubienia.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne do Anglii››

Polisa dla aktywnych

Podróż do Zjednoczonego Królestwa - zabierz ze sobą ubezpieczenie turystyczne do Anglii

Jeśli podczas podróży planujesz trekking w wysokich górach, wyprawy w odludne miejsca czy jakąkolwiek inną aktywność ekstremalną bądź podwyższonego ryzyka, musisz zakupić odpowiedni dodatek do ubezpieczenia. Takie rozszerzenie zapewnia pomoc w razie wypadku podczas uprawiania tych sportów. Warto w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia sprawdzić, co zapewnia nam podstawowa ochrona, a co trzeba dodatkowo dokupić.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Anglii, Szkocji i Walii? Sprawdzamy i porównujemy

Nie da się podać jednej uśrednionej ceny polisy na taki wyjazd. Każde ubezpieczenie jest inne, bo każdy ma inne wymagania. Do wyboru jest kilkanaście pakietów, które można modyfikować. Koszt polisy zależy od charakteru wyjazdu, długości pobytu, potrzeb osoby ubezpieczonej. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Anglii można znaleźć od 2,56 zł dziennie.  Zakres i koszt polisy można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.  Tam za pomocą prostego i intuicyjnego formularza można szybko i wygodnie znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych kalkulacji:

  • Ubezpieczenie turystyczne do Anglii  dla jednej osoby na 2 tygodnie:

Cena: 36,05 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie dla dwóch osób na siedmiodniową podróż po Wielkiej Brytanii:

Cena: 60,08 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu

  • Ubezpieczenie turystyczne do Anglii dla jednej osoby na dziesięciodniową podróż połączoną z aktywnościami ekstremalnymi

Cena: 116,00 zł

Zakres: koszty leczenia, NNW , ubezpieczenie bagażu, 40 sportów objętych polisą

Zwiedzaj Brytanię i zabierz ubezpieczenie turystyczne do Anglii

To tylko szacunkowe obliczenia. Najlepiej sprawdzić samemu, ile będzie kosztowała polisa np. przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. W kilka minut kupisz polisę online, otrzymasz na maila potwierdzenie, które wystarczy wydrukować i można ruszać w podróż. Zwiedzaj Wyspy Brytyjskie – bezpiecznie i z ubezpieczeniem w kieszeni!

Z wizytą u Królowej, czyli jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Anglii, Walii i Szkocji
4.1 (82%) 10 głosów

Redakcja

Ubezpieczenie podróży od 2,27 zł dziennie
- porównaj 43 oferty ubezpieczeń turystycznych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o