Ubezpieczenie na ferie zimowe dla twojej rodziny

Redakcja
Udostępnij:
5

W trakcie ferii zimowych w końcu pojawia się okazja, aby spędzić czas wspólnie z całą rodziną. Korzystając z tego, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły, dorośli mogą zaplanować sobie krótszy lub dłuższy urlop, np. wyjeżdżając na narty. Oczywiście nie musimy ograniczać się jedynie do zimowych widoków, ponieważ możliwości jest wiele. Niezależnie jednak od tego, […]

bezpieczne ferie zimowe z polisą


W trakcie ferii zimowych w końcu pojawia się okazja, aby spędzić czas wspólnie z całą rodziną. Korzystając z tego, że dzieci nie muszą chodzić do szkoły, dorośli mogą zaplanować sobie krótszy lub dłuższy urlop, np. wyjeżdżając na narty. Oczywiście nie musimy ograniczać się jedynie do zimowych widoków, ponieważ możliwości jest wiele. Niezależnie jednak od tego, jak zamierzamy spędzić te dwa tygodnie, konieczna będzie właściwa ochrona.

Mimo że większość osób w trakcie zimowej przerwy postanawia udać się na narty, wybierając tatrzańskie bądź alpejskie stoki, znajdą się też tacy, którzy postanowili wyjechać do ciepłych krajów. Drugi sposób na spędzenie wolnego czasu oznacza prawdopodobnie mniejsze ryzyko, jeżeli chodzi o kontuzje, jednak nie możemy przewidzieć co wydarzy się za granicą, szczególnie w obcym dla nas klimacie. Dobre ubezpieczenie na ferie zimowe jest więc niezbędne.

Kup ubezpieczenie na ferie

Jakie ubezpieczenie na ferie zimowe na stoku?ubezpieczenie na ferie zimowe

Nikomu nie musimy przypominać o tym, jak ważna jest polisa na czas wyjazdu narciarskiego. Szczególnie wyjeżdżając na narty czy snowboard po raz pierwszy, będziemy narażeni na liczne upadki. Mamy nadzieję, że skończy się jedynie na siniakach, jednak jeżeli wypadek okaże się poważniejszy, a my trafimy do szpitala, z pewnością nie zapamiętamy zbyt dobrze tych ferii. Jeżeli przebywamy za granicą, koszty wizyty i lekarza mogą okazać się horrendalne, w zależności od kraju, w jakim się znajdujemy. I uwaga: EKUZ nie zawsze pokryje wszystkie koszty, warto więc zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę.

Co powinno zawierać ubezpieczenie na ferie zimowe?

W Polsce:

 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków;
 • Assistance;
 • Ubezpieczenie bagażu podróżnego (dobrowolne);
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego (dobrowolne).

Za granicą:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia;
 • Assistance;
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (zalecane);
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (zalecane);
 • Ubezpieczenie bagażu podróżnego (dobrowolne);
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego (dobrowolne).

 

Jakie ubezpieczenie na ferie zimowe w ciepłe kraje?ubezpieczenie na ferie zimowe w ciepłe kraje

Osoby, które zdecydowanie bardziej wolą lato od zimy, o tej porze roku zaczynają tęsknić za przyjemnymi letnimi, słonecznymi dniami. Okres ferii jest więc doskonałym czasem, aby wybrać się do egzotycznych krajów i poopalać na czystych, piaszczystych plażach, przy szumie lazurowych wód morza lub oceanu. W trakcie tak dalekiej podróży, może bardzo wiele się wydarzyć, zaczynając od najzwyklejszych zatruć pokarmowych, a kończąc na poważnych chorobach tropikalnych przenoszonych przez owady. Tutaj ubezpieczenie turystyczne będzie niezbędne.

Co powinno obejmować ubezpieczenie na ferie zimowe w ciepłe kraje?

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – sprawdź, czy obejmuje także choroby tropikalne;
 • Pomoc Assistance;
 • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w razie poważnej kontuzji lub śmierci;
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – gdy zniszczysz czyjeś mienie;
 • Ubezpieczenie bagażu – na wszelki wypadek;
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego – gdy masz zamiar uprawiać np. sporty wodne.

Bezpieczne ferie zimowe

Niezależnie od tego dokąd się wybierasz, musisz mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i osób, z którymi podróżujesz. Wyjazd z dziećmi zawsze wiąże się z mnóstwem radości i uśmiechu, ale także z wieloma niespodziankami, nie zawsze przyjemnymi. Beztroska nieletnich często doprowadza do mniej lub bardziej poważnych uszczerbków. Może na tym ucierpieć ich zdrowie i wtedy będziesz musiał udać się z nimi do lekarza, albo czyjeś mienie, za które z kolei będziesz musiał zapłacić.

kup ubezpieczenie narciarskie

 

Dzięki odpowiednio dobranej polisie dla całej rodziny, Twój wyjazd może przebiec bezproblemowo, a jeżeli nawet stanie się coś złego, zawsze masz na kogo liczyć. Dzięki Assistance skontaktujesz się z centrum alarmowym i dowiesz się, jak postępować po wystąpieniu zdarzenia objętego ochroną. Czasem kilkadziesiąt złotych wydanych na ubezpieczenie może uchronić Cię przed znacznie większymi kosztami.

Autor

Redakcja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ubezpieczenia narciarskie dla krajów